Ztýrané prostitutky běhaly nahé po lese, policie násilníka dopadla

  13:51aktualizováno  13:51
Kriminalisté dopadli muže ze středních Čech, který se stal v uplynulých měsících postrachem prostitutek na Teplicku. Zatím je stíhaný za napadení devíti žen. Pachateli hrozí deset let vězení, soud mu ale v tomto případě může zvýšit trest až o třetinu.

Případ se začal odvíjet koncem března, když policisté přijali oznámení ženy, která vypověděla, že ji oslovil neznámý muž a požadoval po ní sexuální služby.

„Když si k němu sedla do auta, odvezl ji za Teplice, kde ji násilím nutil k praktikám, na nichž se předem nedohodli. Ženě se nakonec podařilo z auta utéct,“ informoval o případu teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

Policisté začali po násilníkovi pátrat. Po měsíci se jim podařilo shromáždit dostatek důkazů, aby mohli požádat státního zástupce o souhlas se zadržením osmačtyřicetiletého muže ze středních Čech.

V polovině dubna ho zadržela v Praze policejní zásahová jednotka Ústeckého kraje. Muž byl v té době podezřelý ze znásilnění nejméně tří prostitutek z Teplic a Dubí.

Obviněním ze znásilnění a umístěním muže do vazby ale vyšetřování neskončilo. Kriminalisté postupně kontaktovali ženy, které se na Teplicku živí prostitucí a shání klienty na ulici. Snažili se určit další potenciální oběti.

Několik žen i okradl

„Udivující bylo množství žen, které postupně vypověděly, že je napadl a znásilnil stejný muž. Některé z nich držel proti jejich vůli v autě i několik hodin a brutálním bitím je nutil k různým sexuálním praktikám,“ popsal Vítek.

Některé z žen muž odvezl zpět jakoby se nic nestalo a jiné s hrůzou běhaly nahé po lese a hledaly pomoc. Žádná z nich ale sama nevyhledala lékaře ani se neobrátila na policii.

Několik prostitutek muž okradl o jejich věci, případně jim vzal peníze, jimiž jim předem zaplatil.

V uplynulých dnech policie mužovo trestní stíhání rozšířila o další skutky. Obvinila jej ze znásilnění, loupeže, omezování osobní svobody, krádeže a pokusu o ublížení na zdraví.

Ústavní léčba odsouzeného přešla v ambulantní

Devět zdokumentovaných případů se odehrálo od loňského prosince do konce letošního března. Policisté však upozorňují, že ani tento stav nemusí být konečný.

V dopadení muže kriminalistům pomohly i napadené ženy, které pachatele dokázaly velice podrobně popsat a sestavit jeho identikit. Tipování ale proběhlo i na základě databáze lidí, kteří už byli v minulosti za obdobné jednání trestně stíhaní.

„Tak tomu bylo i v případě obviněného, který už byl v minulosti za typově shodnou trestnou činnost odsouzen,“ dodal mluvčí teplické policie. 

Muži tehdy byla po propuštění nařízena ústavní sexuologická léčba, která loni přešla v ambulantní. Jakmile se ale dostal na svobodu, začal s trestnou činností znovu.

Nejčtenější

Svah s trhlinami u dálnice D8 skrývá staré sklepy, odhalily sondy

Dopravní omezení na Dálnici D8. Část vozovky je uzavřena kvůli nestabilnímu...

Svah, jehož část v červnu 2013 zavalila dálnici D8 na Ústecku a kde se nyní objevily nové trhliny, ukrývá v podzemí...

Historická vybydlená ulice v Ústí mizí z mapy, zakousl se do ní bagr

Zdevastované domy v Ústí nad Labem v ulici Na Nivách

Začala demolice rozpadajících se bytových domů v ulici Na Nivách v ústeckých Předlicích. Je rozdělena do dvou etap. V...

VIDEO: Chomutovský lob baví až v Kanadě. Junior předvedl originální nájezd

Chomutovská radost po vítězství nad Kometou.

Připomínalo to slavný fotbalový dloubák Antonína Panenky, jen s tím rozdílem, že tentokrát byl aktérem hokejista....

Florbalové Česko spojila tragédie. Pobodaný hráč přišel o část nohy

Florbalista Radek Zelinka se zotavuje z nepochopitelného útoku.

Už v sobotu začíná v Praze mistrovství světa, které všechny florbalisty na následujících devět dní spojí. Česká...

Zloděj chtěl drobné na rohlíky. Kasičku s penězi pro psí útulek vysál brčkem

Zloděje zachytila bezpečnostní kamera v obchodním domě, když kradl ze sbírky a...

Soud v Teplicích poslal na půl roku do vězení muže, který ukradl pár stokorun. Horší než výše škody je to, koho okradl....

Další z rubriky

Věznice v Proboštově nebude. Protože radní nevědí, jak dům využít, zboří ho

Dům v popředí půjde k zemi, radnice věří, že díky dotaci provede demolici už...

Budova bývalé Geoindustrie v Proboštově u Teplic, kde měla být nová věznice, půjde k zemi. Radnice ji v lednu koupila...

Zda politik kousl strážníka, soud zatím neví. Ze tří svědků přišel jeden

Josef Šebek před chomutovským soudem.

Okresní soud v Chomutově se snaží přijít na to, co se odehrálo mezi jirkovským zastupitelem Josefem Šebkem a...

Historická vybydlená ulice v Ústí mizí z mapy, zakousl se do ní bagr

Zdevastované domy v Ústí nad Labem v ulici Na Nivách

Začala demolice rozpadajících se bytových domů v ulici Na Nivách v ústeckých Předlicích. Je rozdělena do dvou etap. V...

Najdete na iDNES.cz