Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Spor o Kamencové jezero vyvrcholí bitvou o peníze za ukončení pronájmu

  9:18aktualizováno  9:18
Chomutov už na jaře vypověděl nevýhodnou smlouvu nájemci areálu Kamencového jezera. Od té doby se s ním dohaduje, kolik bude stát zrušení kontraktu městskou kasu. Obě strany mají jinou představu o vyplacené částce.

Kamencové jezero Chomutov. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Zatímco lidé si užívají poslední letní dny u chomutovského Kamencového jezera, schyluje se k dalšímu kolu právní bitvy mezi bývalým nájemcem areálu – společností CV Relax – a městem (o sporu jsme psali zde).

Fotogalerie

Chomutov, jenž firmě předčasně vypověděl původně padesátiletou nájemní smlouvu, už CV Relaxu zaplatil 7,5 milionu korun.

Ve hře jsou ale další miliony. Kolik nakonec město zaplatí, se má rozhodnout do konce roku.

„Další kolo jednání o vypořádání nemovitostí proběhne teď v září,“ uvedl advokát Daniel Volák, který zastupuje Zdeňka Fojtíka ze společnosti CV Relax.

Doposud probíhala jednání, jak prezentují zástupci obou stran, korektně a vstřícně. V první vlně na jaře město odkoupilo movitý majetek důležitý pro provoz areálu, například vybavení chatek, kontejnery či datovou síť. Právě za to Fojtíkovi zaplatilo zmíněných 7,5 milionu korun.

Hraje se o desítky investovaných milionů

Nájem jezera

Areál Kamencového jezera včetně zařízení získala společnost CV Relax v roce 2008 v kritizované soutěži na pronájem. Radnice o tom rozhodla v době, kdy ji vedla primátorka Ivana Řápková za ODS, Zdeněk Fojtík byl tehdy zastupitelem za ODS.

Další fáze už asi bude ostřejší, hraje se totiž o desítky milionů korun, které předchozí nájemce do areálu investoval do budov a částku bude chtít zpět.

Jde třeba o nová sociální zařízení a další zázemí pro návštěvníky na Bandě – areálu, který je součástí Kamencového jezera.

Na jaře padl požadavek na 41 milionů korun. Zda stále platí, Volák nepotvrdil. „O cifře se budeme bavit až poté, co bude dokončen dodatek znaleckého posudku na tyto nemovitosti,“ uvedl Fojtíkův advokát.

Město nechce o 41 milionech ani slyšet. Opírá se o své znalecké posudky. „Nemovitosti mají podle znalců hodnotu zhruba 22,5 milionu korun. Je teď na dalším jednání, co vše budeme chtít odkoupit, a co ne,“ říká mluvčí magistrátu Jan Rödling.

„Od toho se také odvine celková částka,“ podotýká Rödling s tím, že dohodnutou sumu poté schválí městská rada a následně zastupitelstvo. „Fakticky ani není možné schválit vyšší cenu, než jaká vyplývá ze znaleckých posudků,“ upozornil mluvčí Rödling.

Z dlouhodobého nájmu uplynulo 8 let

Magistrát vypověděl smlouvu, z nájmu uplynulo osm let. Primátorovi Danielu Černému se nelíbilo, že náklady na údržbu areálu zhruba 3,5 milionu korun ročně jdou na účet města.

Veškeré zisky ze vstupného a pronájmu stánků však inkasoval CV Relax. Firma za pronájem areálu platila městu kolem 250 tisíc korun ročně, na oplátku měla do areálu investovat 50 milionů.

Navíc je otázka, zda nebude Fojtík požadovat i částku za případný ušlý zisk ze zbývajících 42 let, kdy měl mít areál v pronájmu. Jeho právní zástupce to nepotvrdil ani nevyvrátil.

„Promlčecí doba na vypořádání ušlého zisku je tři roky. Nyní to neřešíme a tato otázka se bude odvíjet od toho, jak budou probíhat jednání o vyrovnání nemovitostí,“ dodal Volák.Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...Protestujeme proti zvýhodňování nepřizpůsobivých, říká lídr krajní pravice

Shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti proti násilí a rasismu (18....

Dělnická strana sociální spravedlnosti uspořádala u budovy městského úřadu v Dubí protest „proti násilí, rasismu...

Teplice - Sparta 0:4, všechny góly za půli, na třech se podílel Stanciu

Sparťanští fotbalisté společně oslavují branku v duelu s Teplicemi.

Sparťanští fotbalisté po dlouhé době svým fanouškům rozdávali radost. V utkání 4. kola v Teplicích vstřelili za poločas...

Odsouzený za zneužití 160 dívek zůstává ve vazbě. Soud ho nepropustil

Obžalovaný Jaroslav Půlpán u Vrchního soudu v Praze (16. 8. 2018)

Dvaadvacetiletý Jaroslav Půlpán se na svobodu hned tak nepodívá. Vrchní soud v Praze ve čtvrtek prodloužil jeho pobyt...

Další z rubriky

Matka chce od nemocnice sto tisíc za to, že na ni lékař poslal policii

Matka nechtěla odejít od mimina, lékař na ni přivolal policii

Až k soudu se může dostat konflikt, který se na jaře odehrál na jednotce intenzivní a resuscitační péče ústecké...

K opravené trati chce Moldava i hezké nádraží, obnova začne příští rok

Současný pohled na nádražní budovu na Moldavě.

Na železniční trati do krušnohorské Moldavy se po opravě za několik měsíců obnoví provoz. V dohledné době by se pak měl...

Pět narkomanů zemřelo po dávce, policie se snaží dostat dealery před soud

Vždy připravena. Dealerka z Bruntálska měla dávky drogy i v peněžence.

Policie v Ústeckém kraji se za poslední dva roky zabývala smrtí pěti narkomanů, které prokazatelně zabila dávka drogy....

Najdete na iDNES.cz