Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dopravní podnik v Ústí skončil ve ztrátě, teď ušetří statisíce za odměny

  8:24aktualizováno  8:24
Představenstvo a dozorčí rada Dopravního podniku Ústí nad Labem nedostane odměny za loňský rok. Rozhodla o tom rada města, protože hospodaření firmy v loňském roce skončilo se ztrátou 22,3 milionů korun. Na nevyplacených odměnách byl měl podnik ušetřit stovky tisíc korun.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Karel Pešek, MAFRA

"Výsledky nebyly takové, aby bylo oprávněné nechat vyplatit členům představenstva a dozorčí rady odměny," uvedl pro MF DNES náměstek ústeckého primátora Pavel Boček, který je zároveň členem představenstva Dopravního podniku.

Managementu Dopravního podniku však rada města odměny schválila. Dostanou je tak třeba ředitel či jeho náměstci. Jaká je výše jejich odměn, se MF DNES zjistit nepodařilo. Odhadem by to měly být rovněž desítky až stovky tisíc korun.

Ústecký Dopravní podnik byl naposledy ziskový v roce 2010. V roce 2011 skončil ve ztrátě 21,5 milionu korun. Navzdory tomu se tehdy odměny představenstvu, dozorčí radě a managementu vyplácely. Mezi tyto orgány se rozdělilo něco přes milion korun.

Lze očekávat, že firma bude ve ztrátě i za rok 2013, což ale u firem plnících veřejné služby není neobvyklé. Ve včasné úhradě závazků to Dopravnímu podniku zatím nebrání.

Nový ředitel má hospodaření přiblížit nule

"S nástupem nového pana ředitele byl dán úkol, aby hospodářský výsledek byl co nejblíže nule. Ale lze předpokládat, že se to úplně nepodaří," podotkl náměstek primátora Boček.

Ředitelem firmy je od 1. září Radek Chobot, který dříve pracoval na odboru technické správy veřejného majetku libereckého magistrátu či jako projektový manažer Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou.

"Zaměřím se na ekonomickou stránku tak, aby podnik efektivně využíval finanční prostředky," řekl Chobot při svém nástupu. Jeho dalším velkým úkolem bude obnova trolejbusového parku.

Dopravní podnik využívá příspěvky města i kraje, které si jeho služby objednávají v rámci ústecké MHD a dopravní obslužnosti. V roce 2012 takto Ústí do podniku nasypalo včetně dotace na městskou lanovku 196,8 milionu korun, kraj dal 23,7 milionu. Na rok 2011 to bylo od města 197,8 milionu korun, kraj vyplatil 5,1 milionu.

Autor:


Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Přesila zbila na koupališti v Dubí muže. Bazén byl plný krve, líčí svědci

Napadený mladík si z obličeje otírá krev. (7. 8. 2018)

Na koupališti v Dubí na Teplicku v úterý skupina útočníků brutálně zbila mladíka. Ten se podle svědka snažil zklidnit...V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Kvůli násilí na koupališti v Dubí obvinili ženu. Střety jsou tam běžné

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí na Teplicku, který vyvrcholil surovým napadením mladíka...

Další z rubriky

Francouz šel 2 200 kilometrů uctít v Litvínově strýce a jiné oběti válek

Francouzský spisovatel Laurent Guillet na litvínovském hřbitově.

K památníku na litvínovském hřbitově dopoledne dorazil po téměř 2 200 kilometrech pěšky francouzský spisovatel Laurent...

Pět narkomanů zemřelo po dávce, policie se snaží dostat dealery před soud

Vždy připravena. Dealerka z Bruntálska měla dávky drogy i v peněžence.

Policie v Ústeckém kraji se za poslední dva roky zabývala smrtí pěti narkomanů, které prokazatelně zabila dávka drogy....

Elektrárny se staly turistickými cíli, zájem návštěvníků láme rekordy

Elektrárna Ledvice, na jejíž budově je v nejvyšším bodě rozhledna.

Rekordní zájem turistů o dva netradiční industriální výletnické cíle na severu Čech zaznamenala energetická skupina...

Najdete na iDNES.cz