Krajské finále 17. ročníku McDonald's Cupu se hrálo v Teplicích na Stínadlech.

Krajské finále 17. ročníku McDonald's Cupu se hrálo v Teplicích na Stínadlech. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Fotbalovým nadějím v Teplicích předávali ceny i Salami a Nivaldo

• 0
I z rukou teplických fotbalových hvězd, Nigerijce Eugene Salamiho a Kapverďana Nivalda, dostaly v pátek ceny nejlepší celky krajského finále 17. ročníku McDonald's Cupu.

Vítězství ve starší kategorii zůstalo doma, na Stínadlech prvenství vybojovala ZŠ Edisonova Teplice po finálovém triumfu 4:0 nad ZŠ Mírová Ústí.

"ZŠ Edisonova postoupila na červnový Svátek fotbalu do Uherského Hradiště, což je celostátní finále," sdělil ředitel pátečního turnaje Václav Pěkný. V souboji o bronz ZŠ Zdeňka Štěpánka Most přehrála 4:0 ZŠ Kamenická Děčín.

ZŠ Edisonova Teplice.

ZŠ Mírová Ústí

V mladší kategorii slavila krajské zlato ZŠ Prokopa Holého Louny, finále se ZŠ Edisonova Teplice po remíze 1:1 vyhrála na penalty. Rozstřel rozhodl i bitvu o bronz, po plichtě 2:2 uspěla ZŠ a MŠ Meziboří nad ZŠ Kamenická Děčín.

Nejlepšími střelci byli v mladších roudnický Zdeněk Skokan se šesti góly a ve starších děčínský Radek Čáp s 10 zásahy. Zakopala si i dvě děvčata, dres ZŠ Březenecká Chomutov oblékly Nela Pokorná a Tereza Fryčová.