Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bílina žádá exstarostu se zástupcem, aby vrátili odměny za půl milionu

Vedení Bíliny žádá bývalého starostu Josefa Horáčka a jeho zástupce Zdeňka Rendla, aby vrátili odměny, které brali v minulém volebním období. Dohromady jde téměř o půl milionu korun. Pokud peníze dobrovolně nevrátí, město je bude vymáhat soudně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J32o63s50e97f 47Š66e39b69e44k 8371313659225

V případě, že se jednalo o odměny mimořádné, žádám o zdůvodnění této částky."""

ODPOVĚĎ MĚSTA ( zkráceně ) .

Město Jirkov si je plně vědomo, že žadatelem o informace je zastupitel města a že v souladu s § 82 zák.č.128/2000 Sb, má při výkonu své funkce právo požadovat od zaměstnanců zařazených do obecního úřadu informace ve věcech, které souvisejí s výkonem jeho funkce. Získané informace by však rozhodně neměly být zastupitelem zneužívány k jiným účelům, než k jakým bylo právo mít přístup k informacím právně zakotveno, totiž k práci člena zastupitelstva, tedy k výkonu jeho funkce, kvalifikovanému a správnému rozhodování.

V případě podané žádosti jsme přesvědčeni, že jsou žádány informace primárně s cílem skandalizovat konkrétní osoby a šířit nabyté informace dále, nikoliv je použít pro svou práci zastupitele, což je v rozporu s příslušným ustanovením zákona, mj. o obcích . Žadatel v článku na svých stránkách www.radimeceks.estranky.cz jasně deklaruje, že informace poskytne dále třetím osobám, což není primárně rolí zastupitele, není to ani výkonem funkcí zastupitele a podobná jednání lze chápat i jako jednání v rozporu se slibem zastupitele.

Žadateli byly již v minulosti poskytnuty informace dle zákona 106/1999 Sb. v nichž požadoval platy a odměny vedoucích pracovníků města a organizací města. Tyto informace však žadatel zveřejnil na svých e - stránkách i přes upozornění, na to, že jsou tyto informace poskytnuty pouze jemu a že by nemělo dojít k jejich zneužití.

Takže zde je část odpověďi města. Jen mi dokázali, že se bojí, aby se veřejnost ty velmi, ale velmi luxusní mimořádné odměny, pokud se jejich výše zakládá na pravdě, nedozvěděla. Město se odvolává na zákon, ale já chci, jako zastupitel města, když se mne občané, moji voliči na tyto odměny zeptali, jim tyto informace předložit. Bohužel strach vedení města je větší, než znalost zákona.

0/0
16.6.2015 8:02

J73o38s18e16f 65Š56e69b70e50k 8831363919675

MIMOŘÁDNÉ ODMĚNY JIRKOV ( 1 )

V minulosti jsem žádal mimojiné o to, aby mi město jako občanovi sdělilo, jaké mimořádné odměny rozdává svým vedoucím a ředitelům. Nejdříve mi to neřekli argumentovali ochranou osobních údajů. Nevzdal jsem to a oni mi je byli nuceni sdělit s tím, že to nesmím dále šířit atd. Samozřejmě, že jsem to rozšířil dále, aby lidé věděli, proč nejsou peníze na opravu chodníků, proč je škola v přírodě tak drahá, proč se nemodernizují školní kuchyně apod. Mimořádná odměna není součástí základního platu a dává se za splnění mimořádného úkolu apod. Samozřejmě, že výše udělených mimořádných odměn a zejména jejich zdůvodnění mi vyrazilo dech.

Asi před dvěma měsíci jsem se z několika nezávislých zdrojů dozvěděl výši mimořádných odměn některých vedoucích pracovníků městského úřadu Jirkov. Padala mi brada. Zejména pokud by se to zakládalo na pravdě, tak bychom mohli mít některou odměnu vyšší, jak na leckterém ministerstvu. Údajně by mimořádné odměny mohli býti přes 200 000 ročně !! Neuvěřitelné a tak jsem se chtěl zeptat, abych věděl, co je pravda, zda se nejedná o dezinformace a abych mohl ty, kteří se mne zeptali informovat. Já osobně si myslím, že to je lež Emotikona smile

Tak jsem na město napsal tento dotaz :

"""V jaké výši byly vyplaceny mimořádné odměny + příplatky, za rok 2012, 2013 a 2014 těmto zaměstnancům městského úřadu.

starosta - místostarosta - tajemnice - Útvar interního auditu - Odbor vnitřní správy a vztahů k veřejnosti - Odbor sociálních věcí a školství - Odbor majetku města a útvaru investic - Stavební odbor a životním prostředí

0/0
16.6.2015 7:58Najdete na iDNES.cz