Bídné vstupy do třetin. A hokejový Litvínov uvízl na dně tabulky

8:04aktualizováno  8:04
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř, poznává hokejový Litvínov. O víkendu nehrál a zřítil se na dno extraligy, v úterý si úřadující šampioni „upevnili“ poslední místo porážkou 3:5 v Mladé Boleslavi.

Hráči Litvínova po prohraném utkání. V popředí brankář Michael Petrásek střídaný po čtvrtém inkasovaném gólu. | foto: ČTK

„Bodů proti mistrovi si hrozně ceníme, protože Litvínov má úžasnou ofenzivní sílu,“ chlácholil soupeře domácí asistent Marian Jelínek.

Měsíc Verva čekala, až nastřílí alespoň tři góly v základní hrací době, ale stejně to bylo k ničemu. Přitom když po bídném startu Hübl z mezikruží a Martynek po přesilovkovém ťukesu v rozmezí 47 sekund dorovnali z 0:2 na 2:2, zdálo se, že se Litvínov natahuje po bodech.

„Věděli jsme, co od Mladé Boleslavi můžeme tak nějak očekávat, přesto jsme do zápasu nevstoupili dobře a prohrávali jsme po deseti minutách 0:2. Dokázali jsme se vrátit do utkání, to nás povzbudilo a od té chvíle se hra vyrovnala,“ viděl Radim Rulík, kouč Litvínova.

Jenže vstup do 2. periody byl ještě katastrofičtější, v čase 20:43 skóroval domácí Jarůšek, 73 vteřin nato i Hyka a extraligový debut litvínovského brankáře Petráska skončil předčasně, střídal ho Janus. „Úvod 2. třetiny o zápase rozhodl,“ podotkl hostující Rulík.

Probuzený kanonýr Hübl z otočky snížil na 3:4, ovšem další bídný začátek třetiny pohřbil naděje mistrů. Jen 78 vteřin po začátku 3. části skóroval průbojný Látal.

„My ve 3. třetině úplně změnili styl, začali jsme hrát střední pásmo a zaplaťpánbůh se nám to vyplatilo. Hokej asi nebyl moc líbivý, ale jsou to mužstva, která takhle hrají celou sezonu,“ uvedl kouč Jelínek.

Po šesté porážce v řadě ztrácí poslední Litvínov dva body na Karlovy Vary, v pátek v Třinci podstoupí bitvu usoužených finalistů.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Brian Ihnacak.
Litvínovu by mohli pomoci z krize Ihnacak a Vandas

Hokejový Litvínov potřebuje zastavit sérii neúspěchů a snaží se vzpružit tápající tým příchodem nových hráčů. Blízko dohodě s klubem jsou útočníci Brian...  celý článek

Robert Kysela
Kysela: Nový kouč by nepomohl. Potřebujeme posily a zvednout sebevědomí

Devět zápasů trvalo, než hokejový Litvínov utnul sérii porážek, která ho přikovala na dno extraligy. Jinde by se už nejspíš poroučeli trenéři, šéfové Vervy ale...  celý článek