Mezi týmy byl obrovský kvalitativní rozdíl, řekl kouč Mostu po debaklu

9:36aktualizováno  9:36
To byla jízda! Hokejoví Ústečtí Lvi stále pevněji vládnou první lize. Vyhráli už šest zápasů v řadě, ve středu navíc v Mostě rozstříleli nováčka 9:0 a připsali si letošní rekordní vítězství.

Momentka ze zápasu Ústí nad Labem - Chomutov. | foto: Karel PešekMF DNES

"Mezi týmy byl vidět obrovský kvalitativní rozdíl," musel přiznat na klubovém webu Kamil Kašťák, mostecký trenér. Už po první třetině Ústí vedlo 5:0! "Úvodní část jsme nezvládli, hosté proměnili v úvodu tři přesilovky, to je nakoplo a zápas se od toho už potom odvíjel. Musíme prostě uznat, že soupeř byl jasně lepší."

Dva góly si připsal obránce Zeman, premiéru v soutěžním dospělém hokeji si odbyl brzy dvacetiletý brankář Lvů Petrásek, jemuž po čtyřiceti minutách přepustil místo zkušený Orct. A nadějný mladík dokonce vychytal dva samostatné nájezdy.

Ústí mělo blízko i k desáté brance, jenže nezužitkovalo dvojnásobnou přesilovku. "Přijeli jsme do Mostu pochopitelně vyhrát, i když jsme věděli, že sehrál dobrou partii v sobotu v Chomutově. Do zápasu jsme nastoupili koncentrovaně a podle mého názoru bylo po první třetině rozhodnuto," hodnotil ústecký kouč Petr Rosol.

Devítibodový odstup na lídra zůstal třetímu Chomutovu, který uspěl 4:2 v Hradci Králové. Dvě trefy zaznamenal útočník Sikora. "Začátek zápasu byl z naší strany hodně ospalý, naštěstí pak přišel vzestup. Rozhodující byl nástup do třetí třetiny a gól na 3:2. To byla pro nás vzpruha," ulevil si na webu piratichomutov.cz Václav Sýkora, chomutovský trenér.

Důležité vítězství slaví Litoměřice, v bitvě celků z chvostu tabulky doma udolaly Šumperk 4:3 a posunuly se na 9. místo. Dvěma zásahy pomohl útočník Gengel.

"Šumperk hrál skutečně dobře, ale rozhodla asi hra obrany. Naši beci byli o trošku lepší, ti šumperští udělali v závěru utkání chyby, které by asi dělat neměli," tvrdil na klubovém webu Jindřich Setikovský, litoměřický kouč.

Propadá se Kadaň, Třebíči doma podlehla 0:2 a je až jedenáctá.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Alex Rašner z Chomutova (vlevo) už to nestihne,  olomoucký Jakub Herman dá gól.
Vytáhnout nohy z bahna, velí kouč chomutovských hokejistů

Díky skvělému startu chvíli i vedli extraligu, teď ale hokejoví Piráti rychle padají tabulkou. Série pěti porážek srazila Chomutov až na 8. místo a zkazila...  celý článek

Martin Hanzl z Litvínova (vlevo) proměňuje samostatný nájezd proti Brnu.
Nejhorší proti nejlepšímu. Litvínov válcoval mistra, a pak zkolaboval

Takové zápasy by měly být pouhou formalitou. Duely mezi lídrem tabulky a posledním ale někdy mohou proběhnout oproti všem předpokladům. Třeba jako ten nedělní...  celý článek