Brankař Zlína Jakub Sedláček zasahuje po šanci Vojtěcha Kubinčáka z Litvínova.

Brankař Zlína Jakub Sedláček zasahuje po šanci Vojtěcha Kubinčáka z Litvínova. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Hokejovému Litvínovu sebraly naději na úspěch se Zlínem čtyři tyčky

• 2
Nehoráznou smůlu měli hokejisté Litvínova v nedělním extraligovém duelu se Zlínem. Zápas sice ztratili jasným výsledkem 1:4, jenže všechno mohlo být zcela jinak...

Litvínov v první třetině trefil třikrát tyčku! Vlastně čtyřikrát, střela Lukeše z 18. vteřiny šla od jedné do druhé. I pak pálil do tyčky on, zopakoval to v čase 19:02 bombou i Kubinčák.

A tak rozhodla druhá perioda. Když Ručinský srovnal v dvojnásobné přesile, Zlín nakoply tresty za vyhození kotouče. Nejdřív pykal jeho hráč a Holík skóroval v oslabení. Pak dvě minuty za vystřelení puku dostali i domácí a Balaštík využil přesilovku na 3:1.

"Chtěli jsme přetrhnout hroznou sérii se Zlínem, ale bohužel," řekl litvínovský trenér Vladimír Jeřábek po šesté porážce se Zlínem v řadě. "Co neprůstřelný Horčička nechytil, to zastavily tyčky. Přitom jsme první třetinu odehráli nejlíp v sezoně, paradoxně body nemáme. Ale na tyčky se nehraje..."