Radost hokejistů Ústí nad Labem v souboji s Kadaní.

Radost hokejistů Ústí nad Labem v souboji s Kadaní. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Ústí slaví postup do čtvrtfinále první ligy, čeká ho prestižní derby

• 0
Hokejisté Ústí slaví potup do prvoligového čtvrtfinále. V pátek porazili Kadaň 2:0 díky dvěma gólům Roubíka a celou sérii ovládli 3:1 na zápasy. O semifinále se porvou v prestižním derby s Chomutovem, začíná se už ve středu.

„Jsem rádi, že je konec. Jsem na tým pyšný, moc práce jsem neměl. Klíčová byla výhra ve čtvrtečním zápase,“ řekl ústecký brankář Michael Petrásek, který ve čtyřech zápasech třikrát vychytal nulu.

Poražený kouč Jaroslav Beck tvrdil: „Rozhodla zkušenost a šikovnost Ústí, my jsme byli zbytečně přemotivovaní a nechali se vylučovat. Rozhodující bylo, že jsme ztratili úvodní zápas na našem ledě.“

Litoměřicím skončila vyřazovací část už po třech zápasech, Benátkám podlehly v předkole play-off 0:3 na zápasy. „Poslední utkání bylo na krev, myslím si, že i pro diváky bylo atraktivní. Ale pro nás smolné, dostali jsme dva nešťastné góly,“ postěžoval si na klubovém webu litoměřický trenér Jiří Doležal. „Ale Benátkám gratuluji k postupu.“

Kouč Benátek Milan Černý si postupu přes Litoměřice hodně považuje. „Souboj byl hodně vyrovnaný. Když se vám třikrát za sebou podaří těsně vyhrát, znamená to, že jsme tomu dali něco navíc. Se silnými Litoměřicemi jsme dokázali hrát na minimum obdržených branek a přesně tohle byl klíč k postupu,“ vypíchl trenér. „Dobře jsme bránili a ve všech třech zápasech nám zachytali výborně Fučík s Vaněčkem. V mužstvu je skvělá vnitřní atmosféra, v tom jsme špičkoví!“

Verva nevyhrála ve Zlíne 5 let

Hokejisté Zlína porazili v utkání 46. kola extraligy Litvínov 4:2. Obhájce titulu pošesté v řadě neztratil ani bod a dotahuje se k první šestce, na níž už ztrácí pouhé dva body. Dvěma góly a asistencí přispěl k vítězství Beranů útočník Petr Holík.

Ve čtvrté minutě se Zlínu naskytla početní výhoda a tu už po 17 vteřinách zužitkoval Řezníček, který umístil střelu Vlacha do horního růžku. Srovnat mohl Ručinský, ale tečí ani následnými dorážkami Kašíka nepřekonal. Další šanci měli Litvínovští v závěru třetiny, v úniku však Jánský střílel mimo tři tyče.

Na začátku druhé třetiny hráli Berani v šesti a mohlo je to mrzet. Vyhození beka zachytil Jánský a z mezikruží zacílil nad Kašíkův beton. Skóre se znovu měnilo ve 35. minutě. V oslabení prchl Vlach, při zakončení sice upadl, následně ale Kotvan našel střílenou přihrávkou Holíka, jenž se nemýlil. Dvě velké šance za sebou pak hasil Kašík. Nejprve včas vykopl beton proti Hüblovi, zanedlouho zase vykryl pokus Piroše, jenž se díky šťastnému odrazu ocitl sám na brankovišti. Beton Kašíka zabránil Hüblovi ve skórování i za moment, kdy už byl kotouč téměř za čárou.

Radoval se tak znovu Zlín, podruhé v zápase se trefil Holík. Po faulu Kotvana pak sice Kašík dvakrát Hübla vychytal, napotřetí už byl ale krátký. Při závěrečné power-play sice Litvínov domácím hodně zavařil, ale v závěru trefil prázdnou bránu Čajánek. Litvínov tak ve Zlíně nevyhrál už přes pět let.