Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Most propustil dceru exnáměstkyně primátora. Je to osobní, tvrdí žena

  15:31aktualizováno  15:31
Noví radní Mostu na magistrátu zrušili místo manažera kvality. Úřednickou funkci sedm let vykonávala Barbora Jeníčková, dcera bývalé náměstkyně primátora Hany Jeníčkové. Ta svůj vyhazov vnímá jako důsledek nevraživosti mezi předchozím a nynějším vedením města.

Náměstkyně primátora Hana Jeníčková při tajném hlasování o odvolání Vlastimila Vozky z funkce. | foto: Karel Pešek, MAFRA

„Vidím v tom jen osobní důvody,“ říká odvolaná manažerka kvality Barbora Jeníčková.

Její matka Hana Jeníčková byla náměstkyní primátora posledních 12 let a při loňském štěpení hnutí Mostečané Mostu, jehož je členkou, se proti ní ostře vymezilo křídlo, které se nyní do vedení města dostalo na kandidátce Severočechů Most (o politické situaci v Mostě zde).

Nové vedení města tvrdí, že zrušení pozice s osobními vztahy nesouvisí. „Určitě ne,“ zdůraznil nový primátor Mostu Jan Paparega.

Zrušení funkce zdůvodňuje analýzou, kterou si vedení města nechalo udělat. Podle ní mají statutární města manažera kvality jen výjimečně.

„Činnosti související s ISO a kvalitou mohou vykonávat i ostatní úředníci. Navíc tím ušetříme významnou položku. Superhrubá mzda byla 700 tisíc ročně, další 130 tisíc korun byly poplatky s funkcí spojené,“ řekl Paparega.

V pondělí už nemám chodit do práce, říká Jeníčková

Jeníčková souhlasí jen s tím, že její práci manažerky kvality může zastat i někdo jiný. „Já jsem tady ale dělala i jiné věci. Třeba jsem byla projektovou manažerkou při kandidatuře na Evropské město sportu, titulem se pak úředníci rádi chlubí,“ řekla Jeníčková.

Na magistrátě působila od roku 1992. Přišla jako běžná úřednice o několik let dříve, než do politické funkce nastoupila její matka. Svou výpověď považuje za nestandardní i kvůli tomu, že se o ní nevedla žádná diskuse a neproběhla v rámci systémové změny, jaká se udála na magistrátě před dvěma lety.

„Bylo to, jako když vytáhnete králíka z klobouku, najednou o tom rozhodli radní. A já teď balím, v pondělí už nemám chodit do práce,“ dodala Jeníčková, které úřad vyplatí obvyklé odstupné.

Na mosteckém magistrátu to po volbách není jediná personální změna. Končí také tajemnice Jaroslava Boudová, která sama rezignovala (o Boudové zde).
Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Prvního sklípkana pašoval v 89. z Kuby, teď jich má v paneláku na tisíc

Chovatel Tomáš Jeřábek předvádí na své ruce druh vhodný pro začátečníky.

Malý panelákový byt v Ústí nad Labem má napěchovaný krabičkami s jedovatými chlupatými miláčky, je v oboru uznávaným...Po požáru v ústeckých Předlicích je zraněno dvacet lidí, děti oživovali

Požár zachvátil druhé podlaží domu v Předlicích.

V ústecké čtvrti Předlice ráno hořel bytový dům, dvacet jeho obyvatel se nadýchalo kouřových zplodin. Mezi zraněnými...

Číňani pořád řešili peníze, vzpomíná na exotické angažmá útočník Rezek

Jan Rezek (vlevo) před prvním teplickým tréninkem.

Sedmimilionový Nan-ning, kam česká reprezentace ve čtvrtek dorazila na turnaj China Cup, vám zřejmě přijde jako...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Další z rubriky

Všude bylo hodně kouře, popsal požár z Předlic obyvatel domu

Pan Dalibor, obyvatel vyhořelého předlického domu.

Správce domu v Předlicích, kde ve čtvrtek hořelo, pro nájemníky našel provizorní bydlení a zajišťuje už i trvalé. Lidé...

Dětství měla plné slz, hádek a bití. Teď studuje a uchází se o miss

Lucie Korubová z Lipové u Šluknova

Čtyřiadvacetiletá Lucie Korubová z Lipové u Šluknova, jedna z účastnic soutěže krásy Miss Libereckého kraje, vyrůstala...

Developer se vrátil k arabské vesnici na Teplicku, výstavba má odpůrce

Plánovaná výstavba arabské kolonie u Modlan.

Plánovaná výstavba arabské kolonie v Modlanech na Teplicku nabírá reálnější obrysy. Developer Ali Ali z Kuvajtu, jenž...

Najdete na iDNES.cz