Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nový úsek D7 na Lounsku je otevřený, nahradí starou nebezpečnou silnici

  15:24aktualizováno  15:24
Nový úsek dálnice D7 mezi Postoloprty a Bitozevsí na Lounsku dnes zprovoznilo Ředitelství silnic a dálnic. Stavba této komunikace se tím přehoupla do druhé poloviny. D7 je náhradou za stávající silnici I/7, která už nevyhovovala současnému provozu.

Ministr dopravy ČR Dan Ťok na zprovoznění úseku dálnice D7 mezi Postoloprty a Bitozevsí na Lounsku. Výstavba trvala téměř dva roky, stála cca 438 milionů korun. | foto: ČTK

Na silnici I/7 se nacházely nepřehledné horizonty a nedostačující bylo také šířkové uspořádání. Nový téměř čtyřkilometrový úsek dálnice výrazně zvýší bezpečnost. 

Na staré a přetížené silnici bylo zejména v dopravních špičkách velmi nebezpečné předjíždět, stávalo se tam mnoho nehod.

„Nový úsek dálnice D7 přinese zkvalitnění dopravy, její zrychlení a také odstranění nebezpečných situací vinou riskantního předjíždění v hustém provozu. Pro obyvatele přilehlých obcí její význam spočívá v oddělení místní a dálkové dopravy,“ uvedl při otevření dálnice ministr dopravy Dan Ťok.

Současně se podle něj jedná o mezník ve výstavbě. „Otevřením tohoto nového úseku jsme právě dostavěli více než polovinu dálnice D7. Téměř 40 kilometrů dálnice a tři kilometry čtyřpruhové silnice I/7 z celkem 79 plánovaných kilometrů tedy již slouží řidičům,“ řekl ministr.

Na řadě je Panenský Týnec

Výstavba dálnice D7 Postoloprty – Bitozeves je jednou ze souboru staveb D7 v Ústeckém kraji, které tvoří dálniční spojení Prahy se severními Čechami a dále se Saskem. Dálnice je důležitou spojnicí Prahy se severočeskou uhelnou pánví a tamním průmyslem.

„Zprovozněním tohoto úseku výstavba dálnice D7 nekončí. V současné době probíhá intenzivní příprava všech zbylých úseků dálnice. Už příští rok chceme zahájit realizaci úseku Panenský Týnec. A u úseků Louny a Chlumčany zahájíme v příštím roce výběrové řízení na zhotovitele stavby, “ přiblížil postup dostavby generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kroupa.

Úsek mezi Postoloprty a Bitozevsí se začal stavět v září 2016. Původně měl být hotový letos na jaře, kvůli přeložce elektrického vedení ale nastal skluz. 

Loni na podzim postavenou polovinu mostu na mimoúrovňové křižovatce Postoloprty museli stavbaři letos na jaře zbourat kvůli nevhodnému betonu. Most by dlouhodobě nevydržel působení posypové soli při zimní údržbě silnice. 

Po 30. srpnu budou ještě pokračovat práce na doprovodné účelové komunikaci, na objízdné trase a na vegetačních úpravách. Kompletně dokončená má být dálnice D7 do konce roku 2024.

Archivní video z bourání vadného silničního mostu u Postoloprt:


Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí dle okresů pro Ústecký kraj:

Volby do senátu

Volby do Senátu 2018 proběhnou v Ústeckém kraji v obvodech 5 - Chomutov, 29 - Litoměřice a 32 - Teplice. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude druhé kolo senátních voleb 12. a 13. října.Nejčtenější

Chybu v odbavení v MHD může opravit jediný člověk, má dovolenou

Ústecká MHD (ilustrační snímek)

Odbavovací systém Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova se potýká se softwarovou chybou, kvůli které mohou...

Rasisty počastovaní školáci z Teplic dostali jako útěchu notebooky

Obdarovaní žáci teplické školy.

Čtyřiadvacet nových notebooků v hodnotě téměř čtyři sta tisíc korun převzali žáci Základní školy Plynárenská v...KVÍZ: Rozkrájím se pro váš hlas, voliči! Poznáte kandidáty podle hesla?

Ilustrační snímek

Přes dvě stě kandidátek a kandidátů chce obsadit pouhých 27 křesel v českém Senátu. Dalo by se očekávat, že při...

Italský majitel se nestará o zámky na Lounsku, soud mu je může zabavit

Zámek byl postaven roku 1611 na místě původní tvrze, vystavět ho nechal Štefan...

Případ chátrajících zámků v Postoloprtech a Cítolibech na Lounsku míří po několika měsících policejního vyšetřování k...

Budějovice jasně vyhrály a vedou druhou ligu, Hradec ovládl šlágr

Fotbalisté Českých Budějovic slaví branku v utkání proti Vítkovicím.

Druhá fotbalová liga má nového lídra. Dosud vedoucí Ústí nad Labem podlehlo v Prostějově a přeskočili jej hráči Českých...

Další z rubriky

Naší vizí je moderní město k žití a ne jen k přežívání, říká Žákovská

PRO! Ústí tvoří zástupci Zelených, Pirátů a nezávislí kandidáti, Karolina...

Získat post primátorky a udělat z Ústí nad Labem město k žití a ne pouze k přežívání chce Karolina Žákovská, jednička...

Našli jsme unikátní vůz z doby halštatské, pochvaluje si archeolog

Archeolog Marek Půlpán

Archeologové odkryli na okraji Lovosic bohatě vybavený hrob z doby halštatské. Vedle keramických nádob či misek se v...

Největším problémem Ústí jsou vyloučené lokality, říká Michaela Vaňková

Členkou ústecké ČSSD je Michaela Vaňková 10 let. Nyní kandiduje na ústeckou...

Vyloučené lokality jsou podle Michaely Vaňkové, jedničky ČSSD pro nadcházející komunální volby v Ústí nad Labem,...

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku
Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají Češi, je pád do dluhové pasti. A může za to hlavně nedostatečná finanční gramotnost, na kterou se ve školách trochu zapomíná. Trénujte ji se svými dětmi už od předškolního věku a ušetříte jim tak v budoucím životě spoustu potíží. Kdy a jak můžete děti finančně vzdělávat?

Najdete na iDNES.cz