Dělnická strana chystá i přes zákaz města protest přímo v centru Dubí

  13:56aktualizováno  13:56
Dubí zakázalo shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti, které se mělo konat v centru města. Radnice nabízí k protestu klidnější místo. Strana však vzkazuje, že i přes zákaz protest v samém středu města uskuteční. Akce se vztahuje k násilnostem, které se odehrály minulý týden na místním koupališti.

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po ošetření u lékaře pětadvacetiletý mladík, kterého zbili na koupališti v Dubí. | foto: Patrick von Velc

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) chce shromáždění, o němž  uvádí, že je zaměřené proti násilí, rasismu a zvýhodňování nepřizpůsobivých občanů, v Dubí uspořádat v sobotu 18. srpna.

„Tento zákaz nepovažujeme za zákonný, a i přes stanovisko města Dubí akci rušit nebudeme, uskuteční se v plánovaném čase a na uvedeném místě. Nenecháme se zastrašit rozhodnutím vedení města, které se snaží zamezit nespokojeným občanům, aby veřejně vyjádřili nesouhlas s brutálním cikánským napadením na místním koupališti,“ reagoval předseda DSSS Tomáš Vandas.

Radnice v svém rozhodnutí upozorňuje, že by oznámené shromáždění v ulici, kde je nákupní centrum, restaurace, pošta a městský úřad, omezilo dopravu a zásobování. „Je to ústí tři komunikací, přičemž dvě z toho jsou jednosměrné,“ stojí ve vydaném dokumentu.

V sobotu se navíc podle starosty Dubí Petra Pípala konají na městském úřadě čtyři svatby a lze očekávat kolonu aut, která by jednosměrkou projížděla mezi protestujícími. Těch plánuje přijet kolem stovky.

„V případě potřeby by byl kvůli shromáždění omezen i příjezd hasičů či sanitky,“ poznamenal Pípal.

Když to bude nutné, zakročíme, říká policie

Město doporučuje k protestnímu shromáždění jiný, klidnější prostor. „Bez nepřiměřených obtíží lze konat shromáždění jinde, aniž by se tím zmařil jeho oznámený účel,“ píše se v dokumentu. Tím místem má být asi 200 metrů vzdálené Školní náměstí.

Pokud DSSS neuposlechne a shromáždění uskuteční tam, kde jí to město zakázalo, bude to radnice brát jako porušení zákona. „V tom případě požádáme policii o zjednání pořádku,“ řekl iDNES.cz starosta Pípal.

Fotogalerie

Policie zatím žádný zvýšený policejní dohled v Dubí na sobotu neplánuje. „Když to bude nutné, přijmeme opatření k zajištění pořádku,“ uvedl teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí, který vyvrcholil surovým napadením mladíka skupinou útočníků, obvinili policisté prvního člověka. Stíhají Romku, která po hádce napadla jinou ženu za to, že vytkla chování romského dítěte v bazénu.

Romská komunita z Dubí se distancovala od násilného činu na koupališti, který spáchali „přespolní“ návštěvníci, a odsoudila ho.

Starosta Pípal vydal prohlášení, v němž projevil své znepokojení nad nenávistnými xenofobními a rasistickými příspěvky, které po incidentu zaplavují sociální sítě.

Město zvýšilo kvůli konfliktu na koupališti vstupné: 


Nejčtenější

Novým šéfem Senátu je Jaroslav Kubera, Štěch bude místopředsedou

Jaroslav Kubera z ODS se stal novým předsedou Senátu na ustavující schůzi horní...

Novým předsedou Senátu byl zvolen Jaroslav Kubera z ODS. Ve finále tajné volby porazil Václava Hampla nominovaného za...

Šest Čechů otročilo v britské myčce, jeli pro ně čeští kriminalisté

Ilustrační snímek

Šest Čechů ve věku od dvaceti do třiceti let z Mostecka bylo zotročeno v britském Manchesteru, kde museli nelegálně...

Za vybržďování s otočkou ve smyku policie muže obvinila z obecného ohrožení

Policie obvinila dvaačtyřicetiletého řidiče z Chomutovska, který opakovaně...

Policie obvinila dvaačtyřicetiletého řidiče z Chomutovska, který koncem října opakovaně vybržďoval na silnici z Bíliny...

Pohárová osmifinále: Slavia přešla přes Chrudim, Teplice vyřadily Duklu

Autor prvního gólu Jan Sýkora (vpravo) ze Slavie se raduje se spoluhráči. Vedle...

Fotbalový Mol Cup pokračoval dvěma osmifinálovými duely. V tom prvním prohrála Dukla s Teplicemi 1:3, když všechny tři...

Mladík se v Děčíně pokusil znásilnit čtrnáctiletou, skončil ve vazbě

Násilník v pátek večer napadl za hlavním vlakovým nádražím dívku

Policie v Děčíně obvinila místního dvaadvacetiletého muže z pokusu o znásilnění nezletilé dívky. Násilník ji napadl v...

Další z rubriky

Bývalá diplomatka z Lounska pomáhá vzdělávat chudé děti v Zimbabwe

Marie Imbrová při návštěvě u školáků v zimbabwské komunitě Tengenenge, jimž s...

Před deseti lety se Marie Imbrová z Černochova na Lounsku zavázala, že všechny děti v zimbabwské komunitě Tengenenge...

Spekulanta v Ústí nechceme, vzkázaly desítky lidí budoucímu primátorovi

Pod heslem "Spekulanta s pozemky v Ústí nechceme" protestovalo na ústeckém...

Pod heslem „Spekulanta s pozemky Nedvědického v Ústí nechceme“ se odpoledne na Lidickém náměstí v krajském městě sešlo...

Kvůli namrzlé silnici havarovalo na Chomutovsku najednou deset aut

Nehodu deseti aut u obce Otvice na Chomutovsku způsobila první ledovka.

U obce Otvice na Chomutovsku bouralo ráno deset automobilů. Zavinila to námraza, která se vytvořila na vozovce. Silnice...

Najdete na iDNES.cz