Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lidé chtěli zbudovat chodník, místo toho mají stromy zalité asfaltem

  10:49aktualizováno  10:49
Obyvatelé ulice Maršála Žukova v Mostě si stěžují na rekonstrukci vodovodu a kanalizace. Místní žádali, aby se během opravy obnovil chodník a provoz v ulici zjednosměrnil. Nic z toho se nestalo, lidé z ulice si naopak na provedenou rekonstrukci stěžují.

Stromy jsou zalité asfaltem. (16. 10. 2014) | foto: Lada Laiblová, 5plus2.cz

„Protože nikdo na naši žádost nereagoval, sepsali jsme petici, kde jsme podrobně popsali, proč o výstavbu chodníku žádáme,“ říká Karel Záruba, který v ulici Maršála Žukova bydlí.

Magistrát prý přislíbil, že se peticí bude někdo zabývat. Nicméně město v tom nemohlo moc udělat, investorem opravy byla Severočeská vodárenská společnost (SVS). Rekonstrukce skončila v září a nakonec proběhla tak, že se místní splnění svých požadavků nedočkali. 

Chodník nevznikl, komunikace je vyasfaltovaná od jedné strany k druhé a auta tu jezdí dál oběma směry. „Takže tu máme udělanou krásnou dálnici, aby si tu řidiči mohli dělat závodní dráhu,“ glosuje ironicky Záruba.

Jeho soused Vítězslav Pavlík dodává, že si navíc přes jejich ulici řada nákladních aut zkracuje cestu do Souše a na Hněvín.

„Při vjezdu do ulice je sice značená třicítka, ale tu nikdo nedodržuje, a v nočních hodinách, to se ani pořádně nevyspíte,“ stěžuje si Pavlík.

Stromy jsou zalité asfaltem

Rekonstrukce ale způsobila i další potíže. Asfaltování povrchu totiž vyvolalo tlak na ploty rodinných domů, až se některé naklonily směrem do zahrady, a jeden dokonce spadl. Jednomu vlastníkovi navíc zaasfaltovali vstup na pozemek tak, že neotevřel branku.

„Musel jsem si udělat otevírání branky směrem dovnitř, protože ven to nešlo. Samozřejmě mi teď nejde otevřít celá,“ popsal Ladislav Smetana.

Asfaltéři nebrali zřetel ani na vzrostlé stromy, které stojí po jedné straně ulice, a doslova je do asfaltu zalili.

„Upozorňoval jsem je na to, že takhle ty stromy zničí. Odpověděli, že přijdou asfalt od stromů oříznout, ale když jsem viděl, jakým stylem je dělaná celá ulice, tak tomu moc nevěřím,“ poznamenal Záruba.

Představitelé města avizovali, že si místní vyslechnou a pokusí se jim pomoci.

„Oprava ulice Maršála Žukova není akce města. Chtěli bychom ale vyvolat schůzku s místními obyvateli, aby nám vysvětlili své požadavky,“ řekla koncem září náměstkyně primátora Hana Jeníčková. „Zatím nám nikdo nedal vědět. Odhaduji, že pokud se jednání uskuteční, tak asi už s jiným vedením,“ myslí si Záruba.

Investorem povrchů je město, říká SVS

SVS však tvrdí, že s povrchy chodníků nemá nic společného.

„Koncem září byla stavba dokončena a předána, následně nastoupil investor povrchů, kterými bylo statutární město Most. Povrchy by měly být v těchto dnech již hotovy,“ uvedl mluvčí SVS Jiří Hladík.

Magistrát informoval, že jednání s obyvateli ulice má v plánu i nadále.

„Město počítá s veřejným projednáním dané věci s občany, kteří v té lokalitě bydlí,“ potvrdila mluvčí Mostu Alena Sedláčková.Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...Protestujeme proti zvýhodňování nepřizpůsobivých, říká lídr krajní pravice

Shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti proti násilí a rasismu (18....

Dělnická strana sociální spravedlnosti uspořádala u budovy městského úřadu v Dubí protest „proti násilí, rasismu...

Teplice - Sparta 0:4, všechny góly za půli, na třech se podílel Stanciu

Sparťanští fotbalisté společně oslavují branku v duelu s Teplicemi.

Sparťanští fotbalisté po dlouhé době svým fanouškům rozdávali radost. V utkání 4. kola v Teplicích vstřelili za poločas...

Odsouzený za zneužití 160 dívek zůstává ve vazbě. Soud ho nepropustil

Obžalovaný Jaroslav Půlpán u Vrchního soudu v Praze (16. 8. 2018)

Dvaadvacetiletý Jaroslav Půlpán se na svobodu hned tak nepodívá. Vrchní soud v Praze ve čtvrtek prodloužil jeho pobyt...

Další z rubriky

Sňatkový podvodník dostal osm let vězení, podle soudu získal od žen miliony

Jaroslav Doležal na lavici obžalovaných těsně před vynesením rozsudku.

Ústecký krajský soud poslal na osm let do vězení Jaroslava Doležala za rozsáhlé podvody. Podle žalobce muž navázal...

Zvířata stržená vlkem kraj odškodní, park ale radí stáda lépe zabezpečit

Do české přírody se pomalu začali vracet až na počátku 90. let minulého století.

Důkazy o tom, že do Českého Švýcarska i Lužických hor se po desetiletích vrátili vlci, už mají nejen ochránci přírody,...

Restart nalil první stamiliony, v získávání dotací vede Ústecký kraj

Koleso propadlého rypadla KU 300 trčí nad povrchovým dolem ČSA na Mostecku.

Vládní program Restart na restrukturalizaci Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje rozjel dotační programy,...

Najdete na iDNES.cz