Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dostavba silnice R7 se komplikuje, Bitozeves nechce převzít most

  8:42aktualizováno  8:42
Výstavba dalšího úseku rychlostní silnice R7 z Prahy na Chomutov se může opět odsunout. Na čtyřkilometrový úsek mezi městem Postoloprty a obcí Bitozeves jsou připravené peníze, vybraný je i zhotovitel, avšak začátek stavby je závislý na vyřešení otázky výstavby mostu u Seménkovic.

Čtyřproudová silnice R7 je hotová mezi Prahou a Slaným a Chomutovem a Bitozevsí. Zbývají tak úseky mezi středočeským Slaným a severočeskou Bitozevsí, přičemž dokončený už je obchvat Sulce. | foto: Martin Adamec, MAFRA

„Stále přetrvává problém s mostním objektem, který by měl na základě smlouvy uzavřené mezi obcí a Ředitelstvím silnic a dálnic po realizaci přejít do majetku obce Bitozeves. Obec ho ale převzít odmítá,“ uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Nina Ledvinová.

Obci Bitozeves se vidina převzetí mostu nezamlouvá. Ve svém rozpočtu by jen těžko hledala peníze na případné větší opravy. Most má spojit silnici ze Seménkovic s polní cestou jižně od komunikace I/7. O jeho výstavbě se jedná už několik měsíců, rozhodnuto stále není. To by se mělo během příštích dnů změnit.

„V lednu bude svoláno další jednání za účasti pracovníků generálního ředitelství ŘSD a projektanta, kde bude rozhodnuto o dalším postupu po zvážení všech variant řešení tak, aby další příprava a realizace stavby probíhala v souladu s právními předpisy,“ upřesnila Ledvinová.

Řešením by mohlo být, že se most stavět nebude

Jedním z řešení je i to, že by se most vůbec nestavěl. Avšak vypuštění mostu z projektové dokumentace by znamenalo zásadní zásah do projektu jak z hlediska stavebního, tak z hlediska zákona o veřejných zakázkách. Výběrové řízení již proběhlo a zhotovitel je vybrán.

„Dosavadní stanovisko obce Bitozeves tak ohrožuje předpokládaný termín zahájení stavby v letošním roce,“ poznamenala Ledvinová.

V rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury jsou na výstavbu zmíněného úseku R7 přichystány peníze ve výši přes 333 milionů korun. Celkové náklady stavby jsou přes 456 milionů korun. Součástí je také mimoúrovňová křižovatka u Postoloprt.

Čtyřproudová silnice R7 je hotová mezi Prahou a Slaným a Chomutovem a Bitozevsí. Zbývají tak úseky mezi středočeským Slaným a severočeskou Bitozevsí, přičemž dokončený už je obchvat Sulce.
Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Prvního sklípkana pašoval v 89. z Kuby, teď jich má v paneláku na tisíc

Chovatel Tomáš Jeřábek předvádí na své ruce druh vhodný pro začátečníky.

Malý panelákový byt v Ústí nad Labem má napěchovaný krabičkami s jedovatými chlupatými miláčky, je v oboru uznávaným...

Po požáru v ústeckých Předlicích je zraněno dvacet lidí, děti oživovali

Požár zachvátil druhé patro domu.

V ústecké čtvrti Předlice ráno hořel bytový dům, dvacet jeho obyvatel se nadýchalo kouřových zplodin. Mezi zraněnými...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Další z rubriky

Snowboardista popíjel na sjezdovce, v baru pak napadal hosty i policii

(Ilustrační snímek)

Policie stíhá za výtržnictví pětatřicetiletého snowboardistu z Litvínovska, který se opilý vydal ze sjezdovky do...

Začněte řešit zoufalou situaci Předlic, vyzývá Ústí po požáru spolek

Aktivista Miroslav Brož na převážně romském sídlišti ve Šluknově.

Ranní požár bytového domu v ústeckých Předlicích, při němž se zranilo 20 lidí, je podle místního spolku Amare důsledkem...

Soud zprostil obžaloby exředitelku, jež školku zásobovala ze svého obchodu

Lavice obžalovaných u Krajského soudu v Hradci Králové zůstala prázdná.

Soud v Lounech zprostil obžaloby ze zpronevěry exředitelku mateřské školy v Podbořanech. Důkazy předložené státní...

Najdete na iDNES.cz