Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dělnická strana chystá i přes zákaz města protest přímo v centru Dubí

  13:56aktualizováno  13:56
Dubí zakázalo shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti, které se mělo konat v centru města. Radnice nabízí k protestu klidnější místo. Strana však vzkazuje, že i přes zákaz protest v samém středu města uskuteční. Akce se vztahuje k násilnostem, které se odehrály minulý týden na místním koupališti.

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po ošetření u lékaře pětadvacetiletý mladík, kterého zbili na koupališti v Dubí. | foto: Patrick von Velc

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) chce shromáždění, o němž  uvádí, že je zaměřené proti násilí, rasismu a zvýhodňování nepřizpůsobivých občanů, v Dubí uspořádat v sobotu 18. srpna.

„Tento zákaz nepovažujeme za zákonný, a i přes stanovisko města Dubí akci rušit nebudeme, uskuteční se v plánovaném čase a na uvedeném místě. Nenecháme se zastrašit rozhodnutím vedení města, které se snaží zamezit nespokojeným občanům, aby veřejně vyjádřili nesouhlas s brutálním cikánským napadením na místním koupališti,“ reagoval předseda DSSS Tomáš Vandas.

Radnice v svém rozhodnutí upozorňuje, že by oznámené shromáždění v ulici, kde je nákupní centrum, restaurace, pošta a městský úřad, omezilo dopravu a zásobování. „Je to ústí tři komunikací, přičemž dvě z toho jsou jednosměrné,“ stojí ve vydaném dokumentu.

V sobotu se navíc podle starosty Dubí Petra Pípala konají na městském úřadě čtyři svatby a lze očekávat kolonu aut, která by jednosměrkou projížděla mezi protestujícími. Těch plánuje přijet kolem stovky.

„V případě potřeby by byl kvůli shromáždění omezen i příjezd hasičů či sanitky,“ poznamenal Pípal.

Když to bude nutné, zakročíme, říká policie

Město doporučuje k protestnímu shromáždění jiný, klidnější prostor. „Bez nepřiměřených obtíží lze konat shromáždění jinde, aniž by se tím zmařil jeho oznámený účel,“ píše se v dokumentu. Tím místem má být asi 200 metrů vzdálené Školní náměstí.

Pokud DSSS neuposlechne a shromáždění uskuteční tam, kde jí to město zakázalo, bude to radnice brát jako porušení zákona. „V tom případě požádáme policii o zjednání pořádku,“ řekl iDNES.cz starosta Pípal.

Fotogalerie

Policie zatím žádný zvýšený policejní dohled v Dubí na sobotu neplánuje. „Když to bude nutné, přijmeme opatření k zajištění pořádku,“ uvedl teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí, který vyvrcholil surovým napadením mladíka skupinou útočníků, obvinili policisté prvního člověka. Stíhají Romku, která po hádce napadla jinou ženu za to, že vytkla chování romského dítěte v bazénu.

Romská komunita z Dubí se distancovala od násilného činu na koupališti, který spáchali „přespolní“ návštěvníci, a odsoudila ho.

Starosta Pípal vydal prohlášení, v němž projevil své znepokojení nad nenávistnými xenofobními a rasistickými příspěvky, které po incidentu zaplavují sociální sítě.

Město zvýšilo kvůli konfliktu na koupališti vstupné: 


Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí dle okresů pro Ústecký kraj:

Volby do senátu

Volby do Senátu 2018 proběhnou v Ústeckém kraji v obvodech 5 - Chomutov, 29 - Litoměřice a 32 - Teplice. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude druhé kolo senátních voleb 12. a 13. října.Nejčtenější

Chybu v odbavení v MHD může opravit jediný člověk, má dovolenou

Ústecká MHD (ilustrační snímek)

Odbavovací systém Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova se potýká se softwarovou chybou, kvůli které mohou...

Silnice je po výměně potrubí klikatá. Byla horší, brání se investor

Špatně provedená práce na jedné z komunikací ve Starých Skoroticích.

Pracovníci vodáren položili ve Starých Skoroticích na okraji Ústí nad Labem po výměně potrubí asfalt jen na část...Rasisty počastovaní školáci z Teplic dostali jako útěchu notebooky

Obdarovaní žáci teplické školy.

Čtyřiadvacet nových notebooků v hodnotě téměř čtyři sta tisíc korun převzali žáci Základní školy Plynárenská v...

KVÍZ: Rozkrájím se pro váš hlas, voliči! Poznáte kandidáty podle hesla?

Ilustrační snímek

Přes dvě stě kandidátek a kandidátů chce obsadit pouhých 27 křesel v českém Senátu. Dalo by se očekávat, že při...

Italský majitel se nestará o zámky na Lounsku, soud mu je může zabavit

Zámek byl postaven roku 1611 na místě původní tvrze, vystavět ho nechal Štefan...

Případ chátrajících zámků v Postoloprtech a Cítolibech na Lounsku míří po několika měsících policejního vyšetřování k...

Další z rubriky

Litoměřická aplikace poradí, jak na tříděný odpad a ukáže i uzavírky

Ilustrační snímek

Pomoc lidem, kteří při třídění odpadu nevědí, kam ho odevzdat, nabízí nová mapová aplikace, kterou spustily Litoměřice....

Ústecký soud zamítl část žaloby proti zastupiteli Hausenblasovi

Martin Hausenblas (vpravo) u ústeckého soudu.

Ústecký okresní soud se bude muset znovu zabývat sporem mezi zastupitelem Martinem Hausenblasem (PRO!Ústí) a někdejším...

Našli jsme unikátní vůz z doby halštatské, pochvaluje si archeolog

Archeolog Marek Půlpán

Archeologové odkryli na okraji Lovosic bohatě vybavený hrob z doby halštatské. Vedle keramických nádob či misek se v...

Najdete na iDNES.cz