Silnice je po výměně potrubí klikatá. Byla horší, brání se investor

  7:40aktualizováno  7:40
Pracovníci vodáren položili ve Starých Skoroticích na okraji Ústí nad Labem po výměně potrubí asfalt jen na část silnice, a to poněkud klikatě, což zdůrazňuje světlá asfaltová páska. Na povrchu je navíc spousta hrbolů.

„To se na mě nezlobte, ale tohle je pro ostudu. Za to by se měl někdo hodně stydět,“ rozčílila se Alexandra Pranšpergerová před brankou svého domu v ulici V Lánech. Kroutila hlavou nad komunikací, která tudy vede.

„Chvíli jdete z kopce, chvíli do kopce. Tady se pro změnu bude držet voda,“ ukázala obyvatelka čtvrti na výraznou nerovnost mezi starým a novým povrchem. 

„Tady je soused donutil, aby položili nového asfaltu víc, aby byla silnice stejně široká jako předtím, protože jinde u krajů hodně ubrali,“ popsala Pranšpergerová.

Severočeská vodárenská společnost (SVS), která je investorem akce, se k záležitosti kvůli dovoleným zainteresovaných zaměstnanců nevyjádřila. Regionálnímu Deníku řekl tento týden mluvčí SVS Jiří Hladík, že před akcí vypadala silnice hůře.

Fotogalerie

„Vždy pořizujeme před zahájením výkopových prací fotodokumentaci. Komunikace byla ve velice špatném stavu, jednalo se o kombinaci asfaltových záplat, šotoliny a hlíny s výmoly. Nebyla rovná a výškové rozdíly mezi pravou a levou stranou komunikace činily několik desítek centimetrů. SVS provádí obnovu jen v nezbytně nutném rozsahu,“ uvedl Hladík pro Deník.

Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK), které práce prováděly, se při úpravách soustředily vyloženě jen na povrch v místě výkopu.

„Jedinou závadou, kterou řešíme, je zúžení zhruba uprostřed komunikace, které rozšíříme o zhruba 20 centimetrů,“ předeslala mluvčí SčVK Iveta Kardianová.

Další z místních obyvatel MF DNES na místě sdělil, že dělníky donutil v jednom z míst silnici třikrát předělat. Na otázku, co říká podobě výsledku letních prací, jen pokrčil rameny a usmál se.

Posměšné poznámky na Facebooku

„Upravená“ komunikace se stala terčem posměchu na sociálních sítích. „Ve Skoroticích otevřeli nový bikepark,“ stojí na Facebooku ve skupině Ústí nad Labem u fotografie s hrbolatou cestou. „Ne ne. Že to jen vtip?“ zní jeden z mnoha posměšných komentářů.

Někteří částečně a s jistou ironií uznávají, že cesta dříve nebyla v dobrém stavu. „Aby to po opravě uvedli do původního stavu, stačilo by to zasypat hlínou. Takže spíš si s tím dokonce dali i nějakou práci,“ napsal ke snímku jiný komentující a připojil vysmátého smajlíka.

Podle města, jemuž silnice patří, nešlo opravu vodovodu spojit s celkovou rekonstrukcí komunikace.

„Celková rekonstrukce by se vzhledem k náročnosti s opravou vodovodu nedala zkoordinovat, protože celoplošná úprava povrchu vyžaduje kompletní rekonstrukci komunikace včetně podkladních vrstev. Ovšem město má tuto komunikaci v zásobníku investičních akcí,“ uvedla mluvčí krajského města Romana Macová. Kdy by k tomu ale mohlo dojít, není zatím jasné.

Výsledky voleb 2018

Připravili jsme pro vás přehledné zpracování volebních výsledků, statistiky, komentáře.

Výsledky komunálních voleb dle okresů pro Ústecký kraj:

Volby do Senátu

Ve druhém kole voleb do Senátu 2018 v Ústeckém vyhrál v obvodu 5 - Chomutov: Přemysl Rabas, 29 - Litoměřice: Ladislav Chlupáč a 32 - Teplice: Jaroslav Kubera.Nejčtenější

Jana žila s dětmi v garáži deset měsíců kvůli dluhům, teď dostala byt

V těchto podmínkách matka s dětmi v garáži žila.

Sedmačtyřicetiletá Jana, která se svými dětmi žila v garáži v ústecké ulici Králova výšina, už má nové, lepší bydlení....

Hradec je novým lídrem. Chomutov má první body, slaví Sparta i Kometa

Tomáš Marcinko z Třince tečuje puk, který míří do branky hostujícího celku....

Deváté kolo hokejové Tipsport extraligy přineslo změnu na čele tabulky. Novým lídrem je Hradec Králové po výhře 3:2 v...Na Švestkové dráze řádí téměř 200metrový obr, obnovuje kilometry trati

Stroj RU 800 k opravě železnic.

Sedm set tun těžké zařízení opravuje severočeskou Švestkovou dráhu, železniční trať mezi Litoměřicemi a Mostem. Během...

ZVOLNĚNÍ: Sto milionů důvodů, proč Litvínov ční nad Chomutovem

Litvínovský František Lukeš slaví, překonal bratra Štěpána Lukeše z Chomutova.

Čmoudi a Primáti. Po silnici je dělí 25 kilometrů, v tabulce ale celá extraligová republika. Litvínov a Chomutov, dva...

Mladíka bili baseballkou a sekali mačetou, líčí žalobce vraždu u Bitozevsi

Pieta za mrtvého mladíka

Státní zástupce podal k ústeckému krajskému soudu obžalobu na dva mladíky za lednovou vraždu jejich vrstevníka u...

Další z rubriky

Nejsem škrt, ale nemám rád rozhazování, říká budoucí primátor Teplic

Hynek Hanza.

Teplice budou mít po 24 letech nového primátora. Po ostříleném matadorovi Jaroslavu Kuberovi usedne do křesla pro...

Ústecká sociální demokracie podpořila Foldynu jako místopředsedu strany

Ústecký volební lídr ČSSD Jaroslav Foldyna v diskusním pořadu iDNES.cz...

Poslanec Jaroslav Foldyna se rozhodl, že nebude rezignovat na funkci místopředsedy ČSSD. V pondělí ho v této funkci...

Motorkář vrazil do auta uhýbajícího záchrance, náraz jej smetl pod sanitku

Nehoda motorkáře. (ilustrační foto)

Motorkář narazil v Křešicích na Děčínsku do automobilu i sanitky, které se vůz vyhýbal. Muž skončil se zraněními v...

Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost
Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost

Děti jsou to nejdůležitější, co v životě máme. Pro mnohé z nás se staly motivací pro odpovědnější jednání. Jak napsal autor Malého prince, Antoine de Saint-Exupéry „Zemi nedědíme po předcích, ale vypůjčujeme si ji od našich dětí.“ Nadčasový citát krásně vystihuje základní principy, kterými se řídí břeclavská značka Feel Eco.

Najdete na iDNES.cz