Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Do finále konkurzu na ředitele dopravního podniku jde šéf ústecké ODS

  10:39aktualizováno  10:39
V Ústí nad Labem začíná vrcholit výběrové řízení na post ředitele dopravního podniku. Celkem se přihlásilo šest zájemců, čtyři po prvním kole konkurzu vypadli. Ve finále se utkají personální manažer firmy Tomáš Pavel a předseda ústecké ODS Libor Turek, který v minulosti působil jako šéf představenstva.

Předseda ústecké ODS Libor Turek je horkým kandidátem na uvolněné místo ředitele dopravního podniku. | foto: archiv Libora Turka

„Mám bohaté zkušenosti, protože jsem byl od roku 2006 do roku 2012 ve statutárních orgánech dopravního podniku. Když tam člověk takhle je, tak ho to začne zajímat. Mám na to i vzdělání, protože mám doktorát z podnikové ekonomie a managementu, takže si myslím, že jsem na tu funkci vhodný,“ přiblížil svou motivaci Turek. Dodal, že dalším důvodem k přihlášení do konkurzu je fakt, že si hledá práci.

Fotogalerie

Mezi původní šesticí přihlášených byli podle informací MF DNES vedle Turka a Pavla také všichni náměstci stávajícího ředitele, tedy Milan Šlejtr, Jiří Randák a Simona Mohacsi. Prvním kolem z nich však neprošel nikdo.

Z dvojice finalistů  je Libor Turek podle neoficiálních informací favoritem. Pokud zvítězí, funkci ředitele po třech letech opět obsadí politik. Posledním byl Tomáš Kraus z ODS odvolaný v roce 2012 po rozpadu koalice ODS a ČSSD.

Předseda ústecké ODS Turek byl v letech 2006 až 2010 náměstkem primátora, poté čtyři roky místostarostou ústeckého centrálního obvodu a nyní je městským zastupitelem. Při červnovém rozpadu ústecké ANO a výměně vedení města podpořil se svými stranickými kolegy skupinu kolem Josefa Matějky a nové primátorky Věry Nechybové.

Vítěze z finálového dua nyní zvolí výběrová komise, v níž zasedá právě Matějka, coby předseda představenstva dopravního podniku, náměstek primátorky Nechybové Pavel Dufek a dále šéf odboru dopravy a majetku magistrátu Dalibor Dařílek či ředitel Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou Luboš Wejnar.

Dopravní podnik potřebuje udržet stabilizované hospodaření

„Vítěz by měl být vyhlášen do konce srpna tak, aby mohl nastoupit ideálně od 1. září,“ podotkl stávající šéf dopravního podniku Radek Chobot. Nového ředitele bude muset ještě stvrdit ve funkci rada města.

Z funkce, v níž působil od září 2013, odchází Chobot dobrovolně, chce se vrátit za svou rodinou do Liberce. Jako největší výzvu pro svého nástupce vnímá udržet stabilizované hospodaření společnosti.

„Společnost nakoupila obrovské množství vozové techniky, aby bylo čím jezdit. V současné době tam kvůli tomu vstoupí velké množství odpisů, na což musí společnost v rámci svého hospodaření reagovat,“ podotkl ředitel Chobot.

Další velký úkol podle něj bude podíl na vytvoření nové koncepce dopravní obslužnosti města.

Autor:


Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Přesila zbila na koupališti v Dubí muže. Bazén byl plný krve, líčí svědci

Napadený mladík si z obličeje otírá krev. (7. 8. 2018)

Na koupališti v Dubí na Teplicku v úterý skupina útočníků brutálně zbila mladíka. Ten se podle svědka snažil zklidnit...V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Kvůli násilí na koupališti v Dubí obvinili ženu. Střety jsou tam běžné

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí na Teplicku, který vyvrcholil surovým napadením mladíka...

Další z rubriky

Lesy jsou kvůli suchu barevné jako na podzim. Jaro ukáže, zda stromy žijí

Sucho ničí stromy i na Ústecku. V popředí Mariánská skála.

V Českém středohoří a v Krušných horách to vypadá jako na podzim. Stromy žloutnou a opadávají. Jak moc je poničilo...

Syn zavražděných manželů na Ústecku popsal před soudem útok dvou mužů

Obžalovaný Jaroslav Topinka (vlevo) u ústeckého krajského soudu.

U krajského soudu dnes popsal syn zavražděného manželského páru útok dvou mužů. V zahrádkářské kolonii na Ústecku...

Francouz šel 2 200 kilometrů uctít v Litvínově strýce a jiné oběti válek

Francouzský spisovatel Laurent Guillet na litvínovském hřbitově.

K památníku na litvínovském hřbitově dopoledne dorazil po téměř 2 200 kilometrech pěšky francouzský spisovatel Laurent...

Najdete na iDNES.cz