Silnice je po výměně potrubí klikatá. Byla horší, brání se investor

  7:40aktualizováno  7:40
Pracovníci vodáren položili ve Starých Skoroticích na okraji Ústí nad Labem po výměně potrubí asfalt jen na část silnice, a to poněkud klikatě, což zdůrazňuje světlá asfaltová páska. Na povrchu je navíc spousta hrbolů.

„To se na mě nezlobte, ale tohle je pro ostudu. Za to by se měl někdo hodně stydět,“ rozčílila se Alexandra Pranšpergerová před brankou svého domu v ulici V Lánech. Kroutila hlavou nad komunikací, která tudy vede.

„Chvíli jdete z kopce, chvíli do kopce. Tady se pro změnu bude držet voda,“ ukázala obyvatelka čtvrti na výraznou nerovnost mezi starým a novým povrchem. 

„Tady je soused donutil, aby položili nového asfaltu víc, aby byla silnice stejně široká jako předtím, protože jinde u krajů hodně ubrali,“ popsala Pranšpergerová.

Severočeská vodárenská společnost (SVS), která je investorem akce, se k záležitosti kvůli dovoleným zainteresovaných zaměstnanců nevyjádřila. Regionálnímu Deníku řekl tento týden mluvčí SVS Jiří Hladík, že před akcí vypadala silnice hůře.

Fotogalerie

„Vždy pořizujeme před zahájením výkopových prací fotodokumentaci. Komunikace byla ve velice špatném stavu, jednalo se o kombinaci asfaltových záplat, šotoliny a hlíny s výmoly. Nebyla rovná a výškové rozdíly mezi pravou a levou stranou komunikace činily několik desítek centimetrů. SVS provádí obnovu jen v nezbytně nutném rozsahu,“ uvedl Hladík pro Deník.

Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK), které práce prováděly, se při úpravách soustředily vyloženě jen na povrch v místě výkopu.

„Jedinou závadou, kterou řešíme, je zúžení zhruba uprostřed komunikace, které rozšíříme o zhruba 20 centimetrů,“ předeslala mluvčí SčVK Iveta Kardianová.

Další z místních obyvatel MF DNES na místě sdělil, že dělníky donutil v jednom z míst silnici třikrát předělat. Na otázku, co říká podobě výsledku letních prací, jen pokrčil rameny a usmál se.

Posměšné poznámky na Facebooku

„Upravená“ komunikace se stala terčem posměchu na sociálních sítích. „Ve Skoroticích otevřeli nový bikepark,“ stojí na Facebooku ve skupině Ústí nad Labem u fotografie s hrbolatou cestou. „Ne ne. Že to jen vtip?“ zní jeden z mnoha posměšných komentářů.

Někteří částečně a s jistou ironií uznávají, že cesta dříve nebyla v dobrém stavu. „Aby to po opravě uvedli do původního stavu, stačilo by to zasypat hlínou. Takže spíš si s tím dokonce dali i nějakou práci,“ napsal ke snímku jiný komentující a připojil vysmátého smajlíka.

Podle města, jemuž silnice patří, nešlo opravu vodovodu spojit s celkovou rekonstrukcí komunikace.

„Celková rekonstrukce by se vzhledem k náročnosti s opravou vodovodu nedala zkoordinovat, protože celoplošná úprava povrchu vyžaduje kompletní rekonstrukci komunikace včetně podkladních vrstev. Ovšem město má tuto komunikaci v zásobníku investičních akcí,“ uvedla mluvčí krajského města Romana Macová. Kdy by k tomu ale mohlo dojít, není zatím jasné.

Nejčtenější

Sparta - Teplice 0:1, další blamáž, zmar dokonal v závěru Moulis

Sparťanští hráči před utkáním proti Teplicím. Zleva: Srdjan Plavšić, Lukáš...

Fotbalová Sparta je v herních troskách. V jediném nedělním utkání 18. kola Fortuna ligy doma podlehla 0:1 průměrným...

Vyslat pár pluků z Litoměřic, Československo by nebylo, míní historik

Historik Filip Hrbek

V napjaté situaci kolem vzniku ČSR, kdy se pohraničí chtělo připojit k Rakousku, přišel litoměřické posádce rozkaz...

Jsme divoký sever, řekla vyhozená úřednice, když dostala cenu za odvahu

Nadační fond proti korupci již poosmé udělil Ceny za odvahu. Ty jsou určeny...

Bývalá úřednice Jana Moravcová, nedávno vyhozená z České inspekce životního prostředí, student Lukáš Blažej a aktivisté...

Svah s trhlinami u dálnice D8 skrývá staré sklepy, odhalily sondy

Dopravní omezení na Dálnici D8. Část vozovky je uzavřena kvůli nestabilnímu...

Svah, jehož část v červnu 2013 zavalila dálnici D8 na Ústecku a kde se nyní objevily nové trhliny, ukrývá v podzemí...

Historická vybydlená ulice v Ústí mizí z mapy, zakousl se do ní bagr

Zdevastované domy v Ústí nad Labem v ulici Na Nivách

Začala demolice rozpadajících se bytových domů v ulici Na Nivách v ústeckých Předlicích. Je rozdělena do dvou etap. V...

Další z rubriky

Ralsko není žádný český Černobyl, říká nejmladší starosta

Miloslav Tůma stojí u největší bolístky Ralska: Kyjeváků v Ploužnici. Dnes...

Rozlohou čtvrté největší město v republice má nového starostu. Teprve šestadvacetiletý Miloslav Tůma má v kapse ještě...

Evropská unie hledá způsob, jak po útlumu těžby podpořit uhelné kraje

Hnědouhelný povrchový důl ČSA a obec Horní Jiřetín

Vůbec poprvé v historii se sešli zástupci tří českých regionů postižených uhelnou těžbou s představiteli Poradní komise...

„Paraziti“ na plakátech i náhlý zájem voličů byli v pořádku, řekla policie

Volební hlasování.

Policisté odložili případ možného pokusu o ovlivňování voleb v Ústí nad Labem. Zároveň ukončili vyšetřování obsahu...

Najdete na iDNES.cz