MÁM TĚ. Zlínský fotbalista Michal Škrom (vlevo) se snaží zastavit akci  Františka Koblížka z Varnsdorfu.

MÁM TĚ. Zlínský fotbalista Michal Škrom (vlevo) se snaží zastavit akci Františka Koblížka z Varnsdorfu. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Most nakročil k záchraně druhé ligy, Varnsdorf ještě čeká velká dřina

• 0
V honbě za záchranou druhé ligy udělal o víkendu fotbalový Most velký skok, Varnsdorf jen malý krok. Most v sobotu díky gólu Badaljana přetlačil Jihlavu 1:0, kterou tím téměř odstřihl od postupu.

"Jsme realisti a víme, že tři kola před koncem je čtyřbodová ztráta velká," připouští Josef Vrzáček, trenér Jihlavy. Jeho celek srazila 18. minuta: Knakal s Badaljanem pronikli ofsajdovou pastí a druhý jmenovaný se trefil krásně do šibenice Uvarenkovy brány.

"Nám se pak přestala dařit kombinace, protože to na nás padlo. Fotbalová kvalita chyběla," uznal šéf jihlavské lavičky.

V posledních 20 minutách zápasu oba týmy předvedly festival zahozených šancí. Z jihlavské branky vykopl míč po Danoského střele obránce Halama, vítězství Mostu pak v nastaveném čase stejným způsobem zachránil po Dolejšově ráně Francouz Lafrance. A tak má Baník tři kola před koncem na sestupovou příčku k dobru 5 bodů.

Blesková odpověď Kotiše

Zato nováček Varnsdorf se ještě klepe. Po nedělní remíze 1:1 ho od pádu dělí jen dva body. Vše podstatné se v Kotlině smrsklo do tří minut druhé půle: na parádní trefu Daridy bleskově odpověděl domácí Kotiš z přímého kopu. Varnsdorf pak ještě měl štěstí, po střele střídajícího Vaněčka ho zachránilo břevno.

"Dostali jsme gól z velkého vápna po špatném vystoupení hráčů, taktická chyba," řekl varnsdorfský trenér Aleš Křeček. "Naštěstí jsme rychle zareagovali." Tým sokolovského kouče Radoslava Látala, vicemistra Evropy 1996, ukázal sílu. "Z pohledu toho, že hrajeme o přežití, je výsledek špatný.

Ale hned řeknu B: soupeř měl velkou kvalitu a v jiné situaci by bod s ním byl dobrý. Třeba nám nakonec pomůže k záchraně."