Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na investice Ústí dohlédne manažerka z firmy zastupitele TOP 09

  16:00aktualizováno  16:00
Rada Ústí nad Labem jmenovala vedoucí odboru rozvoje města Evu Šartnerovou z managementu stavební firmy AZ Sanace, která je spojená se zastupitelem koaliční TOP 09 Jakubem Zavoralem. Odbor má na starosti investice a územní plánovaní, takže Šartnerová bude mít vliv na to, kam město vloží peníze a jaké stavební projekty mohou vznikat.

Nová vedoucí důležitého odboru je spojená s výrazným zastupitelem TOP 09 aktivním ve stavebním byznysu Jakubem Zavoralem. | foto: Martin Adamec, MAFRA

"Je tomu tak," potvrdil jmenování Šartnerové náměstek primátora Pavel Boček z TOP 09. Vedle něj potvrdil informaci MF DNES i další, nezařazený radní Jan Eichler. Ústí řídí koalice ČSSD a TOP 09, která je závislá na podpoře komunistů.

Společnosti AZ Sanace, ze které Šartnerová přichází, šéfuje Zavoralův otec Jiří a sám Jakub Zavoral, člen vedení okresní i krajské TOP 09, má ve firmě majetkový podíl. Zastupitel Zavoral současně řídí společnost AZ Palác Zdar (dceřinná firma AZ Sanace), v jejímž představenstvu sedí právě se Šartnerovou. 

Vedení důležitého odboru tak připadlo člověku, který je úzce spojený s výrazným koaličním zastupitelem aktivním ve stavebním byznysu.

"Je to další případ propojení soukromého byznysu a veřejné sféry," komentoval jmenování Šartnerové mluvčí protikorupční iniciativy Stop tunelům Jan Kvapil.

Pokračuje tím projekt pánů Zavoralů, říká zastupitelka

Opoziční zastupitelka za Stranu zdraví, sportu, prosperity Liběna Dobrovolná jde v kritice ještě dál.

"Pokračuje podnikatelský projekt pánů Zavoralů ve vedení města. V našem městě nejde o demokratickou vládu," uvedla Dobrovolná, která byla dříve v TOP 09 a kvůli neshodám s Jakubem Zavoralem ze strany odešla.

Na post vedoucí odboru rozvoje města se hlásilo spolu se Šartnerovou dalších šest lidí, do druhého kola se dostali tři. "Bylo to standardní výběrové a personální řízení," uvedl mluvčí města Karel Rouč.

Neznám lepšího odborníka, tvrdí Zavoral

Zastupitel Jakub Zavoral kritiku jmenování Šartnerové odmítá a možný střet zájmů vylučuje.

"Pokud společnost posuzuje lidi na základě toho, kde dříve pracovali, s kým se znají nebo s kým chodili do školy, tak takové společnosti nerozumím. Není možné diskvalifikovat lidi přicházející do veřejné sféry tím, že předtím dělali v soukromé sféře," uvedl Zavoral.

Podle něj má Eva Šartnerová, která je v AZ Sanace vedoucí střediska inženýrských činností, nejvyšší odborné předpoklady. "Neznám lepšího odborníka, který by se na takovou funkci hodil. Už dříve na magistrátu pracovala, navíc se podílela na dvou velkých stavebních projektech ve městě," dodal Zavoral. Jedním ze zmíněných projektů je Palác Zdar na Mírovém náměstí, za kterým stojí Zavoral.

Šartnerová ve firmě AZ Sanace podle Zavorala před nástupem na magistrát ukončí pracovní poměr. Novou vedoucí odboru rozvoje města se redakci zatím zastihnout nepodařilo.

Autor:


Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Přesila zbila na koupališti v Dubí muže. Bazén byl plný krve, líčí svědci

Napadený mladík si z obličeje otírá krev. (7. 8. 2018)

Na koupališti v Dubí na Teplicku v úterý skupina útočníků brutálně zbila mladíka. Ten se podle svědka snažil zklidnit...V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Kvůli násilí na koupališti v Dubí obvinili ženu. Střety jsou tam běžné

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí na Teplicku, který vyvrcholil surovým napadením mladíka...

Další z rubriky

Trať z Děčína do Střekova opraví za tři miliardy, lidé mohou psát podněty

Ilustrační snímek

Vlaky mezi Děčínem a ústeckým Střekovem budou jezdit po modernější trati. Správa železniční dopravní cesty do úprav...

Nezastavitelní míří do Adršpašských skal. Pomozte pohybem handicapovaným

Birell bránou projíždí na kole šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

Děda umřel, kluci šli z bytu. Družstvo ho teď vydraží a peníze jim dá

Dominik (vlevo) a Daniel našli po smrti dědy nový domov u Zdeňka a jeho...

Bytové družstvo Krušnohor prodává v Mostě byt, ve kterém žili dva nezletilí chlapci se svým dědou, jenž ovšem před...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz