Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tržnice Zahrady Čech prověří, jak Litoměřice zvládnou zavřený most

  8:24aktualizováno  8:24
Návštěvníci veletrhu Tržnice Zahrady Čech letos musí počítat s dopravními komplikacemi. V Litoměřicích se před týdnem kvůli opravě uzavřel Tyršův most a veškerá doprava nyní proudí po mostu Generála Chábery a páteřní ulici Na Valech. Provoz se daří zvládat, veletrh však problémy prohloubí.

Veškerá doprava nyní proudí po mostu generála Chábery a páteřní ulici Na Valech. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

„Kolony se natáhnou, to je jisté. Je třeba s tím počítat, protože žádné zbožné přání to nevyřeší,“ říká vedoucí litoměřického odboru dopravy Jan Jakub.

Fotogalerie

Veletrh Tržnice Zahrady Čech, kterou loni zhlédlo 34 tisíc lidí, začal ve středu, hlavní nápor návštěvníků se očekává o víkendu. Organizátoři menší komplikace zaznamenali hned první den.

„Kolony jsme tu měli, ale návštěvníky i vystavovatele jsme na ně předem upozorňovali. Vystavovatelé to zvládli na jedničku, jsou na svém místě, návštěvníci s tím budou trochu bojovat. Návštěvníci jedoucí od Prahy mají vyznačené odbočky, aby je zácpa zasáhla co nejméně,“ podotkla vedoucí obchodu Zahrady Čech Michaela Mokrá.

Organizátoři doufají, že kolaps nakonec nenastane, protože v sobotu je v Litoměřicích menší provoz. Navíc se zatím nenaplnily ani obavy, které měla z uzavření mostu litoměřická radnice.

Oprava mostu v Litoměřicích

Oprava Tyršova mostu, kterou zajišťuje Ředitelství silnic a dálnic, vyjde na 105 milionů korun.

Pro dopravu v Litoměřicích je klíčový, denně po něm projede 17 600 aut.

Ulicí Na Valech dosud projíždělo denně 9 000 automobilů, po uzavření Tyršova mostu by to mohlo být v extrémních situacích až 26 tisíc vozů.

„Zatím to vypadá překvapivě dobře. Většinu dne je plynulost dopravy uspokojivá a k žádným významným potížím, které jsme očekávali, nedošlo,“ shrnuje první týden uzavírky klíčové stavby vedoucí odboru Jakub.

Kolony se tvoří u objezdu

Mimo dopravní špičku se tvoří kratší kolony jen u kruhového objezdu na Vojtěšském náměstí a u provizorních semaforů, ale jinak je průjezd plynulý. Řidiče tak čeká zdržení zejména během ranního a odpoledního náporu aut mezi 7. a 8. hodinou a 15. a 17. hodinou, kdy celou ulicí Na Valech pomalu popojíždí dlouhá kolona vozů.

„Odpoledne se tvoří kolona na příjezdu od Lovosic už za odbočkou na Mlékojedy. Ale nestojí to, takže cesta přes město trvá deset minut. Jde jen o to zvyknout si. Řada lidí už své dopravní zvyklosti pozměnila a kdo může, vyjede o pět minut dříve,“ poznamenal Jakub.

Tržnice Zahrady Čech

Koná se až do neděle 12. 4. a je prvním veletrhem zahradnické sezony.

Nabízí vše pro zahrádkáře, chalupáře, kutily a milovníky přírody, například sadbu, květiny, cibuloviny, zahradní nářadí a techniku, hnojiva, postřiky, potraviny, ale i přírodní léčiva.

Výstaviště je otevřeno od 9 do 17 hodin, k dispozici je parkování v sousedním prostoru areálu bývalých kasáren, kapacita parkoviště je 1 000 aut. Parkování je možné i v ulici Karla IV.

Vstupné je 50 a 25 korun.

Litoměřický odbor dopravy v těchto dnech vyhodnocuje připomínky dopravních policistů i občanů k objízdné trase. Někteří řidiči navrhují například umístění semaforů do bočních ulic, z nichž se nyní obtížně odbočuje na hlavní tah městem.

„Jde třeba o ulice Švermova nebo Michalovická. Semafory sem ale nechystáme, fungovalo by to jako špunt. Záleží tedy na ohleduplnosti řidičů na hlavní, aby auta z bočních ulic pustili,“ říká Jakub.

Změna se podle něj naopak chystá v nastavení semaforů v ulici Na Valech. „Rádi bychom více upřednostnili jízdu po hlavní na úkor bočních ulic, ale ještě nevíme, co všechno nám systém nastavení semaforů dovolí,“ poznamenal Jakub.Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Protestujeme proti zvýhodňování nepřizpůsobivých, říká lídr krajní pravice

Shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti proti násilí a rasismu (18....

Dělnická strana sociální spravedlnosti uspořádala u budovy městského úřadu v Dubí protest „proti násilí, rasismu...Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Teplice - Sparta 0:4, všechny góly za půli, na třech se podílel Stanciu

Sparťanští fotbalisté společně oslavují branku v duelu s Teplicemi.

Sparťanští fotbalisté po dlouhé době svým fanouškům rozdávali radost. V utkání 4. kola v Teplicích vstřelili za poločas...

Odsouzený za zneužití 160 dívek zůstává ve vazbě. Soud ho nepropustil

Obžalovaný Jaroslav Půlpán u Vrchního soudu v Praze (16. 8. 2018)

Dvaadvacetiletý Jaroslav Půlpán se na svobodu hned tak nepodívá. Vrchní soud v Praze ve čtvrtek prodloužil jeho pobyt...

Další z rubriky

Nezastavitelní míří do Adršpašských skal. Pomozte pohybem handicapovaným

Birell bránou projíždí na kole šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

Studenti navrhli, jak by šlo oživit území bývalé plovárny v Krupce

Některé z vystavených studentských návrhů.

Studenti z Česka i zahraničí se zapojili do projektu, jehož cílem bylo vytvořit návrh, jak by se mohlo do budoucna...

Matka chce od nemocnice sto tisíc za to, že na ni lékař poslal policii

Matka nechtěla odejít od mimina, lékař na ni přivolal policii

Až k soudu se může dostat konflikt, který se na jaře odehrál na jednotce intenzivní a resuscitační péče ústecké...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz