Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Splácet jsem chtěla, brání se Dudová. Majitel bytu o tom však neví

  20:08aktualizováno  20:08
Oceněná herečka Klaudia Dudová, kterou proslavila role ve filmu o tom, jak se Romové potýkají s dluhy, ve čtvrtek potvrdila, že její matka s přítelem neplatili za pronájem bytu. Ten jim Dudová zařídila, aby podle svých slov pomohla rodině. Dluh prý chtěla uhradit, spolumajitel nemovitosti o tom však nic neví.

Na Lvech herečka Dudová zářila, činži ale neplatí | foto: Vladimír Vokál, iDNES.cz

„No vlastně mi přetekla Cesta ven do osobního života a ta postava Žanety se mi lepí na paty,“ zmínila Dudová v prohlášení postavu, za jejíž ztvárnění dostala řadu cen včetně Českého lva (více o filmových cenách čtěte zde).

Smlouvu o pronájmu bytu 2+1 v Ústí nad Labem podepsala loni 25. září. Měla zaplatit kauci 12 tisíc korun, za září 1 600 korun a pak každý měsíc nájemné 4 200 korun a za služby a energie 4 000 korun. Jenže Dudová podle spolumajitele zaplatila jen část, kterou rozpočítal na září, říjen, listopad a část prosince. Dluh narostl na 25 800 korun. Od prosince však spolumajitel nemohl Klaudii sehnat.

„Mobil má nedostupný, e-mailové zprávy se vracejí jako nedoručené, nereaguje na vzkazy a výzvy zaslané poštou ani přes produkci filmu,“ uvedl pronajímatel bytu Zbyšek Studecký (více o případu jsme psali zde).

Dudová: Nabízela jsem úhradu dluhu. Majitel: O tom nic nevím

Klaudia Dudová zareagovala prostřednictvím prohlášení, které zveřejnili tvůrci filmu Cesta ven. „Podepsala jsem smlouvu. Majitel však věděl, že v bytě bydlet nebudu, že v něm bude bydlet máma a její nový přítel. A je pravda, že neplatili. Když jsem se to dozvěděla, snažila jsem se, aby byt platili. Slíbili mi to, jenže neplatili. Takže pak už jsem nevěděla, jak mluvit s mámou a co říct tomu majiteli, co měl právo na svůj nájem,“ uvedla v prohlášení.

Fotogalerie

V něm dodává, že majiteli bytu nabízela řešení: „Nabídla jsem mu zaplatit za mámu a jejího přítele ve třech splátkách. To odmítl, že chce vše najednou, anebo nic.“

Spolumajitel bytu Studecký to popírá. „Vždyť já ji nemůžu sehnat. Od té doby, kdy převzala byt, jsem s ní nemluvil. Kdyby mi nabízela splátky, tak po tom skočím, o nic jiného mi nejde,“ reagoval.

Svoji verzi má i pro vysvětlení, kdo měl v bytě bydlet. „Věděli jsme, že by tam občas měla být maminka, ale jen aby pohlídala dcerku Klaudie Dudové, kdyby potřebovala natáčet v Praze,“ uvedl Studecký.

Dudová s majitelem už mluvit nebude, vše vyřeší právník

Nájemní smlouva v bytě skončila 31. března. Hned následující den se matka Klaudie Dudové vystěhovala. Dluh však podle slov spolumajitele zůstává.

Pod vyjádřením Klaudie Dudové je připojen ještě dovětek čtveřice filmařů, kteří pracovali na filmu Cesta ven. V něm vyjádřili nespokojenost s tím, jak o případu informovala MF DNES, a dodávají, že „s pronajímatelem bytu vstoupí v nadcházejících dnech do kontaktu právní zástupce, jehož prostřednictvím bude celá ‚kauza‘ uzavřena“.

Podle režiséra Petra Václava už sama Klaudie Dudová majitele ústeckého bytu kontaktovat nebude. „Všechno dořeší ten právník,“ sdělil MF DNES Václav.

Kompletní reakce Klaudie Dudové na facebookové stránce filmu Cesta ven:

V reakci na článek Romská hvězda filmu Cesta ven dluží na nájemném, který MF Dnes otiskla 1.4.2015 na titulní straně a ...

Posted by Cesta ven on Thursday, April 2, 2015Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Prvního sklípkana pašoval v 89. z Kuby, teď jich má v paneláku na tisíc

Chovatel Tomáš Jeřábek předvádí na své ruce druh vhodný pro začátečníky.

Malý panelákový byt v Ústí nad Labem má napěchovaný krabičkami s jedovatými chlupatými miláčky, je v oboru uznávaným...

Po požáru v ústeckých Předlicích je zraněno dvacet lidí, děti oživovali

Požár zachvátil druhé podlaží domu v Předlicích.

V ústecké čtvrti Předlice ráno hořel bytový dům, dvacet jeho obyvatel se nadýchalo kouřových zplodin. Mezi zraněnými...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Další z rubriky

Soud zprostil obžaloby exředitelku, jež školku zásobovala ze svého obchodu

Lavice obžalovaných u Krajského soudu v Hradci Králové zůstala prázdná.

Soud v Lounech zprostil obžaloby ze zpronevěry exředitelku mateřské školy v Podbořanech. Důkazy předložené státní...

Dopravní podnik Chomutova a Jirkova modernizuje vozový park

V Chomutově nyní jezdí 16 trolejbusů, deset z nich je starých dvacet a více let.

Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova pořídí do roku 2020 třicet nových trolejbusů a autobusů za více než 274...

Dopravu v Ústí zklidní dva kruhové objezdy, v Předlicích a na Bukově

Současná situace na kruhovém objezdu v Přestanově.

Dvě moderní a bezpečné kruhové křižovatky, které zklidní dopravu, vyrostou v Ústí nad Labem. Chystají se v Předlicích a...

Najdete na iDNES.cz