Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fanoušci Litvínova spali kvůli lístkům na finále extraligy před kasou

  12:41aktualizováno  12:41
Litvínovem cloumá hokejová horečka. Fanoušci před Hlinkovým stadionem i nocovali, jen aby sehnali lístky na třetí a čtvrté finále extraligy s Třincem. Cedulky ‚Vyprodáno‘ vyvěsily pokladní v úterý za pouhých šedesát sedm minut.

„Pískej konec,“ řekla jedna z pokladních smutně kolegyni, když prodala poslední lístek. „Je mi líto těch, na které se nedostalo,“ dodala zúčastněně.

Fotogalerie

Dlouhý had fanoušků se před litvínovským zimním stadionem vinul ještě ve chvíli, kdy na trénink dorazil útočník Jakub Petružálek. „Viděl jsem už večer fotky, jak jsou lidi ve frontě. Jen to dokazuje, jak tím město žije, jak moc za námi stojí. Dodává nám to obrovskou vnitřní sílu,“ poznamenal.

Litvínov si z Třince dovezl dvě vítězství a pokud vyhraje ve středu i ve čtvrtek, bude slavit historický titul. Právě vstupenky na druhý domácí duel Vervy zmizely rychleji, rozebrané byly o pár minut dříve.

„Mám! I když jsem tedy strhanej, čtrnáct hodin ve frontě,“ ulevil si vousatý příznivec Litvínova. Skalní fanoušci totiž věděli, že nemohou nic nechat náhodě.

„Na finále jdou i takoví, kteří celý rok nechodí. Proto si to my věrní, co jsme na stadionu i v dobách zlých, musíme vystát. Je to pořádné šílenství,“ poznamenal další z nich, Jiří Pracný z Mostu.

První fanoušek čekal od pondělního odpoledne

Lidé, na které se nedostalo, odcházeli zklamaně. „Čtyřicet lidí přede mnou, když to zavřeli! To není možný!“ stěžovala si do telefonu mladičká blondýnka. Zájem však byl takový, že na všechny se zkrátka dostat nemohlo.

Jistotu vstupenky měli permanentkáři, lístky k sezení byly k mání přes internetový ticketový portál. Do úterního prodeje šlo zhruba tisíc lístků na každý zápas.

Kapacita Hlinkova stadionu je kvůli reklamnímu vozu u mantinelu snížená na 5 811 míst. Klub nespecifikoval, kolik lístků si rozebrali permanentkáři, kolik se prodalo přes internet a kolik šlo třeba pro sponzory.

Když jedna z pokladních vstupenky nesla ze stadionu přes parkoviště, dav ji vítal nadšeným potleskem. Snížení kvóty ze šesti na čtyři lístky na osobu příznivci přijali v klidu. Klub chtěl, aby se dostalo na všechny, kteří před stadionem přešlapovali celou noc.

První v řadě, osmašedesátiletý Pavel Mach, bivakoval před pokladnou už od pondělní půl páté odpoledne. Ve svém autě nechával ohřát a zdřímnout ostatní z fronty.

„Sice bydlím sto metrů od stadionu, ale radši jsem vzal autíčko, s kterým jezdím na ryby a které je na takovéhle akce připravené. Ale při tom mrazu ani moc spát nešlo. Říkali jsme si, že vypadáme jak Němci u Stalingradu,“ usmíval se.

Fronta se rozrostla až na tisíc lidí

Prvním deseti lidem v řadě šéf klubového marketingu Jan Klobouček rozdal litvínovské šály. Kolem půlnoci už fronta nabobtnala asi na 200 lidí. Ráno jich mohl být až tisíc, protože kolem čtvrté začali chodit po noční.

„Musím pochválit městskou policii, vozili čajík a starali se o nás jako o vlastní,“ podotkl jeden z čekatelů. Zakuklení do dek, posazení na sedačkách, podřimující ve stoje, srkající čaj, kafe nebo panáky, tak nadšenci strávili noc.

„Každý si přinesl oteplovací kapalný přístroj,“ líčil Mach, byť on sám placatici s alkoholem neměl. Je abstinent.

Třeba ovšem ve čtvrtek vezme jeho zásadovost pro jednou zasvé. „Hokej nám tady proudí v krvi. Na tohle čekám celý život, až Litvínov bude jednou mistrem,“ říká.

Autor:


Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Přesila zbila na koupališti v Dubí muže. Bazén byl plný krve, líčí svědci

Napadený mladík si z obličeje otírá krev. (7. 8. 2018)

Na koupališti v Dubí na Teplicku v úterý skupina útočníků brutálně zbila mladíka. Ten se podle svědka snažil zklidnit...V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Kvůli násilí na koupališti v Dubí obvinili ženu. Střety jsou tam běžné

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí na Teplicku, který vyvrcholil surovým napadením mladíka...

Další z rubriky

Hyčkův hořký návrat. Nula čtyři vypadá hrozně blbě, je to sprcha, řekl

Alois Hyčka z Teplic sleduje hlavičkujícího Costu ze Sparty.

Po čtyřech měsících od operace ramena naskočil rovnou do základní sestavy, ale na Spartu dělat ramena nemohl. Teplický...

Někteří jdou za hranu možností, bojují, chválí hráče trenér Varnsdorfu

Momentka z druholigového duelu Pardubice (červenobílá) vs. Varnsdorf

Loni v prvních 11 zápasech 2. ligy nevyhráli, letos to vzali fotbalisté Varnsdorfu za opačný konec. I po 3. kole drží...

Za výhrou je i chtíč, zní z Ústí. Ve druhé lize je dál stoprocentní

Ústecký Daniel Procházka (vpravo) magnetizuje míč stejně jako Marek Čelůstka z...

Fotbalové Ústí udělalo s Třincem krátký proces. Na Krátkého střelu byl brankář krátký, domácí díky tomu vyhráli i třetí...

Najdete na iDNES.cz