Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


ANO chystá v Ústí náhradu za zrušenou buňku, má i tip na nového šéfa

  8:34aktualizováno  8:34
Čtvrt roku po puči v Ústí nad Labem, kdy část členů ANO potopila vlastní koalici a předsednictvo hnutí ústeckou buňku rozpustilo, finišuje vznik nové organizace. Předsedou bude zřejmě manažer Petr Nedvědický.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

„Ustavující sněm očekáváme v listopadu tohoto roku,“ uvedl krajský manažer ANO Jakub Komárek. Už tento měsíc by však celostátní předsednictvo mělo schválit nové členy, kteří o stranickou knížku ANO projevili zájem.

„Pokud bude republikové předsednictvo do konce října, tak bychom tam určitě první přihlášky dali ke schválení. Jsem pevně přesvědčen, že do konce října to zvládneme,“ uvedl krajský místopředseda ANO Richard Brabec.

Nová ústecká organizace ANO by mohla v první vlně sčítat až tři desítky přihlášek. „Jedná se zhruba o 15 nových osob, které žádají o vstup do hnutí. Evidujeme také přibližně 15 zájemců o vstup z řad bývalých členů ANO,“ podotkl Komárek.

Kdo vstoupí ze zastupitelů zvolených za ANO, není jasné

MF DNES zjišťovala, zda o vstup do ANO mají zájem i jeho bývalí členové kolem nynější primátorky Věry Nechybové a bývalého primátora Josefa Zikmunda.

„Tato otázka je nyní bezpředmětná, protože žádné relevantní informace o vzniku oblastní organizace hnutí ANO v Ústí nad Labem nejsou k dispozici,“ uvedli ve společném prohlášení primátorka Nechybová, náměstek Pavel Dufek a radní Renata Zrníková.

Konkrétní byla jen radní Yveta Tomková, která zkušenost s hnutím označila za zklamání. „Zájem o členství v hnutí ANO nemám,“ řekla.

Ze tří nejvýraznějších osobností spojených s předchozí ústeckou vládou, exprimátora Josefa Zikmunda, bývalého náměstka Martina Matu a někdejšího radního Pavla Štěpaře, reagoval na otázku o vstupu do ANO pouze Zikmund. „Zatím jsem se nerozhodl,“ uvedl.

Favoritem je manažer firmy PNS Grosso

Favoritem na nového předsedu vznikající oblastní organizace je šedesátiletý Petr Nedvědický, šéf provozu a logistiky pražské firmy PNS Grosso, která distribuuje tisk.

„Mohu potvrdit, že se zúčastňuji aktivit pro ustavení nové oblastní organizace ANO v Ústí nad Labem,“ sdělil Nedvědický, který jinak pobývá v Malečově poblíž Ústí.

Ambice na předsednický post ale přímo nepotvrdil. „Nemůžu to vyloučit, ale není to můj primární zájem,“ odpověděl na otázku, zda se bude ucházet o vedení organizace.

„Nenabízel jsem své síly, abych byl šéfem, ale proto, že tu je výzva pokračovat v něčem, co bylo dobré, a pokusit se napravit něco, co se nepovedlo,“ zdůraznil. Přihlášku do ANO podal v září, dosud se přitom politicky neangažoval.

Nedvědický by stál o spolupráci s lidmi okolo exprimátora

Podle informací MF DNES se s jiným stejně vážným kandidátem na post předsedy nepočítá. Že má nakročeno do funkce předsedy právě Nedvědický, navíc nahrává i skutečnost, že ho oslovilo samo krajské vedení ANO, aby se podílel na vybudování nové oblastní organizace.

ANO má totiž zájem na tom, aby v čele ústecké buňky stanul někdo, kdo není zatížený minulou érou, jež vyvrcholila rozpadem koalice ANO a PRO! Ústí (o puči v Ústí zde).

A proč se šedesátník bez předchozích politických zkušeností najednou do politiky pustil? „Možná je to výzva poznat něco nového. Protože i v šedesáti letech může chtít člověk poznat něco nového a zúročit v politické oblasti svůj profesní život,“ podotkl Nedvědický, který většinu své kariéry pracoval na manažerských postech.

K hnutí ANO se přimkl coby bývalý volič ODS. „Hledal jsem alternativu a myslím, že v současné době se alternativa rýsuje pouze v této části,“ uvedl možný budoucí předseda ústeckého ANO, který už avizoval, že by stál o spolupráci s lidmi okolo bývalého primátora Zikmunda.

Autor:


Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Přesila zbila na koupališti v Dubí muže. Bazén byl plný krve, líčí svědci

Napadený mladík si z obličeje otírá krev. (7. 8. 2018)

Na koupališti v Dubí na Teplicku v úterý skupina útočníků brutálně zbila mladíka. Ten se podle svědka snažil zklidnit...V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Kvůli násilí na koupališti v Dubí obvinili ženu. Střety jsou tam běžné

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí na Teplicku, který vyvrcholil surovým napadením mladíka...

Další z rubriky

Chůze naboso je pro ni životní styl, neobouvá se ani do divadla

Ivana Hluštíková z Loun chodí už několik let bez bot.

Ivana Hluštíková z Loun chodí už pár let bez bot. Na zahradu, do města a klidně i do divadla. Patří ke skupině lidí,...

Elektrárny se staly turistickými cíli, zájem návštěvníků láme rekordy

Elektrárna Ledvice, na jejíž budově je v nejvyšším bodě rozhledna.

Rekordní zájem turistů o dva netradiční industriální výletnické cíle na severu Čech zaznamenala energetická skupina...

Lesy jsou kvůli suchu barevné jako na podzim. Jaro ukáže, zda stromy žijí

Sucho ničí stromy i na Ústecku. V popředí Mariánská skála.

V Českém středohoří a v Krušných horách to vypadá jako na podzim. Stromy žloutnou a opadávají. Jak moc je poničilo...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Najdete na iDNES.cz