Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Johnson Controls rozšíří výrobu u Žatce, přijme přes pět set lidí

  12:42aktualizováno  12:42
Americká společnost Johnson Controls plánuje vytvořit v průmyslové zóně Triangle u Žatce přes pět set pracovních míst. Hodlá rozšířit tamní výrobu palubních přístrojových desek a dveřních panelů pro automobilový průmysl. Od státu požaduje finanční podporu.
Firma v Žatci vyrábí součástky pro automobilový průmysl. Ilustrační snímek

Firma v Žatci vyrábí součástky pro automobilový průmysl. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

"V případě schválení vládou bude společnosti poskytnuta hmotná podpora na pořízení dlouhodobého nehmotného a hmotného majetku pro strategickou investiční akci až do výše 63,46 milionu korun," uvedl Miroslav Kynčl z ministerstva průmyslu a obchodu.

Vláda bude o žádosti firmy rozhodovat ve středu. Ministerstvo materiál předloží s cílem podpořit vznik nových strategických projektů a pracovních míst v Česku.

Dceřiná společnost koncernu Johnson Controls, firma JC Interiors Czechia, zaměstnávala na konci loňského roku v zóně Triangle 170 lidí. Na Lounsku, které se řadí mezi regiony s vysoce nadprůměrnou nezaměstnaností, chce nyní vytvořit celkem 537 nových pracovních míst.

Do rozšíření výroby firma investuje během tří let 1,3 miliardy korun. Po státu žádá v souladu se zněním zákona o pobídkách pět procent celkových nákladů.

Firma podle Kynčla předpokládá návratnost investice v prvním roce plného fungování závodu. Podpora by se státu vrátila jen na odvodech na zdravotní a sociální pojištění zaměstnanců.

Firma zavře závod v Roudnici, nový otevře v Boru u Tachova

Společnost Johnson Controls působí v Česku od roku 1993. Vedle žatecké továrny má dalších devět závodů, například v České Lípě, Strakonicích a ve Stráži pod Ralskem.

V červenci koncern oznámil, že do konce září 2014 postupně ukončí kvůli klesající poptávce výrobu autopotahů ve svém závodě v Roudnici nad Labem. Část z 1 635 propouštěných zaměstnanců bude moci přejít do jiných provozů v Česku (o propouštění zde).

V roce 2015 pak koncern otevře novou továrnu na výrobu systémů a součástek pro automobilové sedačky v Boru u Tachova. Stavba začne příští rok a první výrobky ji opustí o rok později. Závod má ve výrobě kompletních sedadlových systémů zaměstnat 200 až 300 lidí.

Johnson Controls zaměstnává v Česku kolem 6 200 zaměstnanců. Mateřský koncern Johnson Controls působí ve 150 zemích a s loňskými tržbami 42 miliard dolarů patří mezi největší globální dodavatele pro automobilový průmysl.

Autoři: ,Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Prvního sklípkana pašoval v 89. z Kuby, teď jich má v paneláku na tisíc

Chovatel Tomáš Jeřábek předvádí na své ruce druh vhodný pro začátečníky.

Malý panelákový byt v Ústí nad Labem má napěchovaný krabičkami s jedovatými chlupatými miláčky, je v oboru uznávaným...Po požáru v ústeckých Předlicích je zraněno dvacet lidí, děti oživovali

Požár zachvátil druhé podlaží domu v Předlicích.

V ústecké čtvrti Předlice ráno hořel bytový dům, dvacet jeho obyvatel se nadýchalo kouřových zplodin. Mezi zraněnými...

Číňani pořád řešili peníze, vzpomíná na exotické angažmá útočník Rezek

Jan Rezek (vlevo) před prvním teplickým tréninkem.

Sedmimilionový Nan-ning, kam česká reprezentace ve čtvrtek dorazila na turnaj China Cup, vám zřejmě přijde jako...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Další z rubriky

Dopravu v Ústí zklidní dva kruhové objezdy, v Předlicích a na Bukově

Současná situace na kruhovém objezdu v Přestanově.

Dvě moderní a bezpečné kruhové křižovatky, které zklidní dopravu, vyrostou v Ústí nad Labem. Chystají se v Předlicích a...

Tepličtí skauti oslaví výročí v novém zázemí, hledají bývalé členy

Ilustrační snímek

Na oslavy významného jubilea se chystají skauti ze střediska Dvojka Teplice. K 30. výročí znovuzaložení oddílů, které...

Začněte řešit zoufalou situaci Předlic, vyzývá Ústí po požáru spolek

Aktivista Miroslav Brož na převážně romském sídlišti ve Šluknově.

Ranní požár bytového domu v ústeckých Předlicích, při němž se zranilo 20 lidí, je podle místního spolku Amare důsledkem...

Najdete na iDNES.cz