Momentka z duelu Litvínov (ve žlutém) - Budějovice.

Momentka z duelu Litvínov (ve žlutém) - Budějovice. | foto: Petr Kreutzer, MF DNES

Litvínovští hokejisté se vrátili k tradici. A ve žlutém začali vítězně

• 0
V neděli začala hokejistům Litvínova extraligová sezona, na Hlinkově stadionu se představili ve žluté sadě dresů; návrat k tradici a odklon od bílé barvy si vybrali sami fanoušci. Premiéra to byla vítězná.

Po ledě se proháněl gepard, historický první maskot klubu, tribuny se parádně zaplnily, kotelníci nadšeně tloukli do bubnů. Litvínov v neděli konečně žil hokejovou extraligou. A v domácí premiéře Verva přetlačila v dramatické partii České Budějovice 3:2. Zvonilo se na vítězný zvon, zněl Vysoký jalovec.

Zápas ale začal minutou ticha za oběti letecké katastrofy, při níž zahynul celý tým ruské Jaroslavle včetně českých mistrů světa Vašíčka, Rachůnka aMarka.

Na první gól Litvínova v nové sezoně se nečekalo dlouho. Už v čase 4:38 na modré čáře Kubinčák uvolnil bekhendem Hübla, centr elitní formace udělal dvě tempa a vymetl šibenici. Jenže pak zavinil vyrovnání: seděl na trestné lavici, když přesilovku využil 49 vteřin před první sirénou Vydarený.

Ve 2. periodě si Hübl řekl o odpustek. Stál u zrodu akce, která Vervě vrátila vedení: zblokovanou střelu sebral Lukeš, posunul puk zpátky na Kubinčáka, který propálil Kováře.

Domácí pak promarnili 67 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku, jenže brzy nato udeřili znovu. Kubát zkusil štěstí ze skoro nemožného úhlu, puk se od břevna odrazil k volnému Hanzlovi, hostovi z Ústí, který ho u tyčky pohotově zametl do sítě - 3:1. Jenže i na konci 2. třetiny dali hosté gól, tentokrát díky obránci Ptáčkovi; sjel si před branku a udělal kličku.

V poslední části si domácí náskok hlídali. Pojistit ho mohli při power-play soupeře, ale gól nedali. A v posledních okamžicích zápasu je podržel gólman Volke, když kryl pumelici Šimánka. Litvínov, který ještě nastoupil bez svého kapitána Ručinského, v úterý hraje na ledě Vítkovic, v pátek hostí Brno.