Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šéf mě zbil a jeho psi pokousali, líčí muž výpověď ve stavební firmě

  16:22aktualizováno  16:22
Jakub Zimmermann z Koštic na Lounsku skončil v nemocnici poté, co si šel pro potvrzení o ukončení pracovního poměru. Místo něj si odnesl dvanácticentimetrovou jizvu na zádech, natržené ucho a pohmožděniny. Případem se zabývá policie.

Jakub Zimmermann skončil s dvanácticentimetrovou jizvou na zádech, natrženým uchem a pohmožděninami. | foto: archiv Jakuba Zimmermanna

Devětadvacetiletý Zimmermann pracoval od května ve stavební firmě Milana Pavluse v Klobukách na Kladensku. Zaměstnání si našel přes úřad práce, na konci června ho ale majitel vyhodil. Zimmermann si myslí, že proto, že po něm požadoval vydělané peníze.

"S panem Pavlusem jsme se domluvili na určitých platových podmínkách. Ovšem co nám slíbil, nám neproplácel. Ke svým zaměstnancům se choval někdy dost nevybíravě," líčí Zimmermann.

"Koncem června mi napsal esemesku, že už mě nikdy nechce vidět, že mu ničím elektrické nářadí a rozvracím firmu. Ano, rozbil jsem mu elektrickou vrtačku. Na lešení jsem si ji nevšiml a omylem ji shodil, rozhodně to nebylo schválně," vypráví.

Zimmermann tvrdí, že se s nadřízeným nikdy v minulosti nepohádal a nedal mu důvod k agresivnímu chování. O to víc byl překvapený, když si přišel pro potvrzení o výpovědi.

Psy odehnali až kolegové, líčí muž

"Jakmile mě šéf viděl, pustil se do mě slovy: 'Ty chcípáku, napsal jsem ti, že tu nemáš co dělat.' Odpověděl jsem mu, že pro pracovní úřad potřebuji potvrzení o výdělečné činnosti. V tu chvíli na mě skočil," říká.

Fotogalerie

"Dal mi několik ran pěstí do obličeje a porazil mě na zem. Přiběhli dva jeho velcí psi, měl jsem strach, že mě pokoušou. Stočil jsem se do klubíčka a cítil jsem, jak mě jeden z nich kousl do zad. Majitel se je vůbec nesnažil odvolat," popisuje Zimmermann.

Šéfa podle něj uklidnili až kolegové z firmy, kteří napadení přihlíželi. Odehnali také psy, aby Zimmermann mohl odejít. Hned za vraty útok nahlásil policii.

"Ještě než mě odvezla záchranka do nemocnice, slyšel jsem Pavluse, jak policistům říká, že jsem v areálu vůbec nebyl a že jsem si to udělal sám," kroutí hlavou.

Majitel se o incidentu bavit odmítl

Policie případ zatím vyšetřuje jako přestupek proti občanskému soužití. "Nevylučujeme ale změnu právní kvalifikace po obdržení lékařských posudků a odborných expertiz," uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Šéf firmy Milan Pavlus se o incidentu bavit odmítl. "Nemám na vás čas a nechci se o tom s vámi bavit. Jediné co k tomu řeknu, je to, že to bylo jinak. Počkejte si na závěry policie. Ať si pan Zimmermann dělá a říká, co chce," uvedl podnikatel.
Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Prvního sklípkana pašoval v 89. z Kuby, teď jich má v paneláku na tisíc

Chovatel Tomáš Jeřábek předvádí na své ruce druh vhodný pro začátečníky.

Malý panelákový byt v Ústí nad Labem má napěchovaný krabičkami s jedovatými chlupatými miláčky, je v oboru uznávaným...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Další z rubriky

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Za únos ženy pro výkupné dostali senioři vězení, odvlekli ji od školky

Obžalovaný Hanzálek skrýval tvář před objektivy, vpravo stojí obžalovaný Rázl.

Krajský soud poslal do vězení čtveřici mužů za předloňský únos matky dvou dětí z Ústí nad Labem. Uložil jim tresty na 3...

Nový vlastník proměňuje Švestkovou dráhu v nejmodernější trať

Vylepšování trati novým majitelem.

V nejmodernější regionální trať v Evropě se začíná měnit Švestková dráha, která spojuje Čížkovice s Obrnicemi na trati...

Najdete na iDNES.cz