Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dopravní podnik v Ústí skončil ve ztrátě, teď ušetří statisíce za odměny

  8:24aktualizováno  8:24
Představenstvo a dozorčí rada Dopravního podniku Ústí nad Labem nedostane odměny za loňský rok. Rozhodla o tom rada města, protože hospodaření firmy v loňském roce skončilo se ztrátou 22,3 milionů korun. Na nevyplacených odměnách byl měl podnik ušetřit stovky tisíc korun.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Karel Pešek, MAFRA

"Výsledky nebyly takové, aby bylo oprávněné nechat vyplatit členům představenstva a dozorčí rady odměny," uvedl pro MF DNES náměstek ústeckého primátora Pavel Boček, který je zároveň členem představenstva Dopravního podniku.

Managementu Dopravního podniku však rada města odměny schválila. Dostanou je tak třeba ředitel či jeho náměstci. Jaká je výše jejich odměn, se MF DNES zjistit nepodařilo. Odhadem by to měly být rovněž desítky až stovky tisíc korun.

Ústecký Dopravní podnik byl naposledy ziskový v roce 2010. V roce 2011 skončil ve ztrátě 21,5 milionu korun. Navzdory tomu se tehdy odměny představenstvu, dozorčí radě a managementu vyplácely. Mezi tyto orgány se rozdělilo něco přes milion korun.

Lze očekávat, že firma bude ve ztrátě i za rok 2013, což ale u firem plnících veřejné služby není neobvyklé. Ve včasné úhradě závazků to Dopravnímu podniku zatím nebrání.

Nový ředitel má hospodaření přiblížit nule

"S nástupem nového pana ředitele byl dán úkol, aby hospodářský výsledek byl co nejblíže nule. Ale lze předpokládat, že se to úplně nepodaří," podotkl náměstek primátora Boček.

Ředitelem firmy je od 1. září Radek Chobot, který dříve pracoval na odboru technické správy veřejného majetku libereckého magistrátu či jako projektový manažer Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou.

"Zaměřím se na ekonomickou stránku tak, aby podnik efektivně využíval finanční prostředky," řekl Chobot při svém nástupu. Jeho dalším velkým úkolem bude obnova trolejbusového parku.

Dopravní podnik využívá příspěvky města i kraje, které si jeho služby objednávají v rámci ústecké MHD a dopravní obslužnosti. V roce 2012 takto Ústí do podniku nasypalo včetně dotace na městskou lanovku 196,8 milionu korun, kraj dal 23,7 milionu. Na rok 2011 to bylo od města 197,8 milionu korun, kraj vyplatil 5,1 milionu.

Autor:Nejčtenější

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Matejova jsem střídal kvůli alergii. Možná ji má na mě, říká Petržela

BÍDNÁ PREMIÉRA. Vlastimil Petržela přišel v týdnu jako nový trenér k...

Po své zlínské premiéře sepsul trenérský svéráz Vlastimil Petržela nové svěřence za nohejbalový styl, ani po druhé...

Boleslav je zachráněná, Chomutov je blízko. Jihlavské naděje jsou v teorii

Za mladoboleslavskou brankou operuje chomutovský útočník Vladimír Růžička

Hokejisté Mladé Boleslavi zůstávají extraligoví, rozhodli o tom vítězstvím 5:2 v Chomutově. Blízko záchraně jsou však i...

Další z rubriky

Studenti gymnázia pomohli obnovit kapli, budou v ní koncerty i svatby

Opravený vnitřek Beuronské kaple patřící teplickému gymnáziu.

Beuronská kaple v Teplicích, ojedinělá památka z 19. století, znovu ožila. Prošla totiž rekonstrukcí za více než 11...

Policisté i ochránci dohlédnou na klid při hnízdění chráněných sokolů

Samice Růženka, která se roky pářila se starým nemocným samcem a pak marně bez...

Prvních šest párů kriticky ohrožených sokolů se vrátilo do CHKO České středohoří. Jedna samice si ke hnízdění stejně...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Najdete na iDNES.cz