Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


První komunistický hejtman prospěl, čtenáři iDNES.cz mu dali trojku

  14:00aktualizováno  14:00
První komunistický hejtman v zemi Oldřich Bubeníček pohledem čtenářů iDNES.cz ve své funkci obstál, nejvyšší představitel Ústeckého kraje dostal na pomyslném vysvědčení trojku. Bubeníčka oznámkovalo 4 363 čtenářů.

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM) | foto: Karel Pešek, MAFRA

V deseti hodnocených „předmětech“ získal průměrnou známku 3,24, v jednotlivých kategoriích si vedl vyrovnaně. Nasbíral hodnocení od 3,1 do 3,3, nejlépe si podle čtenářů počínal ve znalostech potřeb kraje a vystupování na veřejnosti.

Vysvědčení pro hejtmana Oldřicha Bubeníčka zde

Nejvíce čtenářů mu udělilo výbornou právě za vystupování na veřejnosti, jedničky pak ve velkém sbíral i za znalost potřeb kraje a prosazování jeho zájmů. Lidé tak ocenili jako časté cesty po regionu, vstřícnost a aktivitu směrem k centrální vládě, ať už to je tlak na dokončení D8 nebo odškodnění horníků z Mostecka.

Když se naopak podíváme na nejvíce udělených nedostatečných, nejhůře si Bubeníček vedl v umění politiky, zdravotnictví a plnění slibů. Čtenáři mu pak plno nedostatečných nasázeli i za stav krajské dopravy.

Minimálně v oblasti zdravotnictví je počet nejhorších hodnocení možná až moc přísný, protože firma Krajská zdravotní, jež spravuje pět největších špitálů v regionu, je už několikátý rok po sobě v hospodářském plusu a skandály v souvislosti s veřejnými zakázkami jsou minulostí.

Je to solidní výsledek, reagoval Bubeníček

Na druhou stranu lidé dost možná cítí omezování provozu některých oddělení, což se týkalo třeba nemocnice v Děčíně, a nedostatek lékařů prakticky ve všech nemocnicích.

Mezi třinácti hejtmany skončil Bubeníček ve spodní polovině, obsadil deváté místo. Za sebou nechal třeba zlínského hejtmana Stanislava Mišáka, hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France či suverénně nejhůře hodnoceného hejtmana vůbec Michala Haška, který řídí Jihomoravský kraj.

Hejtman Bubeníček své hodnocení kvitoval, trojku od čtenářů iDNES.cz vnímá jako solidní výsledek. „Vzhledem k tomu, že to bylo na iDNES, který má středopravý záběr, jsem mohl dopadnout ještě hůř. Takhle to vypadá docela slušně,“ podotkl.

Sám přitom vycítil, že právě ve zdravotnictví a dopravě měla jeho vláda rezervy. „Špatné můžou být zrovna známky z oblasti, kde se nám ještě nepodařilo kompletně obnovit povrchy komunikací nebo v oblasti zdravotnictví z míst, kde není ideální počet lékařů nebo kde se nám nepodařilo v plném provozu zajistit oddělení. Je co zlepšovat,“ poznamenal hejtman.

Autor:


Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...Protestujeme proti zvýhodňování nepřizpůsobivých, říká lídr krajní pravice

Shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti proti násilí a rasismu (18....

Dělnická strana sociální spravedlnosti uspořádala u budovy městského úřadu v Dubí protest „proti násilí, rasismu...

Teplice - Sparta 0:4, všechny góly za půli, na třech se podílel Stanciu

Sparťanští fotbalisté společně oslavují branku v duelu s Teplicemi.

Sparťanští fotbalisté po dlouhé době svým fanouškům rozdávali radost. V utkání 4. kola v Teplicích vstřelili za poločas...

Odsouzený za zneužití 160 dívek zůstává ve vazbě. Soud ho nepropustil

Obžalovaný Jaroslav Půlpán u Vrchního soudu v Praze (16. 8. 2018)

Dvaadvacetiletý Jaroslav Půlpán se na svobodu hned tak nepodívá. Vrchní soud v Praze ve čtvrtek prodloužil jeho pobyt...

Další z rubriky

Protestujeme proti zvýhodňování nepřizpůsobivých, říká lídr krajní pravice

Shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti proti násilí a rasismu (18....

Dělnická strana sociální spravedlnosti uspořádala u budovy městského úřadu v Dubí protest „proti násilí, rasismu...

Pět narkomanů zemřelo po dávce, policie se snaží dostat dealery před soud

Vždy připravena. Dealerka z Bruntálska měla dávky drogy i v peněžence.

Policie v Ústeckém kraji se za poslední dva roky zabývala smrtí pěti narkomanů, které prokazatelně zabila dávka drogy....

Děda umřel, kluci šli z bytu. Družstvo ho teď vydraží a peníze jim dá

Dominik (vlevo) a Daniel našli po smrti dědy nový domov u Zdeňka a jeho...

Bytové družstvo Krušnohor prodává v Mostě byt, ve kterém žili dva nezletilí chlapci se svým dědou, jenž ovšem před...

Najdete na iDNES.cz