Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Splácet jsem chtěla, brání se Dudová. Majitel bytu o tom však neví

  20:08aktualizováno  20:08
Oceněná herečka Klaudia Dudová, kterou proslavila role ve filmu o tom, jak se Romové potýkají s dluhy, ve čtvrtek potvrdila, že její matka s přítelem neplatili za pronájem bytu. Ten jim Dudová zařídila, aby podle svých slov pomohla rodině. Dluh prý chtěla uhradit, spolumajitel nemovitosti o tom však nic neví.

Na Lvech herečka Dudová zářila, činži ale neplatí | foto: Vladimír Vokál, iDNES.cz

„No vlastně mi přetekla Cesta ven do osobního života a ta postava Žanety se mi lepí na paty,“ zmínila Dudová v prohlášení postavu, za jejíž ztvárnění dostala řadu cen včetně Českého lva (více o filmových cenách čtěte zde).

Smlouvu o pronájmu bytu 2+1 v Ústí nad Labem podepsala loni 25. září. Měla zaplatit kauci 12 tisíc korun, za září 1 600 korun a pak každý měsíc nájemné 4 200 korun a za služby a energie 4 000 korun. Jenže Dudová podle spolumajitele zaplatila jen část, kterou rozpočítal na září, říjen, listopad a část prosince. Dluh narostl na 25 800 korun. Od prosince však spolumajitel nemohl Klaudii sehnat.

„Mobil má nedostupný, e-mailové zprávy se vracejí jako nedoručené, nereaguje na vzkazy a výzvy zaslané poštou ani přes produkci filmu,“ uvedl pronajímatel bytu Zbyšek Studecký (více o případu jsme psali zde).

Dudová: Nabízela jsem úhradu dluhu. Majitel: O tom nic nevím

Klaudia Dudová zareagovala prostřednictvím prohlášení, které zveřejnili tvůrci filmu Cesta ven. „Podepsala jsem smlouvu. Majitel však věděl, že v bytě bydlet nebudu, že v něm bude bydlet máma a její nový přítel. A je pravda, že neplatili. Když jsem se to dozvěděla, snažila jsem se, aby byt platili. Slíbili mi to, jenže neplatili. Takže pak už jsem nevěděla, jak mluvit s mámou a co říct tomu majiteli, co měl právo na svůj nájem,“ uvedla v prohlášení.

Fotogalerie

V něm dodává, že majiteli bytu nabízela řešení: „Nabídla jsem mu zaplatit za mámu a jejího přítele ve třech splátkách. To odmítl, že chce vše najednou, anebo nic.“

Spolumajitel bytu Studecký to popírá. „Vždyť já ji nemůžu sehnat. Od té doby, kdy převzala byt, jsem s ní nemluvil. Kdyby mi nabízela splátky, tak po tom skočím, o nic jiného mi nejde,“ reagoval.

Svoji verzi má i pro vysvětlení, kdo měl v bytě bydlet. „Věděli jsme, že by tam občas měla být maminka, ale jen aby pohlídala dcerku Klaudie Dudové, kdyby potřebovala natáčet v Praze,“ uvedl Studecký.

Dudová s majitelem už mluvit nebude, vše vyřeší právník

Nájemní smlouva v bytě skončila 31. března. Hned následující den se matka Klaudie Dudové vystěhovala. Dluh však podle slov spolumajitele zůstává.

Pod vyjádřením Klaudie Dudové je připojen ještě dovětek čtveřice filmařů, kteří pracovali na filmu Cesta ven. V něm vyjádřili nespokojenost s tím, jak o případu informovala MF DNES, a dodávají, že „s pronajímatelem bytu vstoupí v nadcházejících dnech do kontaktu právní zástupce, jehož prostřednictvím bude celá ‚kauza‘ uzavřena“.

Podle režiséra Petra Václava už sama Klaudie Dudová majitele ústeckého bytu kontaktovat nebude. „Všechno dořeší ten právník,“ sdělil MF DNES Václav.

Kompletní reakce Klaudie Dudové na facebookové stránce filmu Cesta ven:

V reakci na článek Romská hvězda filmu Cesta ven dluží na nájemném, který MF Dnes otiskla 1.4.2015 na titulní straně a ...

Posted by Cesta ven on Thursday, April 2, 2015


Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Přesila zbila na koupališti v Dubí muže. Bazén byl plný krve, líčí svědci

Napadený mladík si z obličeje otírá krev. (7. 8. 2018)

Na koupališti v Dubí na Teplicku v úterý skupina útočníků brutálně zbila mladíka. Ten se podle svědka snažil zklidnit...V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Kvůli násilí na koupališti v Dubí obvinili ženu. Střety jsou tam běžné

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí na Teplicku, který vyvrcholil surovým napadením mladíka...

Další z rubriky

Vrah na oba manžele útočil opakovaně, řekla ústeckému soudu patoložka

Obžalovaný Jaroslav Topinka před ústeckým krajským soudem.

Výslechem znalců a svědků pokračovalo u ústeckého soudu projednávání vraždy manželského páru v chatové kolonii na...

Za dvojnásobnou vraždu v kolonii soudí jen komplice, vrah se zastřelil

Obžalovaný Jaroslav Topinka před ústeckým krajským soudem.

Soud v Ústí nad Labem začal projednávat dvojnásobnou vraždu v zahradní kolonii ve Střížovicích. Jaroslav Topinka je...

Trať z Děčína do Střekova opraví za tři miliardy, lidé mohou psát podněty

Ilustrační snímek

Vlaky mezi Děčínem a ústeckým Střekovem budou jezdit po modernější trati. Správa železniční dopravní cesty do úprav...

Najdete na iDNES.cz