Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hnutí PRO! Ústí přispěje Klokánku za každý leták z antikampaně soupeřů

  18:20aktualizováno  18:20
Ústecký Klokánek získá díky vyhrocenému předvolebnímu boji ve městě neplánovaný příspěvek. Místní hnutí PRO! Ústí od lidí začalo „vykupovat“ anonymní letáky namířené zejména proti jejich lídrovi Martinu Hausenblasovi. Za každý donesený leták pošle Klokánku dvacetikorunu.

Lídrem hnutí PRO! Ústí je podnikatel a jeden z mecenášů spolku Činoherák Ústí Martin Hausenblas. | foto:  František Vlček, MAFRA

„Je velice těžké v časové tísni vyvrátit lži a vysvětlit pokroucené polopravdy šířené anonymním zbabělcem, který svůj podpásový útok naplánoval na poslední dny před volbami. Proto jsme se alespoň rozhodli proměnit očerňující antikampaň v dobrou věc,“ říká Hausenblas (více i o něm přečtěte zde).

Fotogalerie

Leták dostávají lidé do poštovních schránek vložený do bezplatných tiskovin. Hausenblase, který je zakladatelem firmy na reklamní trička Adler a patří mezi mecenáše spolku Činoherák Ústí, leták například obviňuje z toho, že riskuje životy lidí v nezkolaudované budově kina Hraničář.

O užívání Hraničáře vede spolek Činoherák Ústí spor se stavebním úřadem magistrátu, který budovu pár dní před vyprodanou premiérou zakázal užívat. Spolek se ale opírá o výklad právního poradce České komory architektů Jiřího Plose, že úpravy v budově nejsou takové, aby je musel stavební úřad povolovat (o sporu zde).

„Ty pomluvy mě mrzí, protože dokládají, jak nekulturní jsou někteří naši političtí rivalové. Otrávený ale nejsem. Doufám, že drtivá většina lidí pozná, že to, co jim anonym předkládá, jsou zlovolné lži s cílem krátce před volbami nás poškodit,“ poznamenal Hausenblas.

Text z letáku připomíná článek Městských novin

Hnutí se však u letáku pozastavuje především nad textem, který se tendenčně vrací k zániku Činoherního studia. Velmi se totiž podobá článku, který takřka souběžně vyšel v Městských novinách vydávaných magistrátem.

„V několika větách se téměř shoduje. To je velice nepříjemné a děsí mě představa, že to nemusí být náhoda. I článek v Městských novinách je bohužel anonymní,“ uvedl člen hnutí David Daduč.

K otázce, kdo je autorem článku v Městských novinách a jestli je náhoda, že jsou si texty podobné, se magistrát dosud nevyjádřil. Tiskový odbor si dotaz nechal zaslat e-mailem, odpověď však zatím nepřišla.

Sběrné boxy pro letáky z antikampaně postavilo hnutí PRO! Ústí ve foyer Hraničáře a v klubu Mezi lidmi ve čtvrti Severní Terasa. „Doufáme, že se jich sesbírá co nejvíce,“ dodal Hausenblas.
Nejčtenější

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Matejova jsem střídal kvůli alergii. Možná ji má na mě, říká Petržela

BÍDNÁ PREMIÉRA. Vlastimil Petržela přišel v týdnu jako nový trenér k...

Po své zlínské premiéře sepsul trenérský svéráz Vlastimil Petržela nové svěřence za nohejbalový styl, ani po druhé...

Boleslav je zachráněná, Chomutov je blízko. Jihlavské naděje jsou v teorii

Za mladoboleslavskou brankou operuje chomutovský útočník Vladimír Růžička

Hokejisté Mladé Boleslavi zůstávají extraligoví, rozhodli o tom vítězstvím 5:2 v Chomutově. Blízko záchraně jsou však i...

Další z rubriky

Dunivá rána. Strachy jsem se nepohnula, vypověděla pracovnice chemičky

Obžalovaní (zleva) Václav Macal a Jan Doskočil. Zastupuje je známý advokát...

Výpověďmi svědků pokračoval v Mostě soud v případu havárie v areálu litvínovské chemičky ze srpna 2015, kdy nastal...

Kdysi slavný teplický hotel jde k zemi, přes třicet let jen chátral

Ruinu bývalého hotelu Imperátor v Teplicích vyklízejí dělníci - má se bourat.

Býval chloubou lázeňského města. Pokoji honosného hotelu Imperátor v teplických Trnovanech prošlo v minulosti mnoho...

Studenti gymnázia pomohli obnovit kapli, budou v ní koncerty i svatby

Opravený vnitřek Beuronské kaple patřící teplickému gymnáziu.

Beuronská kaple v Teplicích, ojedinělá památka z 19. století, znovu ožila. Prošla totiž rekonstrukcí za více než 11...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.cz