Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na investice Ústí dohlédne manažerka z firmy zastupitele TOP 09

  16:00aktualizováno  16:00
Rada Ústí nad Labem jmenovala vedoucí odboru rozvoje města Evu Šartnerovou z managementu stavební firmy AZ Sanace, která je spojená se zastupitelem koaliční TOP 09 Jakubem Zavoralem. Odbor má na starosti investice a územní plánovaní, takže Šartnerová bude mít vliv na to, kam město vloží peníze a jaké stavební projekty mohou vznikat.

Nová vedoucí důležitého odboru je spojená s výrazným zastupitelem TOP 09 aktivním ve stavebním byznysu Jakubem Zavoralem. | foto: Martin Adamec, MAFRA

"Je tomu tak," potvrdil jmenování Šartnerové náměstek primátora Pavel Boček z TOP 09. Vedle něj potvrdil informaci MF DNES i další, nezařazený radní Jan Eichler. Ústí řídí koalice ČSSD a TOP 09, která je závislá na podpoře komunistů.

Společnosti AZ Sanace, ze které Šartnerová přichází, šéfuje Zavoralův otec Jiří a sám Jakub Zavoral, člen vedení okresní i krajské TOP 09, má ve firmě majetkový podíl. Zastupitel Zavoral současně řídí společnost AZ Palác Zdar (dceřinná firma AZ Sanace), v jejímž představenstvu sedí právě se Šartnerovou. 

Vedení důležitého odboru tak připadlo člověku, který je úzce spojený s výrazným koaličním zastupitelem aktivním ve stavebním byznysu.

"Je to další případ propojení soukromého byznysu a veřejné sféry," komentoval jmenování Šartnerové mluvčí protikorupční iniciativy Stop tunelům Jan Kvapil.

Pokračuje tím projekt pánů Zavoralů, říká zastupitelka

Opoziční zastupitelka za Stranu zdraví, sportu, prosperity Liběna Dobrovolná jde v kritice ještě dál.

"Pokračuje podnikatelský projekt pánů Zavoralů ve vedení města. V našem městě nejde o demokratickou vládu," uvedla Dobrovolná, která byla dříve v TOP 09 a kvůli neshodám s Jakubem Zavoralem ze strany odešla.

Na post vedoucí odboru rozvoje města se hlásilo spolu se Šartnerovou dalších šest lidí, do druhého kola se dostali tři. "Bylo to standardní výběrové a personální řízení," uvedl mluvčí města Karel Rouč.

Neznám lepšího odborníka, tvrdí Zavoral

Zastupitel Jakub Zavoral kritiku jmenování Šartnerové odmítá a možný střet zájmů vylučuje.

"Pokud společnost posuzuje lidi na základě toho, kde dříve pracovali, s kým se znají nebo s kým chodili do školy, tak takové společnosti nerozumím. Není možné diskvalifikovat lidi přicházející do veřejné sféry tím, že předtím dělali v soukromé sféře," uvedl Zavoral.

Podle něj má Eva Šartnerová, která je v AZ Sanace vedoucí střediska inženýrských činností, nejvyšší odborné předpoklady. "Neznám lepšího odborníka, který by se na takovou funkci hodil. Už dříve na magistrátu pracovala, navíc se podílela na dvou velkých stavebních projektech ve městě," dodal Zavoral. Jedním ze zmíněných projektů je Palác Zdar na Mírovém náměstí, za kterým stojí Zavoral.

Šartnerová ve firmě AZ Sanace podle Zavorala před nástupem na magistrát ukončí pracovní poměr. Novou vedoucí odboru rozvoje města se redakci zatím zastihnout nepodařilo.

Autor:Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Prvního sklípkana pašoval v 89. z Kuby, teď jich má v paneláku na tisíc

Chovatel Tomáš Jeřábek předvádí na své ruce druh vhodný pro začátečníky.

Malý panelákový byt v Ústí nad Labem má napěchovaný krabičkami s jedovatými chlupatými miláčky, je v oboru uznávaným...

Po požáru v ústeckých Předlicích je zraněno dvacet lidí, děti oživovali

Požár zachvátil druhé patro domu.

V ústecké čtvrti Předlice ráno hořel bytový dům, dvacet jeho obyvatel se nadýchalo kouřových zplodin. Mezi zraněnými...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Další z rubriky

Snowboardista popíjel na sjezdovce, v baru pak napadal hosty i policii

(Ilustrační snímek)

Policie stíhá za výtržnictví pětatřicetiletého snowboardistu z Litvínovska, který se opilý vydal ze sjezdovky do...

Začněte řešit zoufalou situaci Předlic, vyzývá Ústí po požáru spolek

Aktivista Miroslav Brož na převážně romském sídlišti ve Šluknově.

Ranní požár bytového domu v ústeckých Předlicích, při němž se zranilo 20 lidí, je podle místního spolku Amare důsledkem...

Inspekce vyšetřuje údajné zbití vězně, podezřelí jsou čtyři dozorci

Vazební věznice Litoměřice

Trestnímu oznámení, podle kterého surově zmlátili cizince umístěného do vazby, čelí čtveřice dozorců litoměřické...

Najdete na iDNES.cz