Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lidé chtěli zbudovat chodník, místo toho mají stromy zalité asfaltem

  10:49aktualizováno  10:49
Obyvatelé ulice Maršála Žukova v Mostě si stěžují na rekonstrukci vodovodu a kanalizace. Místní žádali, aby se během opravy obnovil chodník a provoz v ulici zjednosměrnil. Nic z toho se nestalo, lidé z ulice si naopak na provedenou rekonstrukci stěžují.

Stromy jsou zalité asfaltem. (16. 10. 2014) | foto: Lada Laiblová, 5plus2.cz

„Protože nikdo na naši žádost nereagoval, sepsali jsme petici, kde jsme podrobně popsali, proč o výstavbu chodníku žádáme,“ říká Karel Záruba, který v ulici Maršála Žukova bydlí.

Magistrát prý přislíbil, že se peticí bude někdo zabývat. Nicméně město v tom nemohlo moc udělat, investorem opravy byla Severočeská vodárenská společnost (SVS). Rekonstrukce skončila v září a nakonec proběhla tak, že se místní splnění svých požadavků nedočkali. 

Chodník nevznikl, komunikace je vyasfaltovaná od jedné strany k druhé a auta tu jezdí dál oběma směry. „Takže tu máme udělanou krásnou dálnici, aby si tu řidiči mohli dělat závodní dráhu,“ glosuje ironicky Záruba.

Jeho soused Vítězslav Pavlík dodává, že si navíc přes jejich ulici řada nákladních aut zkracuje cestu do Souše a na Hněvín.

„Při vjezdu do ulice je sice značená třicítka, ale tu nikdo nedodržuje, a v nočních hodinách, to se ani pořádně nevyspíte,“ stěžuje si Pavlík.

Stromy jsou zalité asfaltem

Rekonstrukce ale způsobila i další potíže. Asfaltování povrchu totiž vyvolalo tlak na ploty rodinných domů, až se některé naklonily směrem do zahrady, a jeden dokonce spadl. Jednomu vlastníkovi navíc zaasfaltovali vstup na pozemek tak, že neotevřel branku.

„Musel jsem si udělat otevírání branky směrem dovnitř, protože ven to nešlo. Samozřejmě mi teď nejde otevřít celá,“ popsal Ladislav Smetana.

Asfaltéři nebrali zřetel ani na vzrostlé stromy, které stojí po jedné straně ulice, a doslova je do asfaltu zalili.

„Upozorňoval jsem je na to, že takhle ty stromy zničí. Odpověděli, že přijdou asfalt od stromů oříznout, ale když jsem viděl, jakým stylem je dělaná celá ulice, tak tomu moc nevěřím,“ poznamenal Záruba.

Představitelé města avizovali, že si místní vyslechnou a pokusí se jim pomoci.

„Oprava ulice Maršála Žukova není akce města. Chtěli bychom ale vyvolat schůzku s místními obyvateli, aby nám vysvětlili své požadavky,“ řekla koncem září náměstkyně primátora Hana Jeníčková. „Zatím nám nikdo nedal vědět. Odhaduji, že pokud se jednání uskuteční, tak asi už s jiným vedením,“ myslí si Záruba.

Investorem povrchů je město, říká SVS

SVS však tvrdí, že s povrchy chodníků nemá nic společného.

„Koncem září byla stavba dokončena a předána, následně nastoupil investor povrchů, kterými bylo statutární město Most. Povrchy by měly být v těchto dnech již hotovy,“ uvedl mluvčí SVS Jiří Hladík.

Magistrát informoval, že jednání s obyvateli ulice má v plánu i nadále.

„Město počítá s veřejným projednáním dané věci s občany, kteří v té lokalitě bydlí,“ potvrdila mluvčí Mostu Alena Sedláčková.
Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Nový vlastník proměňuje Švestkovou dráhu v nejmodernější trať

Vylepšování trati novým majitelem.

V nejmodernější regionální trať v Evropě se začíná měnit Švestková dráha, která spojuje Čížkovice s Obrnicemi na trati...

Další z rubriky

Mladistvý okrádal kolemjdoucí o mobily, dítě mu ze strachu řeklo i PIN

(Ilustrační snímek)

Policisté obvinili ze dvou loupeží mladistvého pachatele z Mostu. V obou případech se na sídlišti zmocnil cizího...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Policisté i ochránci dohlédnou na klid při hnízdění chráněných sokolů

Samice Růženka, která se roky pářila se starým nemocným samcem a pak marně bez...

Prvních šest párů kriticky ohrožených sokolů se vrátilo do CHKO České středohoří. Jedna samice si ke hnízdění stejně...

Najdete na iDNES.cz