Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kadaň láká doktory na sto tisíc a vyšší plat, ani tak nikdo nepřišel

  10:51aktualizováno  10:51
Severočeské nemocnice marně shánějí zdravotnický personál. Lákají ho na náborové příspěvky, nadstandardní plat či bydlení zdarma. Většinou však tyto nabídky zůstávají bez odezvy. Naposledy neuspěla nemocnice v Kadani.

Krajská zdravotní láká i na různé zaměstnanecké bonusy, mimo jiné na jednorázový stabilizační příspěvek až 50 tisíc korun pro nastupujícího lékaře a 40 tisíc korun pro sestry (ilustrační snímek). | foto: Karel KopáčMF DNES

Lékař, který se upíše městské nemocnici v Kadani, dostane jednorázový nástupní příspěvek sto tisíc korun. Je to zatím nejštědřejší nabídka, jaká kdy v kraji byla, zájem je ale minimální.

„Nikdo na to nereagoval. K tomu garantujeme plat vyšší, než dostávají lékaři ve státních nemocnicích. Hradíme veškeré náklady dalšího vzdělávání, ubytování v areálu nemocnice zdarma a další benefity,“ uvedl ředitel městské nemocnice Josef Mašek.

Nemocnice lákají i studenty

Studenty k dlouhodobé spolupráci láká litoměřická nemocnice i Krajská zdravotní.

V Litoměřicích mohou příspěvek získat studenti pátých a šestých ročníků medicíny, kteří s nemocnicí uzavřou smlouvu o budoucí pracovní smlouvě. Výše se pohybuje od 5 do 10 tisíc korun měsíčně. Záleží na ročníku studia i na tom, zda absolvuje stáž.

V Krajské zdravotní, která spravuje pět největších nemocnic v kraji, mohou studenti mohou získat až 7 tisíc korun měsíčně na náklady spojené se studiem. Loni společnost uzavřela smlouvu se 48 lidmi.

S nadstandardním náborovým příspěvkem kadaňská nemocnice přišla v době, kdy odešli krátce po sobě dva lékaři z oddělení chirurgie. Město, které je majitelem nemocnice, vyhodnocuje, zda nedostatek personálu zvládne vyřešit vlastními silami, nebo zda nemocnici dlouhodobě pronajme silnému partnerovi.

Kadaň uvažuje o podpoře nemocnice

„Výhodou partnerství je zastoupení lékařů z jiných nemocnic, výhodnější nákupy vybavení. Má to ale i rizika, kdy by mohl partner po čase nemocnici opustit a přetáhnout si lékaře do svých zařízení,“ řekl starosta Jiří Kulhánek z ODS.

Podle něj potenciální zájemce o zaměstnání odrazuje i špatná dopravní dostupnost regionu.

„Před časem měli dorazit do nemocnice tři lékaři. Dva to vzdali na uzavírkách na silnici z Prahy do Chomutova,“ dodal Kulhánek.

Není to poprvé, co město pronájem nemocnice řeší. Před půl rokem měla zájem společnost Nemos Group, která provozuje nemocnice v Sušici, Sokolově a Ostrově. Tehdy ale nemocnice takové problémy neměla a město nabídku odmítlo.

Nyní si radnice nechává zpracovat právní analýzu pronájmu a finanční výhled včetně případného požadavku na navýšení finanční pomoci nemocnici z městského rozpočtu. Rozhodnutí by mělo padnout nejpozději do konce roku.

Nemocnice v Žatci hledá doktory na Ukrajině

Podobně velká městská nemocnice v Žatci hledá lékaře a sestry na Ukrajině.

„V současné době potřebujeme dva lékaře na radiodiagnostické oddělení, tři lékaře na interní oddělení a jednoho lékaře na pediatrické oddělení. Kvalifikované lékaře ale přijímáme i nad plánovaný stav. Máme vlastní náborovou akci na Ukrajině, kdy v tomto programu je deset lékařů a 40 sester,“ uvedl ředitel Jindřich Zetek.

K tomu nemocnice nabízí zajištění bydlení a stabilizační příspěvky v řádu desetitisíců korun.

„Od ledna bude vyhlášen nový motivační program pro absolventy i stabilizační pro zaměstnance,“ dodal Zetek.

Městská nemocnice v Litoměřicích hledá 15 lékařů a dvě desítky sester. Budoucí lékaře vyhledává na univerzitách.

„Ve stipendijním programu máme v současné době dva studenty. Vzhledem k tomu, že funguje teprve rok, očekáváme, že zájem ještě poroste,“ uvedl předseda správní rady Radek Lončák.

Křišťálová Lupa 2016Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Matejova jsem střídal kvůli alergii. Možná ji má na mě, říká Petržela

BÍDNÁ PREMIÉRA. Vlastimil Petržela přišel v týdnu jako nový trenér k...

Po své zlínské premiéře sepsul trenérský svéráz Vlastimil Petržela nové svěřence za nohejbalový styl, ani po druhé...

Boleslav je zachráněná, Chomutov je blízko. Jihlavské naděje jsou v teorii

Za mladoboleslavskou brankou operuje chomutovský útočník Vladimír Růžička

Hokejisté Mladé Boleslavi zůstávají extraligoví, rozhodli o tom vítězstvím 5:2 v Chomutově. Blízko záchraně jsou však i...

Další z rubriky

Nový vlastník proměňuje Švestkovou dráhu v nejmodernější trať

Vylepšování trati novým majitelem.

V nejmodernější regionální trať v Evropě se začíná měnit Švestková dráha, která spojuje Čížkovice s Obrnicemi na trati...

Podvodník v Roudnici vybíral na charitu, lidi oslovoval jako neslyšící

Dárcovská listina neexistujícího sdružení, jehož jménem cizinec vystupoval.

Lidé v Roudnici nad Labem upozornili policii na cizince, který se pokoušel u nákupního centra vybírat peníze na...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Najdete na iDNES.cz