Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


ANO chystá v Ústí náhradu za zrušenou buňku, má i tip na nového šéfa

  8:34aktualizováno  8:34
Čtvrt roku po puči v Ústí nad Labem, kdy část členů ANO potopila vlastní koalici a předsednictvo hnutí ústeckou buňku rozpustilo, finišuje vznik nové organizace. Předsedou bude zřejmě manažer Petr Nedvědický.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

„Ustavující sněm očekáváme v listopadu tohoto roku,“ uvedl krajský manažer ANO Jakub Komárek. Už tento měsíc by však celostátní předsednictvo mělo schválit nové členy, kteří o stranickou knížku ANO projevili zájem.

„Pokud bude republikové předsednictvo do konce října, tak bychom tam určitě první přihlášky dali ke schválení. Jsem pevně přesvědčen, že do konce října to zvládneme,“ uvedl krajský místopředseda ANO Richard Brabec.

Nová ústecká organizace ANO by mohla v první vlně sčítat až tři desítky přihlášek. „Jedná se zhruba o 15 nových osob, které žádají o vstup do hnutí. Evidujeme také přibližně 15 zájemců o vstup z řad bývalých členů ANO,“ podotkl Komárek.

Kdo vstoupí ze zastupitelů zvolených za ANO, není jasné

MF DNES zjišťovala, zda o vstup do ANO mají zájem i jeho bývalí členové kolem nynější primátorky Věry Nechybové a bývalého primátora Josefa Zikmunda.

„Tato otázka je nyní bezpředmětná, protože žádné relevantní informace o vzniku oblastní organizace hnutí ANO v Ústí nad Labem nejsou k dispozici,“ uvedli ve společném prohlášení primátorka Nechybová, náměstek Pavel Dufek a radní Renata Zrníková.

Konkrétní byla jen radní Yveta Tomková, která zkušenost s hnutím označila za zklamání. „Zájem o členství v hnutí ANO nemám,“ řekla.

Ze tří nejvýraznějších osobností spojených s předchozí ústeckou vládou, exprimátora Josefa Zikmunda, bývalého náměstka Martina Matu a někdejšího radního Pavla Štěpaře, reagoval na otázku o vstupu do ANO pouze Zikmund. „Zatím jsem se nerozhodl,“ uvedl.

Favoritem je manažer firmy PNS Grosso

Favoritem na nového předsedu vznikající oblastní organizace je šedesátiletý Petr Nedvědický, šéf provozu a logistiky pražské firmy PNS Grosso, která distribuuje tisk.

„Mohu potvrdit, že se zúčastňuji aktivit pro ustavení nové oblastní organizace ANO v Ústí nad Labem,“ sdělil Nedvědický, který jinak pobývá v Malečově poblíž Ústí.

Ambice na předsednický post ale přímo nepotvrdil. „Nemůžu to vyloučit, ale není to můj primární zájem,“ odpověděl na otázku, zda se bude ucházet o vedení organizace.

„Nenabízel jsem své síly, abych byl šéfem, ale proto, že tu je výzva pokračovat v něčem, co bylo dobré, a pokusit se napravit něco, co se nepovedlo,“ zdůraznil. Přihlášku do ANO podal v září, dosud se přitom politicky neangažoval.

Nedvědický by stál o spolupráci s lidmi okolo exprimátora

Podle informací MF DNES se s jiným stejně vážným kandidátem na post předsedy nepočítá. Že má nakročeno do funkce předsedy právě Nedvědický, navíc nahrává i skutečnost, že ho oslovilo samo krajské vedení ANO, aby se podílel na vybudování nové oblastní organizace.

ANO má totiž zájem na tom, aby v čele ústecké buňky stanul někdo, kdo není zatížený minulou érou, jež vyvrcholila rozpadem koalice ANO a PRO! Ústí (o puči v Ústí zde).

A proč se šedesátník bez předchozích politických zkušeností najednou do politiky pustil? „Možná je to výzva poznat něco nového. Protože i v šedesáti letech může chtít člověk poznat něco nového a zúročit v politické oblasti svůj profesní život,“ podotkl Nedvědický, který většinu své kariéry pracoval na manažerských postech.

K hnutí ANO se přimkl coby bývalý volič ODS. „Hledal jsem alternativu a myslím, že v současné době se alternativa rýsuje pouze v této části,“ uvedl možný budoucí předseda ústeckého ANO, který už avizoval, že by stál o spolupráci s lidmi okolo bývalého primátora Zikmunda.

Autor:Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Nový vlastník proměňuje Švestkovou dráhu v nejmodernější trať

Vylepšování trati novým majitelem.

V nejmodernější regionální trať v Evropě se začíná měnit Švestková dráha, která spojuje Čížkovice s Obrnicemi na trati...

Další z rubriky

Za vymyšlené povodně a dotační podvod dostal bývalý starosta podmínku

Budova Krajského soudu v Ústí nad Labem

Krajský soud potrestal bývalého starostu Úštěku na Litoměřicku Bohumíra Jasanského tříletou podmínkou za dotační...

Mladistvý okrádal kolemjdoucí o mobily, dítě mu ze strachu řeklo i PIN

(Ilustrační snímek)

Policisté obvinili ze dvou loupeží mladistvého pachatele z Mostu. V obou případech se na sídlišti zmocnil cizího...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Najdete na iDNES.cz