Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Děti zasažené proudem odjíždějí. Podle správce natekla voda do zásuvky

  15:03aktualizováno  15:03
Případ elektrického proudu v bazénu na táboře v Kempu Jordán v Opárenském údolí nedaleko Lovosic policie vyšetřuje jako ohrožení z nedbalosti. Některé děti, jež po zásahu elektřinou musely na vyšetření do nemocnice, odvážejí rodiče domů. Správce kempu uvedl, že natekla voda do zásuvky.

„V úterý večer nám volali, že je dcerka v nemocnici po zásahu proudem. Že prý nemáme panikařit a jde jen o preventivní vyšetření. Ale báli jsme se,“ svěřil se Jiří Mikel, který si ve středu dopoledne do tábora přijel vyzvednout šestiletou Lauru.

Fotogalerie

V kempu byli malí táborníci z děčínského Domova dětí a mládeže Teplická. Elektrický proud je zasáhl během odpoledního koupání v brouzdalištích. Stěžovaly si na bolest a brnění nohou (o případu zde).

„Vědu z toho nedělám, na táboře se může stát ledasco. Sám jsem si na něm jako dítě zlomil ruku. Cesta sanitkou do nemocnice prý navíc byla pro Lauru jedním z největších táborových zážitků,“ poznamenal Mikel.

Protože si však jeho dcera stěžovala na bolest v noze ještě ráno, vedoucí rodičům zavolali, zda si pro ni mohou přijet. „Tábor stejně končil ve středu večer, tak o nic nepřišla,“ doplnil Jiří Mikel.

Voda se podle správce dostala k zásuvce s připojenou filtrací

Lékaři v nemocnicích v Ústí nad Labem, Teplicích a Litoměřicích vyšetřili tři dospělé a 26 dětí, nejčastěji ve věku od 5 do 8 let. Většina z nich se ještě ten večer vrátila zpět do kempu, tři si lékaři nechali na pozorování.

„Nikoho jsme nemuseli ošetřit, lékaři neshledali u žádného z přijatých pacientů známky narušení zdraví,“ řekl přednosta dětské kliniky ústecké Masarykovy nemocnice Jaroslav Škvor.

Správce kempu, který provozuje chomutovská společnost Ichtys, je podle vyjádření jeho kolegů událostí zdrcený. Sám s médii nekomunikuje, na sociálních sítích pouze zveřejnil krátké vysvětlení a omluvu.

„Během koupání dětí v bazénu vytekla voda, která se dostala až k zásuvce, kde byla připojena filtrace. Důsledkem toho došlo k tomu, že zásuvka začala probíjet. Z preventivních důvodů byl přivolán lékař, který pro jistotu odeslal děti na vyšetření. U nikoho se nepotvrdilo žádné zranění. Celé události je nám líto a velice se omlouváme,“ napsal.

Může za to lidské pochybení, říká organizátor tábora

Kemp brzy zaplní děti dalšího táborového turnusu, bazénky však prozatím zůstanou zavřené. V areálu pracují policejní experti, kteří se snaží zjistit příčinu nešťastné události.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Míra zavinění jednotlivých osob je předmětem dalšího šetření. Dále budou zpracovávány znalecké posudky, jejichž vyhodnocení je otázkou několika týdnů,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Michal Arnold, hlavní vedoucí sdružení Opárenské legendy, která tábory v kempu organizuje, říká, že nešlo o technickou závadu, ale lidské zavinění.

„Já jsem si jist, že nešlo o nic jiného než o lidské pochybení. A tomu se dá naštěstí snadno předcházet. Chtěl bych proto všechny ujistit, že na táborech Opárenských legend uděláme vše pro to, abychom podobná selhání vyloučili. Před zahájením táborů proběhne v tomto případě důkladná kontrola elektrických rozvodů odborníky,“ řekl Arnold.Nejčtenější

Protestujeme proti zvýhodňování nepřizpůsobivých, říká lídr krajní pravice

Shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti proti násilí a rasismu (18....

Dělnická strana sociální spravedlnosti uspořádala u budovy městského úřadu v Dubí protest „proti násilí, rasismu...

Odsouzený za zneužití 160 dívek zůstává ve vazbě. Soud ho nepropustil

Obžalovaný Jaroslav Půlpán u Vrchního soudu v Praze (16. 8. 2018)

Dvaadvacetiletý Jaroslav Půlpán se na svobodu hned tak nepodívá. Vrchní soud v Praze ve čtvrtek prodloužil jeho pobyt...Děda umřel, kluci šli z bytu. Družstvo ho teď vydraží a peníze jim dá

Dominik (vlevo) a Daniel našli po smrti dědy nový domov u Zdeňka a jeho...

Bytové družstvo Krušnohor prodává v Mostě byt, ve kterém žili dva nezletilí chlapci se svým dědou, jenž ovšem před...

Lidé se rozloučili s prvním z trojice vojáků zabitých v Afghánistánu

Pohřeb padlého vojáka Martina Marcina v Chomutově.

S veškerými vojenskými poctami se v poledne konal v Chomutově pohřeb Martina Marcina, prvního ze tří českých vojáků,...

Chůze naboso je pro ni životní styl, neobouvá se ani do divadla

Ivana Hluštíková z Loun chodí už několik let bez bot.

Ivana Hluštíková z Loun chodí už pár let bez bot. Na zahradu, do města a klidně i do divadla. Patří ke skupině lidí,...

Další z rubriky

Okolí zavřené ústecké ubytovny zamořují švábi, situace je kritická

Z uzavřené ubytovny Modrá v Ústí nad Labem se rozlézají švábövé

Ústecký Střekov trápí enormní výskyt rusa domácího. Švábovitý hmyz se vyskytuje především v okolí nedávno uzavřené...

Národní park České Švýcarsko zakázal kvůli riziku požárů vstup do lesů

V Národním parku České Švýcarsko vypukl požár. Na místě zasahoval hasičský...

Až do 15. září nemohou turisté vstupovat do lesů Národního parku České Švýcarsko. Na vině je velké riziko vzniku požárů...

Kdo si neudělal zásoby sena, bude na tom špatně, říká chovatel

Jiří Andrle, nadšený chovatel a předseda ZO ČSCH Litoměřice-Žitenice....

Letní úmorná vedra trápí nejen lidi, ale jsou problémem i pro zvířata. Člověk se před horkem může schovat, kam chce,...

Najdete na iDNES.cz