Hokejovému Litvínovu stačí k postupu do extraligového předkola play-off jediný bod

9:04aktualizováno  9:04
Je to paradox. Hokejisté Litvínova ve středu prohráli v Českých Budějovicích 2:5, přesto mají k postupu do předkola extraligového play-off zase blíž. Po tom, co selhalo Brno s Plzní, už jim stačí k jistotě uhrát v posledních dvou zápasech základní části bod.

Litvínovští hokejisté se v hloučku radují z gólu, vlevo je smutný boleslavský Radek Matějovský. | foto:  Radek Cihla, MAFRA

"Chceme ho získat co nejdříve. Nejlépe hned v pátek proti Liberci," přeje si Jiří Kučera, litvínovský asistent trenéra. V Českých Budějovicích to nevyšlo hlavně kvůli zkratu v první třetině. Litvínov ji prohrál 0:3.

"Naše porážka měla dvě hlavní příčiny. Jednak jsme v první třetině  zaspali a umožnili soupeři tříbrankové vedení, a také nám ublížila zbytečná vyloučení, kvůli nimž jsme třikrát inkasovali," vyčítal Kučera.

Litvínovský Černý na začátku prostřední části sice snížil na 1:3 a Lukeš ve 44. minutě dokonce na rozdíl jediné branky. Jenže ještě v téže minutě znovu vrátil domácím dvougólový náskok Ptáček. Výhru pak zpečetil Pletka.

"První třetina nám vyšla velmi dobře, to byl základ. Potom jsme dostali zbytečný gól v naší přesilovce a náskok skoro promarnili. Litvínov si na nás věřil, ale naši hráči šli za dobrým výsledkem a v závěru jej potvrdili," byl spokojený František Výborný, budějovický kouč.

Páteční soupeř Litvínova Liberec sice ve středu prohrál na Spartě 2:3 po nájezdech, přesto má pořád teoretickou šanci na celkové vítězství v základní části. "Máme ještě dva zápasy, o první místo se porveme," slíbil kapitán Liberce Petr Nedvěd. Start zápasu je v 18.10.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Litvínovský Jiří Gula před plzeňským brankářem  Miroslavem Svobodou.
Probuzení i bez Ledníčka. Litvínov zesílil proti silným

Sílí proti silným. Hokejový Litvínov a jeho velký paradox: až proti dvěma aktuálně nejlepším soupeřům v extralize se poslední tým soutěže po devítizápasové...  celý článek

Brian Ihnačák v dresu Litvínova.
Ihnačák po premiéře: Litvínov není klub, který má být úplně dole

Přišel, viděl, skóroval… ale nezvítězil. „Premiéra s gólem nebo bez gólu, to je úplně jedno, když jsme nevyhráli,“ mrzela útočníka Briana Ihnačáka, posilu...  celý článek

Gary Cennerazzo. Za úsměvem se skrývá citlivá duše.