Diskuze

Markety odmítám, říká výrobce džemů oceňovaný na gurmánských Oscarech

Jan Heřmánek z Radešína na Ústecku vaří s manželkou už čtvrtým rokem džemy pojmenované po synovi Mlsný Filip. Přestože je to pro něj hlavně koníček, sklízí úspěchy na mezinárodní soutěži Great Taste Awards v Anglii. Nabídkám, aby výrobu rozšířil, se však šéf reklamní agentury brání.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J36a75n 52K86a21n79t

27. 10. 2015 16:14

Pan Hermanek ma sympatickeho konicka - vyrobu dzemu. Bavi ho to, muze davat volny prostor sve kreativite a financne je na teto cinnosti zcela nezavisly. V jeho pripade by velkoobjemova vyroba dzemu byla nesmyslem. Jednak by se musel vzdat sveho lukrativniho zamestnani, podstoupit prumyslova a trzni rizika a navic by se musel vzdat prave te kreativity, ktera ho bavi nejvice - rekneme si uprimne : kdo by si chtel mazat na chleba dzemy typu napriklad "merunka+visen+badyan" nebo "angrest+skorice+kardamon"? Ja tedy urcite ne ! To se hodi maximalne do nejakych kolacu...Ale jinak panu Hermankovi fandim !

0 0
možnosti

T16o42m 66S75a56u68e78r

27. 10. 2015 12:14

Já ho chápu. Když má svůj byznys, který ho dobře živí a džemy mu dělají radost stejně jako někomu jinému chataření, rybaření nebo sport, tak proč by se hnal do budování nějaké fabriky, jak tady někteří "požadují" a věnoval tomu dalších 10 let svého života? Rozšíření výroby ho bude stát mnohem více času ne-li veškerý. Nemalé investice (úvěr) do výroby, skladování popř. rozvozu apod., zapojení nových zaměstnanců to všechno s nemalým rizikem, že to nemusí dopadnout tak dobře, jak se to teď v malém rýsuje.

4 0
možnosti

Pokud má takovouto poptávku a ocenění, tak je riziko velmi malé... A hlavně to nemusí vyrábět vůbec on, může to licencovat. To bych ostatně i doporučil, určitě neinvestovat do nějaké vlastní minifabriky... Ať to pro něj podle jeho receptur vyrábí už nějaký zavedený výrobce, který má i distribuční kanály, může sedět v teple doma a jen bude dostávat poplatky z každé jedné sklenice...

0 2
možnosti

J63a35n 27K43a29n23t

27. 10. 2015 11:58

Konstatuji, ze ceny dzemu v CR jsou vylozene prehnane. Ja kupuji ve Francii, kde ziji, velmi dobre dzemy v nejblizsi samoobsluze v prepoctu za 35,-Kc (jahodovy) nebo za 50,-Kc (malinovy), oboji v baleni 370 g. Jine nekupuji, chutove mi staci tyto dva. Vyjimecne pouzivam merunkovy dzem (v cene jahodoveho) na pripravu kolace s cerstvymi merunkami. - Jedinou vyjimku tvori brusinkovy dzem, ten si delam sam (ve Francii se tezko shani a stoji kolem 160,-Kc/200 g). Moje osobni receptura dava skvely vysledek, vyrabim jej z mrazenych svedskych lesnich brusinek s prisadou trosky koreni (jamajsky pepr, jalovec, hrebicek). Sklenicka me prijde na 20,-/25,-Kc. Nevim, jak vy, ale osobne si bez brusinkoveho dzemu nedokazi predstavit takova jidla jako svickova nebo zajic ci srnci na smetane !

0 0
možnosti

Já se džem pro svou rodinu uvařím doma,vím,co do něj dávám a zužitkuji ovoce,které pěstuji bez postřiků.Nepoužívám hlavně žádnou chemii.

0 0
možnosti
Foto

No o tom to právě je. Pokud to pán dělá v malém a pro radost dá se to dělat bez chemie a vysoce kvalitně.Hlavně když jsem výrobcem a zároveň konzumentem.Pokud by přešel na velkovýrobu už by byl jak problém s kvalitou tak s by se nejspíš neobešel ani bez chemie.Je to stejné jako srovnávat oběd uvařený doma manželkou, maminkou a podobně s tím v restauraci.Držím mu palce aby ho radost neopustili a nesklouznul do komerce na úkor kvality.

2 0
možnosti

Byl jste někdy v "Restauraci"?   Myslím v kvalitní, kde víte kdo vaří? To i ta manželka občas použije kostku bujónu, náhražku za svíčkovou a pod. Kuchař musí udělat poctivej vývar ať se děje co se děje.

0 0
možnosti

Klobouk dolů, beru že na tom pán nechce zbohatnout a spíš se tím baví, ale proč to dělat tak aby byl v minusu? Copak by při zdražení třeba o 10 Kč na sklenici přišel o zákazníky? To určitě ne, tak proč to dělat takhle?

2 0
možnosti

Protože mu to ekonomicky absolutně nemyslí, bohužel... Pokud by myslelo, tak by se jeho džemy dostaly k mnohem více lidem...V

0 3
možnosti

P86a69v36e82l 24N22o21v49á18k

27. 10. 2015 11:26

Takovou vyrobu jsme tady uz meli... .. pani taky odmitala a nakonec si na ni doslapl urad neco nasel a zakazal vyrobku... (nahoda? )

0 0
možnosti

T53o60m 89S47a28u72e69r

27. 10. 2015 11:30

Kdepak, promyšlená konspirace.

1 0
možnosti

M31a50r91e94k 84V43o53k31á97l

27. 10. 2015 11:17

slogan "Nejlepší český džem se vaří v Radešíně"   ... to mi připomnělo jeden židovský vtip ... u Roubíčka na obchodě s látkama visí reklamní tabule .. "Nejlepší látky na světě" ...  Kohn, co má podobný obchod naproti, se zamyslí a vyvěsí tabuli ..   "Nejlepší látky v ulici"  ;-D    - jinak protí výrobě džemů nic, když ho to baví ...

1 0
možnosti

Už v titulku je uvedeno, že výroba džemů je pro pana Heřmánka jen koníčkem. Zřejmě ho více naplňuje a pracovně vytěžuje vedení jeho reklamní agentury. Proto nechápu komentáře o absenci jeho obchodních dovedností nebo o tom, že toho nevyrábí víc. Je to přece jeho koníček a tak radost z ocenění kvality jeho výrobku je jen příjemný bonus, spolu s pozitivními reakcemi ze strany malého okruhu konzumentů. Článek chápu jako skvělou zprávu o tom, že pořád to ještě jde, když se opravdu chce:)

15 0
možnosti

Protože je to promeškaná obchodní příležitost a pro mě osobně je celkem bolestivé vidět promeškané dobré obchodní příležitosti a rovněž je podle mě škoda, že se takto oceňované džemy nemohou dostat většímu počtu lidí...

1 3
možnosti

jj., džemy jsou v kurzu, začali jsme prodávat kdoule a jen se po nich zaprášilo, navíc nedá se mnohé ovoce právě vůbec koupit..

0 0
možnosti

On je to trochu začarovaný kruh... jak začít vyrábět ručně dělané potraviny, když obchody jsou zaplaveny levnými náhražkami a lidé stále koukají nejdříve na cenu a pak na obsah. Prostě to musíte dělat jako hobby a budete to dotovat ze svého. Jinak to asi zatím nejde.

4 1
možnosti