Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mladík chtěl unést školačku a pak se zastřelit. Skončil na psychiatrii

  8:16aktualizováno  8:16
Z ohrožování výchovy a únosu dítěte policisté obvinili dvacetiletého mladíka z Oseka na Teplicku. Chtěl unést čtrnáctiletou školačku, která mu připomínala jeho bývalou přítelkyni, a pak se plánoval zastřelit. Muž je nyní v psychiatrické léčebně, hrozí mu až pětileté vězení.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Naplánoval si, že dívenku, do které se zamiloval, vyláká ven, sváže ji a odveze na chatu do lesa. Pak se měl podle plánu zastřelit. O tom, že nejde jen o fantazírování, svědčí fakt, že si již kvůli tomu koupil pistoli.

Policie dotyčného zadržela dřív, než stihl svůj záměr uskutečnit. S ohledem na probíhající vyšetřování a věk poškozené ale policisté nechtějí k případu sdělovat bližší informace. Mladíkovi hrozí až pět let vězení.

MF DNES se podařilo zjistit detaily. Muž se s dívkou seznámil asi před dvěma měsíci přes sociální sítě. Psali si a pak se začali scházet. „Říkal, že by se mnou chtěl chodit, já jsem mu sdělila, že chci být jen kamarádkou,“ popsala dívka.

Chtěla se mnou sex, tvrdil obviněný

Obviněný naopak tvrdil, že ona s ním chtěla sex, ale on odolával. Školačka mu prý připomínala předchozí přítelkyni, která v pátém měsíci těhotenství potratila.

Na nezletilou dívku se upnul. Psal si s ní na Facebooku a přitom jí poslal několik svých intimních fotografií. Policii později sdělil, že když se o vztahu dozvěděli dívčini rodiče, zakázali jí stýkat se s ním.

A právě to byl důvod, proč chtěl dívku unést. „Chtěl jsem s ní být sám a jinak než takhle mě to nenapadlo,“ vypověděl. Plán si připravil do posledního detailu. Dívku chtěl vylákat do lesa na zlatý řetízek.

V okamžiku, kdy by jí ho zezadu zapínal, převázal by jí oči, svázal ruce, naložil by ji do vypůjčeného auta a odvezl na chatu svého dědy. Kvůli tomu si chtěl pořídit duplikát klíče.

Přes Facebook sháněl zbraň

Na svém facebookovém profilu vyvěsil 8. července zprávu, že shání prodejce zbraní. Připojil k tomu fotografii propasti s komentářem, že by se tam krásně padalo.

Druhý den přidal dovětek: „Vždycky jsem si říkal, proč je dobré umět střílet. Dala jsi mi odpověď, zlato. Díky tobě.“

V zastavárně v Teplicích si 13. července koupil pistoli za 1 200 korun. To, že je plynová, do poslední chvíle nevěděl. Vyzkoušel ji v lese u Oseka, když do zásobníku vložil poplašné náboje.

Funkčnost zbraně testoval se svým kamarádem, jemuž sdělil celý plán. Přítel ještě týž den vše řekl školačce, která se okamžitě obrátila na policii.

Při výslechu dívka řekla, že má z mladíka strach. „Nevím, čeho je schopný. Má nějaké psychické problémy, má se léčit u psychologa nebo psychiatra. Také bere léky proti depresi,“ sdělila.

Už jednou si sáhl na život

Hned druhý den muže zadrželi policisté. „Chtěl jsem ji tam svázanou odvézt a naposledy s ní mluvit o tom, jestli by to se mnou nechtěla ještě zkusit. Jako se mnou chodit,“ řekl jim při výslechu.

„Doznávám se, mrzí mě to, ale pistolí jsem ji ohrožovat nechtěl, pořídil jsem si ji pro sebe. Chtěl jsem se zabít, protože jsem bez ní už nemohl být. Pustil bych ji a zabil bych se, až by odešla,“ vypověděl.

Obviněný se podle svých slov už v 16 letech pokusil o sebevraždu. Tehdy si podřezal zápěstí, ale přestal, protože ho to bolelo.

Teplický soud ho poslal do vazby. „Panuje obava, že by mohl v trestném činu pokračovat nebo ho dokonat,“ uvedl soudce Miroslav Čapek.

Obviněný už ale v cele není, před týdnem byl převezen do psychiatrické léčebny v Horních Beřkovicích. Vyšetřování jeho případu však stále pokračuje.
Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Matejova jsem střídal kvůli alergii. Možná ji má na mě, říká Petržela

BÍDNÁ PREMIÉRA. Vlastimil Petržela přišel v týdnu jako nový trenér k...

Po své zlínské premiéře sepsul trenérský svéráz Vlastimil Petržela nové svěřence za nohejbalový styl, ani po druhé...

Boleslav je zachráněná, Chomutov je blízko. Jihlavské naděje jsou v teorii

Za mladoboleslavskou brankou operuje chomutovský útočník Vladimír Růžička

Hokejisté Mladé Boleslavi zůstávají extraligoví, rozhodli o tom vítězstvím 5:2 v Chomutově. Blízko záchraně jsou však i...

Další z rubriky

Mladistvý okrádal kolemjdoucí o mobily, dítě mu ze strachu řeklo i PIN

(Ilustrační snímek)

Policisté obvinili ze dvou loupeží mladistvého pachatele z Mostu. V obou případech se na sídlišti zmocnil cizího...

Zubožení psi z kamenické množírny se už mají k světu, mnozí našli nové pány

Tak se dnes daří vysvobozeným psům u Lacinových.

Všech 212 psů objevených počátkem února v množírně v Kamenici nad Lipou si rozebrali dobrovolníci a různá sdružení....

Lidé ze Šluknovska se staví proti záměru zrušit část železniční trati

(ilustrační snímek)

Obyvatelé několika obcí ve Šluknovském výběžku se postavili proti záměru Ústeckého kraje zrušit provoz na části...

Najdete na iDNES.cz