Ondřej Kratěna ze Sparty (vlevo) a František Gerhát z Litvínova.

Ondřej Kratěna ze Sparty (vlevo) a František Gerhát z Litvínova. | foto: ČTK

Dva góly za 14 vteřin. A Litvínov si už počtvrté podal Spartu

• 0
Drtivý úder hokejistů Litvínova zkraje třetí třetiny prodloužil jejich vítěznou euforii. Díky dvěma gólům v rozmezí pouhých 14 vteřin dobyla Benzina podruhé v krátké době arénu pražské Sparty, tentokrát 3:1.

A v honbě za pokladem play-off si zásadně polepšila: na jedenáctou brněnskou Kometu, která je na prvním nepostupovém místě, má čtyři kola před koncem základní části extraligy už šest bodů k dobru!

Pod trenérem Vladimírem Kýhosem, který vystřídal Roberta Reichla, nažhavila Benzina motory: šest zápasů, pět výher a 16 bodů. Avšak nejen s trenérem Kýhosem a čarodějem v brance Volkem je spojen litvínovský vzestup. Může za něj také nejproduktivnější hráč týmu, útočník Viktor Hübl.

V posledních šesti zápasech nasázel šest gólů! Tím pátečním otevřel gólový účet zápasu už v čase 3:51. Bylo to ukázkové přečíslení dvou na jednoho. Lukeš ideálně načasoval přihrávku na Hübla, gólman Pöpperle byl vyjetý a útočník poslal puk do prázdné branky.

Sparta byla v 1. třetině střelecky pilnější (13:6), ale ne nebezpečnější.
Po pauze už Litvínov i v téhle statistice dominoval, ve 2. periodě domácí přestřílel 16:7. Velkou šanci měl kapitán Vopat, který se probil před brankáře, ale bekhendem jeho beton nepřehodil. Po ráně Jenáčka od modré čáry se puk šoural za brankovou čáru, lapačka ležícího Pöpperleho jej však přikryla.

Klíč k litvínovskému vítězství? Snový vstup do 3. třetiny. Nejprve Hübl přihrál podél brankoviště mezi gólmanem a bekem Kubinčákovi k druhé tyči, který kotouč zametl do sítě jako smetí. Akci založil uzdravený obránce Jareš.

A pak gól hned z dalšího útoku! Skuhrovec mezi dvěma obránci našel najíždějícího Kracíka, který navzdory faulu poslal puk v pádu parádně pod břevno.

Sparta, od pátku i matematicky jistý účastník play-out, ještě zkazila čisté konto Volkemu: Karpov pěknou zadovkou uvolnil z druhé vlny sjíždějícího Dragouna, který z mezikruží prostřelil fantoma hostů.

Překvapivou návštěvu 8,5 tisíce diváků zvýšila i výprava z Litvínova.
Zvrat už nepřišel, hlavy hostujících fanoušků se schovaly pod obří klubovou vlajku. Bude černožlutý kotel slavit i v nedělním domácí partii s Karlovými Vary?