Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Německá policie hledá u kolegy podezřelého z kanibalismu další těla

  17:21aktualizováno  17:21
Na zahradě penzionu "kanibala z Krušných hor" v Gimmlitztalu u českých hranic je možná další mrtvola. Nevylučuje to policie, která prohledává okolí domu Detlefa D. obviněného z vraždy známého z internetového fóra, jenž projevil přání být sněden. Policie zahradu překopává, jestli nenajde další tělo.

Němečtí kriminalisté překopávají zahradu domu v krušnohorském Gimmlitztalu nedaleko českých hranic, kde žil policista Detlef D. podezřelý z kanibalismu. | foto: Reuters

"Nelze to vyloučit. Hledání důkazů na zahradě pokračuje a policejní technici zde budou minimálně do konce týdne," řekl MF DNES saský policejní mluvčí Jan Ulbricht.

Lidé v saském pohraničí v Krušných horách skoro nehovoří o ničem jiném. Ve středu 27. listopadu přímo v penzionu policisté zatkli pětapadesátiletého Detlefa D., svého kolegu z drážďanské kriminální policie, u níž pracoval jako grafolog.

Je podezřelý, že při sexuálních hrátkách zavraždil svého známého z internetu a jeho tělo rozřezané na malé části pak zakopal na zahradě.

Protože policie stále některé části nenašla, je muž podezřelý i z kanibalismu.

"Potřebujeme klid na práci, kromě zahrady prohledáváme celý dům, který je hodně velký. Nějakou dobu to bude ještě trvat, nesmíme přehlédnout žádné stopy," přiblížil Ulbricht.

Se svou obětí, devětapadesátiletým Wojciechem S. z Hannoveru, se Detlef D. seznámil na internetovém fóru, kde se podle policie kontaktují lidé se zálibou ve fetišismu a kanibalismu. Nakonec si domluvili schůzku.

Policie stále nemá důkaz, že muž část těla skutečně snědl

Poprvé se viděli 4. listopadu na nádraží v Drážďanech. Odtud jeli do domu Detlefa D. Tam se podle dosavadního vyšetřování dohodli na tom, že Detlef D. splní Wojciechovi S. přání - okamžitě ho zabije.

Tělo údajně útočník rozřezával pět hodin a pak jednotlivé části mrtvoly pohřbil na zahradě. Tohle vše zveřejnila saská policie na tiskové konferenci minulý týden (o případu zde).

"Oběť už od mládí popisovala fantazie o tom, že jednou bude zabita a snědena," řekl již dříve šéf drážďanské policie Dieter Kroll.

Z výsledků vyšetřování však stále není zřejmé, zda ke kanibalismu došlo. Policie navíc nehledá jen zbytky těla, ale řeší i otázku, zda šlo o vraždu, nebo zabití na žádost. Tedy zda oběť se svým usmrcením souhlasila, či zda se plánované hrátky vymkly.

Na případu pracuje 46 kriminalistů

Na neuvěřitelný případ spolicie přišla, když začala 18. listopadu hledat pohřešovaného Wojciecha S., který v Hannoveru pracoval jako poradce pro podnikatele. Z jeho e-mailové korespondence kriminalisté zjistili, kam jel a s kým měl schůzku.

U dveří svého kolegy v Gimmlitztalu zvonili s jistotou. Ten také nezapíral a hned zabití přiznal a policii také ukázal, kde tělo na zahradě zakopal.

Na případu pracuje speciální tým 46 saských kriminalistů. Kromě domu a zahrady v Gimmlitztalu prohledávají další místa.

"Stopy jsme našli tento týden i v domě a v autě obviněného," přiblížil Ulbricht s tím že policie se zaměřila také na data a korespondenci v počítači svého bývalého kolegy.

Policii se přihlásil muž, který měl s obviněným také schůzku

Policii se totiž tento týden sám přihlásil dvaatřicetiletý instalatér Alexander B., který si také s Detlefem D. přes podobné internetové forum domluvil schůzku. Byl i v jeho domě v Krušných horách, po schůzce však odešel.

Proč instalatér schůzku s domluvenou vraždou přežil, policie zatím netuší. Jedním z důvodů může být skutečnost, že Alexander B. byl příliš mladý a obviněný policista ho proto zabít odmítl.

Ovšem právě kvůli tomu, že Detlef D. měl podobných kontaktů víc, kriminalisté s jistotou nevyloučili, že na jeho zahradě může najít další tělo.

Obyvatelé obce Gimmlitztal, která leží jen 18 kilometrů od české Moldavy na Teplicku, jsou v šoku a nemohou uvěřit, že by jejich přátelský soused byl schopen někoho zabít, natož sníst. Detlef D. v penzionu roky žil se svým partnerem, byl sezdán s notářem Berndtem G.

"Ještě v létě jsme tady měli party, Detlef dělal salát a steaky," uváděla pro německá média důchodkyně Heidi Dankeová. Prý to bylo přesně tam, kde minulou středu policie našla první části těla.Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Přesila zbila na koupališti v Dubí muže. Bazén byl plný krve, líčí svědci

Napadený mladík si z obličeje otírá krev. (7. 8. 2018)

Na koupališti v Dubí na Teplicku v úterý skupina útočníků brutálně zbila mladíka. Ten se podle svědka snažil zklidnit...V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Kvůli násilí na koupališti v Dubí obvinili ženu. Střety jsou tam běžné

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí na Teplicku, který vyvrcholil surovým napadením mladíka...

Další z rubriky

Trať z Děčína do Střekova opraví za tři miliardy, lidé mohou psát podněty

Ilustrační snímek

Vlaky mezi Děčínem a ústeckým Střekovem budou jezdit po modernější trati. Správa železniční dopravní cesty do úprav...

Nezastavitelní míří do Adršpašských skal. Pomozte pohybem handicapovaným

Birell bránou projíždí na kole šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

Děda umřel, kluci šli z bytu. Družstvo ho teď vydraží a peníze jim dá

Dominik (vlevo) a Daniel našli po smrti dědy nový domov u Zdeňka a jeho...

Bytové družstvo Krušnohor prodává v Mostě byt, ve kterém žili dva nezletilí chlapci se svým dědou, jenž ovšem před...

Najdete na iDNES.cz