Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Cyklostezky v novém areálu u Litvínova praskají. Některé už jsou zavřené

  8:33aktualizováno  8:33
Rekreační areál v lesoparku Nové Záluží u Litvínova se otevíral teprve před čtyřmi lety a radnice už tam má problém s praskajícími cyklostezkami. Několik úseků je v tak špatném stavu, že jsou uzavřené a vjezd k nim zatarasily závory.

Ilustrační snímek. | foto: David TichýMetro.cz

Na dalších několika místech rekreačního areálu, který stál 208 milionů korun, pak asfaltové stezky praskat začínají. Co se bude se skoro novými, ale rozbitými stezkami dít, to teď nikdo neví.

„Jednáme s dodavateli, poslali jsme je na místní šetření, aby viděli, jak to tam vypadá. Ale měl by se k situaci vyjádřit i projektant, aby řekl, co se s tím dá dělat. To by neměl říkat ani dodavatel, ani uživatel, kterým jsme my,“ podotkl místostarosta Litvínova Milan Šťovíček.

Problém s opravou cest, které evidentně nebyly v rámci rekultivací udělané ideálně, může trvat ještě měsíce či roky. Litvínov nechce platit drahé milionové opravy ze svého.

Zároveň ale ani neví, jestli by to vůbec mohl udělat. Kvůli eventuálním zásahům do stavby by totiž mohl narušit reklamační řízení a také mu není jasné, kdo by měl vlastně reklamaci vyřizovat.

Vedle města to může být i investor, což je ministerstvo financí, protože stavba rekreačního areálu za 208 milionů vznikala v rámci tzv. ekomiliard.

Město se snaží s dodavatelem dohodnout

To zatím není zřejmé, proto se Litvínov, jehož obyvatelé cyklostezky využívají nejvíc, snaží s dodavateli a projektantem nějak dohodnout. Ideální by bylo, kdyby nápravu provedla a zaplatila firma, jež cesty stavěla.

Poškození cyklostezek, na kterých jsou místy dlouhé a hluboké trhliny, ale nijak nebrání lidem využívat zbytek areálu. V něm je asi 8 kilometrů tras pro cyklisty, chodce či bruslaře, přičemž uzavřené úseky tvoří dohromady jen několik set metrů.

„Ale je to škoda. Když už to tady je, tak by to přece mělo fungovat celé,“ tvrdí Miroslava Peková, která bydlí v sousední čtvrti Chudeřín a do lesoparku chodí, nebo v něm jezdí na kole pravidelně.

„Jinak je to tady skvělé, a když je trochu slušné počasí, je tu spousta lidí. My na kole hodně jezdíme, jenže právě na naší trase je jeden úsek zavřený. Jasně, můžeme ho objet. Ale je škoda, když tak pěkný areál neslouží, jak má,“ dodala Peková.
Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Nový vlastník proměňuje Švestkovou dráhu v nejmodernější trať

Vylepšování trati novým majitelem.

V nejmodernější regionální trať v Evropě se začíná měnit Švestková dráha, která spojuje Čížkovice s Obrnicemi na trati...

Další z rubriky

Lidé ze Šluknovska se staví proti záměru zrušit část železniční trati

(ilustrační snímek)

Obyvatelé několika obcí ve Šluknovském výběžku se postavili proti záměru Ústeckého kraje zrušit provoz na části...

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Podvodník v Roudnici vybíral na charitu, lidi oslovoval jako neslyšící

Dárcovská listina neexistujícího sdružení, jehož jménem cizinec vystupoval.

Lidé v Roudnici nad Labem upozornili policii na cizince, který se pokoušel u nákupního centra vybírat peníze na...

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Skladník, Praha 10, 25 - 28 000 Kč

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 25 000 - 28 000 Kč

Najdete na iDNES.cz