V Koldomu vznikl levný hotel, místní se obávají přílivu problémových lidí

  11:07aktualizováno  11:07
Kolem otevření ubytovny v Koldomu v Litvínově se rozhořely spory. Část místních obyvatel proti ní sepsala petici, ale radnice se jí odmítla zabývat.

Litvínovský Koldům. | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

Společnost Haus – Litvínov, která má prostřední trakt budovy Koldomu v pronájmu, zprovoznila v červenci šest let uzavřený hotel a v části, která sloužila jako turistická ubytovna, nabízí noclehy i veřejnosti. 

Někteří obyvatelé se obávají, že tam budou bydlet problémoví cizinci, kteří pracují pro nedaleké firmy. Petici podepsala téměř třetina z 600 obyvatel Koldomu.

Rada města petici proti ubytovně na svém posledním zasedání nepřijala i kvůli tomu, že nájemce neporušuje pravidla smlouvy o dlouhodobém pronájmu, kterou má s městem podepsanou od roku 1991. Jedním z bodů smlouvy je i provoz hotelu o kapacitě 50 lůžek.

„Nájemce je v rámci provozování hotelu oprávněn poskytovat krátkodobé ubytovací služby podle příslušné legislativy, přičemž délka poskytování těchto služeb není zákonem vymezena. Provoz ubytovny v hotelové části středního traktu Koldomu je v souladu se sjednaným účelem nájmu,“ stojí v resumé rady.

„Nejdřív se na nás lidé zlobí, že je hotel zavřený, a když ho otevřeme a chceme pomalu opět oživit, tak nám nadávají také,“ brání se mluvčí společnosti Haus – Litvínov Petr Jasanský, který za sporem vidí spíš nedorozumění. 

„Nabízíme ubytování ve standardním hotelu v nižší cenové hladině, která ale není zase tak nízko, aby lákala problémové občany. Nejedná se v žádném případě o ubytovnu, tak jak si to mnozí představují,“ vysvětluje Jasanský. 

Hotel vedle zahraničních pracovníků okolních firem ubytovává i běžné turisty, kteří nechtějí platit na svých cestách za ubytování horentní sumy. 

„Nyní máme například objednávku na ubytování od Vysoké školy chemicko-technologické z Prahy. Studenti by určitě do žádné strašné ubytovny nešli,“ pokračuje Jasanský.

Ubytování podle jeho slov nabízejí přes celosvětově známý portál, navíc plánují obnovit i léta zavřenou saunu. „To bychom pro nepřizpůsobivé určitě nedělali,“ uzavírá.

Slova o klidu kolem hotelu potvrzuje i dlouholetý správce Koldomu Bohumil Drexler. „Zatím nebyl jediný problém. Situaci bedlivě sleduji. Jakmile by byl nějaký problém, určitě bych zakročil,“ říká.

Aby radnice alespoň trochu uklidnila lidi, kteří se podepsali pod petici, uložila litvínovským strážníkům, aby Koldomu věnovali speciální pozornost.

Areál Koldomu v Litvínově: 


Nejčtenější

Novým šéfem Senátu je Jaroslav Kubera, Štěch bude místopředsedou

Jaroslav Kubera z ODS se stal novým předsedou Senátu na ustavující schůzi horní...

Novým předsedou Senátu byl zvolen Jaroslav Kubera z ODS. Ve finále tajné volby porazil Václava Hampla nominovaného za...

Šest Čechů otročilo v britské myčce, jeli pro ně čeští kriminalisté

Ilustrační snímek

Šest Čechů ve věku od dvaceti do třiceti let z Mostecka bylo zotročeno v britském Manchesteru, kde museli nelegálně...

Za vybržďování s otočkou ve smyku policie muže obvinila z obecného ohrožení

Policie obvinila dvaačtyřicetiletého řidiče z Chomutovska, který opakovaně...

Policie obvinila dvaačtyřicetiletého řidiče z Chomutovska, který koncem října opakovaně vybržďoval na silnici z Bíliny...

Při záchraně sebevraha zkolaboval strážník, v nemocnici zemřel

Záchrana sebevraha v Chomutově, při níž zkolaboval a následně zemřel jeden ze...

Při záchraně sebevraha zkolaboval v Chomutově jeden z místních strážníků, kteří se akce účastnili spolu s hasiči a...

Mladík se v Děčíně pokusil znásilnit čtrnáctiletou, skončil ve vazbě

Násilník v pátek večer napadl za hlavním vlakovým nádražím dívku

Policie v Děčíně obvinila místního dvaadvacetiletého muže z pokusu o znásilnění nezletilé dívky. Násilník ji napadl v...

Další z rubriky

VIDEO: Zdrogovaný motorkář ujížděl i po chodníku, lidé uskakovali

Motorkář pod vlivem drog ujížděl policistům

Nebezpečnou jízdou ohrozil chodce v Lounech jednatřicetiletý motorkář, kterého chtěli zkontrolovat místní policisté....

Matce z Ústí odebrali děti, protože úřady nekomunikují, říká ombudsmanka

Garáž v ulici Králova výšina v Ústí nad Labem, v níž  bydlela matka s dětmi.

Ombudsmanka Anna Šabatová se zabývala případem matky, která v žila se svými dětmi v garáži v Ústí nad Labem a po...

Spekulanta v Ústí nechceme, vzkázaly desítky lidí budoucímu primátorovi

Pod heslem "Spekulanta s pozemky v Ústí nechceme" protestovalo na ústeckém...

Pod heslem „Spekulanta s pozemky Nedvědického v Ústí nechceme“ se odpoledne na Lidickém náměstí v krajském městě sešlo...

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb
Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v havarijním pojištění opravdu stačí? Každý vám říká, kam máte volat v případě nepojízdného vozidla, ale nikdo zřetelně nevysvětlí, jak vám v dané situaci pomůže vaše pojišťovna.

Najdete na iDNES.cz