Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ekonomka Horního Jiřetína musela opustit úřad. Kasu nejspíš čeká audit

  11:05aktualizováno  11:05
Radnici v Horním Jiřetíně na Mostecku náhle opustila ekonomka. O přesném důvodu se ale v současné době jen spekuluje. Starosta města Vladimír Buřt přiznal, že pochybila a obrátil se na právníky. Konkrétnější zatím být nechce.

Starosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt, který se s ekonomkou radnice dohodl na její výpovědi. | foto: Monika Gordíková, MF DNES

Poslední letošní zasedání zastupitelstva v Horním Jiřetíně bylo bouřlivé. Řadu příchozích totiž zajímalo, co se děje na radnici, víc než oficiální program a jeho body připravené k projednání.

Netrpělivě se čekalo na závěrečnou diskusi, při níž mohou obyvatelé politikům pokládat otázky. Malé město teď totiž žije kauzou spjatou se zdejší radnicí.

Vedení města odchod ekonomky P. F. konkrétně nevysvětlilo. „Pracovní poměr jsme ukončili dohodou. Vyvolal jsem to já, protože jsem přišel na nějaké problémy, na věci, které nebyly v pořádku,“ uvedl na zasedání starosta Buřt.

Vzhledem k postu P. F., jejíž vyjádření se MF DNES nepodařilo získat, se v Horním Jiřetíně logicky spekuluje o tom, že radnice přišla o peníze při finančních operacích.

„K žádné zpronevěře nedošlo,“ nechal se slyšet zastupitel a předseda finančního výboru Karel Vandírek. Starosta Buřt nakonec pro MF DNES přiznal, že v záležitosti jde o peníze.

Překročila kompetence, říká starosta

„Skončila, protože jsem nebyl spokojený s její prací. Překročila kompetence v určitých věcech, které s penězi souvisejí. O zpronevěře bych ale nemluvil, to je závažný trestný čin,“ řekl Buřt.

Připustil, že zřejmě nechá provést kompletní audit hospodaření města. Záležitost nyní řeší s právníkem a nevylučuje, že podnikne právní kroky. Policie v případu zatím nefiguruje.

Členem hornojiřetínského zastupitelstva je i manžel bývalé ekonomky.

„Co se přesně na úřadě stalo, to je mezi třemi lidmi - mou ženou, starostou a panem Vandírkem. Já možná něco tuším. Jestli je potřeba udělat audit, ať se udělá. Já budu pro,“ uvedl.

Tento zastupitel se během zasedání několikrát pustil do slovní rozepře se starostou Buřtem i přesto, že jsou v koalici za stejný subjekt. Stalo se tak například při projednávání rozpočtu.

„To se zeptej doma, kde ty peníze jsou,“ reagoval podrážděně Buřt na jednu ze zastupitelových poznámek. Kolega následně pro rozpočet nezvedl ruku se slovy, že na pracovním jednání z minulého týdne upozornil na věci, které se mu nelíbí, ale že s nimi nikdo nic neudělal.
Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Prvního sklípkana pašoval v 89. z Kuby, teď jich má v paneláku na tisíc

Chovatel Tomáš Jeřábek předvádí na své ruce druh vhodný pro začátečníky.

Malý panelákový byt v Ústí nad Labem má napěchovaný krabičkami s jedovatými chlupatými miláčky, je v oboru uznávaným...

Po požáru v ústeckých Předlicích je zraněno dvacet lidí, děti oživovali

Požár zachvátil druhé patro domu.

V ústecké čtvrti Předlice ráno hořel bytový dům, dvacet jeho obyvatel se nadýchalo kouřových zplodin. Mezi zraněnými...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Další z rubriky

Začněte řešit zoufalou situaci Předlic, vyzývá Ústí po požáru spolek

Aktivista Miroslav Brož na převážně romském sídlišti ve Šluknově.

Ranní požár bytového domu v ústeckých Předlicích, při němž se zranilo 20 lidí, je podle místního spolku Amare důsledkem...

Tepličtí skauti oslaví výročí v novém zázemí, hledají bývalé členy

Vizualizace areálu složeného ze tří objektů: skautského střediska, salesiánské...

Na oslavy významného jubilea se chystají skauti ze střediska Dvojka Teplice. K 30. výročí znovuzaložení oddílů, které...

Soud zprostil obžaloby exředitelku, jež školku zásobovala ze svého obchodu

Lavice obžalovaných u Krajského soudu v Hradci Králové zůstala prázdná.

Soud v Lounech zprostil obžaloby ze zpronevěry exředitelku mateřské školy v Podbořanech. Důkazy předložené státní...

Najdete na iDNES.cz