Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Další kaly z Ostravy pálit nechceme, uklidňuje cementárna Severočechy

Severočeši se obávají, aby v kraji neskončilo dalších sto tisíc tun ropných kalů z ostravských lagun. Státní podnik Diamo totiž bude hledat způsob, jak je zlikvidovat. Už nyní se v cementárně v Čížkovicích spaluje 110 tisíc tun kalů uložených prozatím u Litvínova. Cementárna však tvrdí, že o další nebude mít zájem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ventas

Ostravák

Výborně. My z Ostravska rozhodně budeme nadšeni, pokud by se nám tu měl stavět další závod, který nám tu zase přidá nějaký ten čmoudík. Já sice rozumím lidem z Ústecka, že mají obavy nicméně jedno si musejí uvědomit. Spalovna, která umí spalovat tento materiál není na ostravsku, ale na ústecku. Dále by si měli uvědomit, že ty kaly jsou pozůstatkem kalů, olejů a kdovíčeho, co se tady do lagun v Ostravě naváželo z celého Československa, včetně Ústecka. Jak se to tedy hodilo, Ostravské laguny byly pro uskaldnění vlastního bordelu dobré... teď když se mají ostatní regiony podílet na tom, co si tady samy uskaldnily, dávají od toho ruce pryč. Jak typické pro Ostravsko ... s tímto tady žijeme již několik desítek let. Přehlížený region, který je dobrý, když po něm něco potřebujeme. Když něco potřebuje Ostravsko, tak jsou hlavy otočené na druhou stranu. Děkujeme... zase se někdy zeptejte ostraváka, proč nadávají na čecháčky. Tohle je jeden kamínek mozaiky.

+3/0
3.10.2012 10:19

ventas

Re: Ostravák

Další kamínek v mozaice - Evropské město kultury. Jakmile by se mohlo Ostravě jakkoli pomoci, tak ne. Dá se přednost Plzni. Proto se tady lidé začínají raději obracet na Polsko. viz nový euroregion Slezsko které spojí dvě poslká vojvodství, české moravskoslezsko a slovenskou Žilinu v nový euroregion. A poslouchejte jak se na tyto snahy tváří v Praze!! Že by dotace mohly na Ostravsko z EU proudit i jiným směrem nežli pouze z Prahy ...

+2/0
3.10.2012 10:24

já George XVII

Re: Ostravák

děláš, jako kdyby severní Čechy byly neposkvrněným rájem. Myslím si, že si nemáme co závidět, protože chemiček, dolů, elektráren a dalšího svinstva tu máme taky požehnaně.

0/0
3.10.2012 10:44

vadrak

Re: Ostravák

Kašlete na to, to nemá v této pos..rané republice smysl. Vzpoměˇ%nte si na NHčko, Vítkovice, šachty, byli jsme jim jen a jen na to, abychom tady to špinavé vyrobili, vytěžili, zpracovali a do Práglu a jinde Čecháčkům už čisté dovezli. S výjimkou těch některých chemiček.

+1/0
3.10.2012 22:06Najdete na iDNES.cz