Divoký finiš v Sokolově. A ústečtí kovbojové padli

10:28aktualizováno  10:28
Co zápas, to v průměru pět gólů. Celkem za úvodních pět kol už unikátních 25. Ústečtí fotbalisté si po sestupu hrají ve 2. lize na kovboje, v jejich duelech se pálí jako ve westernu.

Richard Veverka sice vstřelil první gól utkání, Ústí však odjelo ze Sokolova bez bodu. | foto: ČTK

V sobotu však "rozstřel" nezvládli: porážka 2:3 v Sokolově, druhá v sezoně po sérii tří výher. "Je pravda, že 0:0 a 1:0 nejsou naše výsledky.

Co jsme spolu, ani remízy nejsou naši kamarádi. Přitom někdy by se na plichtu hrát mělo, i bodík je platný," řekl ústecký kouč Svatopluk Habanec.

Bod byl na dosah i v Sokolově. Vždyť ještě pár chvil před koncem byl stav 1:1. Jenže pak se strhla vzrušující gólová lavina, padly tři góly za čtyři minuty.

"Rozhodla ofsajdová situace. My ji nějakým způsobem hráli dál, což bylo v 87. minutě zbytečné, přišel faul a vlastní branka," zmínil Habanec klíčový moment, kuriózní i díky jmenovcům. Přímý kop sokolovského Vaněčka poslal hlavou do vlastní sítě ústecký Vaněček.

Za několik desítek vteřin se Benda obtočil kolem Džubana a prudkou křížnou ranou zvýšil na 3:1. Ústecký Volek vzápětí dal naději přízemní střelou, jenže běžela už 90. minuta a času zbývalo málo.

"Už jsme neměli prostor, abychom tlak ještě vygradovali," mrzelo Habance. "Jsem hodně zklamaný z výsledku, protože zápas mohl 1:1 dopadnout, pro bod jsme si jeli. Jenže jsme byli potrestaní za netaktičnost při ofsajdu."

Ústí chyběl tvůrce hry Martykán kvůli trestu za vyloučení. A brzy odstoupil ze zálohy i zraněný Zachariáš. "Faulovali ho, natáhl si sval, možná i natrhl. Uvidíme, co řekne doktor," netuší kouč. "Místo nich nastoupili Moulis a Peterka.

Pro ně jsou to obrovské zápasy, počastovali se s tím slušně." Habanec doufá, že v příštím kole bude Ústí slavit. "Hrozně mě mrzí, že jsme v Sokolově prohráli, a pevně doufám, že i hráče. Budeme to chtít příště odčinit doma s Mostem," vzhlíží k derby.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Hradecký útočník Brian Ihnacak přijímá gratulace od střídačky.
Ihnacak a Vandas uzavřeli s Litvínovem smlouvy do konce sezony

Hokejoví útočníci Brian Ihnacak a Michael Vandas uzavřeli s posledním týmem extraligy Litvínovem smlouvy do konce sezony a mohou za Vervu nastoupit už v...  celý článek

Litvínovský Jiří Gula před plzeňským brankářem  Miroslavem Svobodou.
Probuzení i bez Ledníčka. Litvínov zesílil proti silným

Sílí proti silným. Hokejový Litvínov a jeho velký paradox: až proti dvěma aktuálně nejlepším soupeřům v extralize se poslední tým soutěže po devítizápasové...  celý článek

Robert Kysela
Kysela: Nový kouč by nepomohl. Potřebujeme posily a zvednout sebevědomí

Devět zápasů trvalo, než hokejový Litvínov utnul sérii porážek, která ho přikovala na dno extraligy. Jinde by se už nejspíš poroučeli trenéři, šéfové Vervy ale...  celý článek