Ztýrané prostitutky běhaly nahé po lese, policie násilníka dopadla

  13:51aktualizováno  13:51
Kriminalisté dopadli muže ze středních Čech, který se stal v uplynulých měsících postrachem prostitutek na Teplicku. Zatím je stíhaný za napadení devíti žen. Pachateli hrozí deset let vězení, soud mu ale v tomto případě může zvýšit trest až o třetinu.

Případ se začal odvíjet koncem března, když policisté přijali oznámení ženy, která vypověděla, že ji oslovil neznámý muž a požadoval po ní sexuální služby.

„Když si k němu sedla do auta, odvezl ji za Teplice, kde ji násilím nutil k praktikám, na nichž se předem nedohodli. Ženě se nakonec podařilo z auta utéct,“ informoval o případu teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

Policisté začali po násilníkovi pátrat. Po měsíci se jim podařilo shromáždit dostatek důkazů, aby mohli požádat státního zástupce o souhlas se zadržením osmačtyřicetiletého muže ze středních Čech.

V polovině dubna ho zadržela v Praze policejní zásahová jednotka Ústeckého kraje. Muž byl v té době podezřelý ze znásilnění nejméně tří prostitutek z Teplic a Dubí.

Obviněním ze znásilnění a umístěním muže do vazby ale vyšetřování neskončilo. Kriminalisté postupně kontaktovali ženy, které se na Teplicku živí prostitucí a shání klienty na ulici. Snažili se určit další potenciální oběti.

Několik žen i okradl

„Udivující bylo množství žen, které postupně vypověděly, že je napadl a znásilnil stejný muž. Některé z nich držel proti jejich vůli v autě i několik hodin a brutálním bitím je nutil k různým sexuálním praktikám,“ popsal Vítek.

Některé z žen muž odvezl zpět jakoby se nic nestalo a jiné s hrůzou běhaly nahé po lese a hledaly pomoc. Žádná z nich ale sama nevyhledala lékaře ani se neobrátila na policii.

Několik prostitutek muž okradl o jejich věci, případně jim vzal peníze, jimiž jim předem zaplatil.

V uplynulých dnech policie mužovo trestní stíhání rozšířila o další skutky. Obvinila jej ze znásilnění, loupeže, omezování osobní svobody, krádeže a pokusu o ublížení na zdraví.

Ústavní léčba odsouzeného přešla v ambulantní

Devět zdokumentovaných případů se odehrálo od loňského prosince do konce letošního března. Policisté však upozorňují, že ani tento stav nemusí být konečný.

V dopadení muže kriminalistům pomohly i napadené ženy, které pachatele dokázaly velice podrobně popsat a sestavit jeho identikit. Tipování ale proběhlo i na základě databáze lidí, kteří už byli v minulosti za obdobné jednání trestně stíhaní.

„Tak tomu bylo i v případě obviněného, který už byl v minulosti za typově shodnou trestnou činnost odsouzen,“ dodal mluvčí teplické policie. 

Muži tehdy byla po propuštění nařízena ústavní sexuologická léčba, která loni přešla v ambulantní. Jakmile se ale dostal na svobodu, začal s trestnou činností znovu.Nejčtenější

Sparta je novým lídrem, Vary střílely v Pardubicích, slaví i Plzeň

Hokejisté pražské Sparty porazili brněnskou Kometu.

Hokejová Tipsport extraliga má nového lídra. Je jím pražská Sparta, která na vlastním ledě před 15 tisíci fanoušky...

Ona je muž! Ženský hokej vyřešil skandál tvrdými tresty

Hokej - ilustrační foto

Skandál s nádechem komedie. Hokejové Berounské Lvice v první lize postavily proti Roudnici nad Labem i jednoho „lva“....Na Švestkové dráze řádí téměř 200metrový obr, obnovuje kilometry trati

Stroj RU 800 k opravě železnic.

Sedm set tun těžké zařízení opravuje severočeskou Švestkovou dráhu, železniční trať mezi Litoměřicemi a Mostem. Během...

Mladíka bili baseballkou a sekali mačetou, líčí žalobce vraždu u Bitozevsi

Pieta za mrtvého mladíka

Státní zástupce podal k ústeckému krajskému soudu obžalobu na dva mladíky za lednovou vraždu jejich vrstevníka u...

Na led, nebo do slévárny. Mladí mají spoustu věcí zadarmo, říká Duda

Radek Duda (vlevo) slaví svůj první gól po návratu do Chomutova, gratuluje...

Ačkoli napáchal na ledě i mimo něj víc průšvihů než několik hokejových smrtelníků dohromady, něco by mu přesto mohli...

Další z rubriky

Žáci se nehýbou a resort to neřeší. Zařídíme si to sami, říká Šťovíček

Poslanec VV Milan Šťovíček se stal starostou Litvínova.

Školáci v Litvínově budou mít v rozvrhu víc pohybu. Plavání, bruslení či lyžování jim přitom zaplatí radnice. „Pořád se...

Učí v USA českou kuchyni. Chci české studenty na stáž, říká Texasanka

Čechoameričanka Denise Mazal.

Čechoameričanka Denise Mazal má v Texasu restauraci s českou kuchyní. Na stáže tam budou jezdit studenti z mostecké...

Senát bude krásný vrchol kariéry, výš nemířím, říká starosta Litoměřic

Ladislav Chlupáč - ODS (Litoměřice)

Letošní podzim je pro Ladislava Chlupáče opravdu plodný. Popáté se stal litoměřickým starostou a s osvědčenými partnery...

Najdete na iDNES.cz