Nový úsek D7 na Lounsku je otevřený, nahradí starou nebezpečnou silnici

  15:24aktualizováno  15:24
Nový úsek dálnice D7 mezi Postoloprty a Bitozevsí na Lounsku dnes zprovoznilo Ředitelství silnic a dálnic. Stavba této komunikace se tím přehoupla do druhé poloviny. D7 je náhradou za stávající silnici I/7, která už nevyhovovala současnému provozu.

Ministr dopravy ČR Dan Ťok na zprovoznění úseku dálnice D7 mezi Postoloprty a Bitozevsí na Lounsku. Výstavba trvala téměř dva roky, stála cca 438 milionů korun. | foto: ČTK

Na silnici I/7 se nacházely nepřehledné horizonty a nedostačující bylo také šířkové uspořádání. Nový téměř čtyřkilometrový úsek dálnice výrazně zvýší bezpečnost. 

Na staré a přetížené silnici bylo zejména v dopravních špičkách velmi nebezpečné předjíždět, stávalo se tam mnoho nehod.

„Nový úsek dálnice D7 přinese zkvalitnění dopravy, její zrychlení a také odstranění nebezpečných situací vinou riskantního předjíždění v hustém provozu. Pro obyvatele přilehlých obcí její význam spočívá v oddělení místní a dálkové dopravy,“ uvedl při otevření dálnice ministr dopravy Dan Ťok.

Současně se podle něj jedná o mezník ve výstavbě. „Otevřením tohoto nového úseku jsme právě dostavěli více než polovinu dálnice D7. Téměř 40 kilometrů dálnice a tři kilometry čtyřpruhové silnice I/7 z celkem 79 plánovaných kilometrů tedy již slouží řidičům,“ řekl ministr.

Na řadě je Panenský Týnec

Výstavba dálnice D7 Postoloprty – Bitozeves je jednou ze souboru staveb D7 v Ústeckém kraji, které tvoří dálniční spojení Prahy se severními Čechami a dále se Saskem. Dálnice je důležitou spojnicí Prahy se severočeskou uhelnou pánví a tamním průmyslem.

„Zprovozněním tohoto úseku výstavba dálnice D7 nekončí. V současné době probíhá intenzivní příprava všech zbylých úseků dálnice. Už příští rok chceme zahájit realizaci úseku Panenský Týnec. A u úseků Louny a Chlumčany zahájíme v příštím roce výběrové řízení na zhotovitele stavby, “ přiblížil postup dostavby generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kroupa.

Úsek mezi Postoloprty a Bitozevsí se začal stavět v září 2016. Původně měl být hotový letos na jaře, kvůli přeložce elektrického vedení ale nastal skluz. 

Loni na podzim postavenou polovinu mostu na mimoúrovňové křižovatce Postoloprty museli stavbaři letos na jaře zbourat kvůli nevhodnému betonu. Most by dlouhodobě nevydržel působení posypové soli při zimní údržbě silnice. 

Po 30. srpnu budou ještě pokračovat práce na doprovodné účelové komunikaci, na objízdné trase a na vegetačních úpravách. Kompletně dokončená má být dálnice D7 do konce roku 2024.

Archivní video z bourání vadného silničního mostu u Postoloprt:


Autor:

Nejčtenější

Novým šéfem Senátu je Jaroslav Kubera, Štěch bude místopředsedou

Jaroslav Kubera z ODS se stal novým předsedou Senátu na ustavující schůzi horní...

Novým předsedou Senátu byl zvolen Jaroslav Kubera z ODS. Ve finále tajné volby porazil Václava Hampla nominovaného za...

Šest Čechů otročilo v britské myčce, jeli pro ně čeští kriminalisté

Ilustrační snímek

Šest Čechů ve věku od dvaceti do třiceti let z Mostecka bylo zotročeno v britském Manchesteru, kde museli nelegálně...

Za vybržďování s otočkou ve smyku policie muže obvinila z obecného ohrožení

Policie obvinila dvaačtyřicetiletého řidiče z Chomutovska, který opakovaně...

Policie obvinila dvaačtyřicetiletého řidiče z Chomutovska, který koncem října opakovaně vybržďoval na silnici z Bíliny...

Mých žáků je mi často líto, říká učitelka školy v problematickém Janově

Učitelka prvního stupně na základní škole v Janově Alena Michalská

Alena Michalská učí 36 let na základní škole v litvínovském Janově, který je považován za romské ghetto. Skladba...

Pohárová osmifinále: Slavia přešla přes Chrudim, Teplice vyřadily Duklu

Autor prvního gólu Jan Sýkora (vpravo) ze Slavie se raduje se spoluhráči. Vedle...

Fotbalový Mol Cup pokračoval dvěma osmifinálovými duely. V tom prvním prohrála Dukla s Teplicemi 1:3, když všechny tři...

Další z rubriky

Po střetu trolejbusu s autobusem v Ústí odvezla záchranka osm lidí

Čelní srážka trolejbusu a autobusu v Předlicích.

V Ústí nad Labem se srazil autobus s trolejbusem. Při střetu utrpělo zranění celkem osm lidí. Sanitky je odvezly do...

Policisté se vrhli do ledové řeky, zachránili ženu, která skočila z mostu

Benešův most v Ústí nad Labem.

Dva obětaví policisté se v Ústí nad Labem vrhli do ledové řeky, aby odtamtud vytáhli jednapadesátiletou ženu. Ta chtěla...

Soud dal podmínku úřednici, jež neodvolala kandidaturu senátorky Dernerové

Ilustrační snímek

Podmínkou a zákazem činnosti potrestal soud bývalou tajemnici mosteckého magistrátu Janu Čejkovou za to, že se před...

Najdete na iDNES.cz