Ve Varnsdorfu dále bojují za rozšíření zdravotní péče v nemocnici

  8:01aktualizováno  8:01
Vedení Varnsdorfu se nevzdává plánu na rozšíření zdravotní péče v městské nemocnici. Přišlo s tím poté, co se Krajská zdravotní, které patří pět největších špitálů v regionu a je stoprocentně vlastněná krajem, nedohodla s nedalekým Rumburkem na převzetí jeho ztrátové Lužické nemocnice.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Martin Adamec, MAFRA

Varnsdorf společnosti kvůli zajištění péče o pacienty ze Šluknovska nabídl vlastní nemocnici. Jenže teď došlo k obnovení jednání mezi Krajskou zdravotní (KZ) a Rumburkem a Varnsdorf se ocitl na vedlejší koleji.

„I kdyby KZ rumburskou nemocnici převzala, chceme, aby i v našem špitálu byla rozšířená zdravotní péče tak, jak bylo plánováno v průběhu letoška,“ připomněl varnsdorfský místostarosta Josef Hambálek

V městské nemocnici podle něj měla KZ zřídit jednodenní chirurgické ambulance a takzvané indikační poradny. Do těch by dojížděli lékaři KZ a připravovali pacienty ze Šluknovska na operace.

Ředitel KZ Petr Fiala uvedl, že společnost je připravena se věcí znovu zabývat po říjnových komunálních volbách. O Varnsdorfu zatím nejedná ani se zdravotními pojišťovnami. Mluvit s nimi bude až poté, kdy zjistí, jaké dopady by provozování nemocnic ve Šluknovském výběžku mělo na ostatní nemocnice společnosti. 

Ve varnsdorfském zdravotnickém zařízení je v nyní léčebna dlouhodobě nemocných a také tam mají ordinace někteří odborní lékaři. 

„V současné době prochází rekonstrukcí za 36 milionů korun, opravují se výtahy, kuchyňský provoz a další. To by ale nebránilo vzniku nových pracovišť,“ přiblížil Hambálek.

To, že KZ obnovila jednání s Rumburkem o převzetí ztrátové nemocnice, je hlavně zásluha starostů Šluknovského výběžku, kteří znovu oslovili kraj. Rumburk ale musí přistoupit na hloubkový ekonomický audit.

Rumburk hledá strategického partnera pro špitál od loňska. Radnice nejprve jednala s krajem, když se však ozvali další zájemci, rozhodla se vypsat tendr. Do toho se však kraj odmítl přihlásit. 

Jako jediná nakonec do soutěže vstoupila společnost Penta, která ale chtěla nemocnici koupit za korunu a zároveň žádala od města 100 milionů na investice. 

Na těchto podmínkách jednání zkrachovala. Když se pak město s žádostí o převzetí znovu obrátilo na kraj, ten další jednání odmítl. K obratu došlo až nyní.

Nejčtenější

Novým šéfem Senátu je Jaroslav Kubera, Štěch bude místopředsedou

Jaroslav Kubera z ODS se stal novým předsedou Senátu na ustavující schůzi horní...

Novým předsedou Senátu byl zvolen Jaroslav Kubera z ODS. Ve finále tajné volby porazil Václava Hampla nominovaného za...

Šest Čechů otročilo v britské myčce, jeli pro ně čeští kriminalisté

Ilustrační snímek

Šest Čechů ve věku od dvaceti do třiceti let z Mostecka bylo zotročeno v britském Manchesteru, kde museli nelegálně...

Za vybržďování s otočkou ve smyku policie muže obvinila z obecného ohrožení

Policie obvinila dvaačtyřicetiletého řidiče z Chomutovska, který opakovaně...

Policie obvinila dvaačtyřicetiletého řidiče z Chomutovska, který koncem října opakovaně vybržďoval na silnici z Bíliny...

Při záchraně sebevraha zkolaboval strážník, v nemocnici zemřel

Záchrana sebevraha v Chomutově, při níž zkolaboval a následně zemřel jeden ze...

Při záchraně sebevraha zkolaboval v Chomutově jeden z místních strážníků, kteří se akce účastnili spolu s hasiči a...

Mladík se v Děčíně pokusil znásilnit čtrnáctiletou, skončil ve vazbě

Násilník v pátek večer napadl za hlavním vlakovým nádražím dívku

Policie v Děčíně obvinila místního dvaadvacetiletého muže z pokusu o znásilnění nezletilé dívky. Násilník ji napadl v...

Další z rubriky

Řidiče na D8 zradilo auto, když přijeli policisté, nadýchal tři promile

Auto s opilým řidičem muselo pro poruchu zastavit

Říká se, že opilci mají štěstí. O tom, že to neplatí vždycky, se přesvědčil řidič, který musel kvůli poruše zastavit na...

VIDEO: Zdrogovaný motorkář ujížděl i po chodníku, lidé uskakovali

Motorkář pod vlivem drog ujížděl policistům

Nebezpečnou jízdou ohrozil chodce v Lounech jednatřicetiletý motorkář, kterého chtěli zkontrolovat místní policisté....

Kvůli namrzlé silnici havarovalo na Chomutovsku najednou deset aut

Nehodu deseti aut u obce Otvice na Chomutovsku způsobila první ledovka.

U obce Otvice na Chomutovsku bouralo ráno deset automobilů. Zavinila to námraza, která se vytvořila na vozovce. Silnice...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz