Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Města přitvrdila kvůli odpadu. Na dlužníky poplatků posílají exekutory

Radnice na severu Čech začaly vymáhat poplatky za odpad. Nejradikálněji postupuje Děčín a Chomutov, kde dlužníky rovnou předávají exekutorům. Některá města naopak platí likvidaci odpadu sama, protože to podle jejich propočtu vyjde levněji než spory s dlužníky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ajmi

????

Kdysi se slibovalo,že budeme-li třídit odpad,zlevní se poplatek.Sice jsem nechápala,jak zjistí,že třídím opravdu já,ale protože smýšlíme ekologicky,odpad separujeme již dlouho.Poplatek se zvyšuje a naprosto nelogicky vyžaduje od lidí,kteří ho stejně nikdy zaplatit nemohou.Fandím Teplicím a Dubí.U nás na severu nemá smysl posílat do určitých oblastí exekutory za tímto účelem,je to jen zbytečné vyhazování peněz.!!!!!!

0/0
5.10.2012 14:15

majkl1

Typická práce úřadu!

Ano, poplatek je zákoně stanoven, tedy musím zaplatit. Jenže: Výši poplatku oznámí město obvykle v lednu s tím, že splatnost je k 30.9. Tedy dost času a není nejmenší důvod platit předčasně. Ovšem platba vám také může z paměti vypadnout. A pak je zle. Proč tedy otcové města nezvýší poplatek na řekněme 550 Kč a nepošlou k termínu splatnosti složenku? Protože je jim to vyhovuje! Zapomětliví poctivci dostanou den po splatnosti penále 1000,- Kč a z notorických neplatičů to nedostanou stejně. Lacovi nelze zabavit Eržiku ani boty.

A tak jeden platí stále jak otřásající se oslíček. A je úplně jedno, zda v obci žije, čili nic. Třeba syn pracuje v Irsku, již 3 roky v Ústí nebyl díky jeho současným rodinným poměrům, nicméně za něj platíme poplatky za odpad. Prostě zde má papírově trvalé bydliště.  Nejde mi o těch 500, ale o přístup úřadů k občanovi. Přitom je zajímavé, že není úřad jako úřad, s některým se člověk i domluví, ač je to vzácná výjimka.

0/0
3.10.2012 0:13

majkl1

Re: Typická práce úřadu!

Máme v Chlumci zahrádku, takže musíme platiti za odpad i tam. Naštěstí už ne na hlavu a hovado, ale pouze jedenkrát za nemovitost. I dalo se domluvit s obecním úřadem, že 50 zahrádkářů jim ročně zaplatí polovinu poplatku trvalých usedlíků. I tak je to pro obec výhodné, protože 50 zahrádkařů platí za dva kontejnery, vyvážené jedenkrát týdně po zhruba půl roku. Pak zmizí kontejnery i zahrádkáři.

Takže nějak takto funguje stát a jeho úřady. Jenže tyto manýry už přebírají další. Třeba mobilní operátoři. Platím paušál, automaticky přes inkasní příkaz bance. Zrovna včera mi přišla ve večerních  SMS od operátora, že inkasní platba neproběhla a mám zaplatit s datem splatnosti k témuž dni.To mne nadzvedlo i jal jsem se volat operátorovi. Asi 6x, než jsem se probojoval přes pitomý hlasový automat. Na můj dotaz, jak mám zaplatit k dnešnímu datu, když jsem dostal avízo před chvílí, chudák operátorka blábolila cosi o tom, že je tak nastaven systém.

0/0
3.10.2012 0:18

majkl1

Re: Typická práce úřadu!

Když jsem poukázal na nelogičnost požadavku, tak prodloužila splatnost o 7 dní. A to jsem u tohoto operátora asi 15 let. Posléze jsem zjišťoval, proč banka účet neproplatila. O 60 korun přesahoval limit 2500. Což je ze strany banky v pořádku, ale mohla dát avízo. Místo neustálých idiotských nabídek, jejichž zasílání jsem již zakázal. Pokud ovšem má stát či jiné instituce vyplatit peníze vám, pak jste pouze čekanky. Jak pravdivá se mi nyní zdá větička, kterou jsme se bavili kdysi na střední škole: "Úpěti budeš v okovech selský rabe, dokud nezaplatíš. A to nezaplatíš, páč budež zavřenej!"

0/0
3.10.2012 0:19

kornell

Copak

Dnes není diskuze o plakátech ?

0/0
1.10.2012 20:28

kecálek reloaded 5

Re: Copak

Nesmí být - lidi by zase psali pravdu o etnobyznysmenovi Brožovi. A přece si Lupa nenechá pohanět svou novou multikulturní mediální hvězdu.

0/0
2.10.2012 10:22

holes6

banánistán

takže nakonec bude lepší ,když všechno za neplatiče zaplatí města-stát-...my, protože stejně na nich nikdo nic nevymůže, neplatič - příživník pěkně v klidu, bez starostí o platby, celoživotní prázdniny, nepotrestán, na svobodě a tok dávek nepřerušen .............já kdybych nezaplatil jednu jedinou splátku hypotéky, tak jsu okamžitě u soudu s bandou exekutorů v patách...........pěkně to řídíte, vládo, pěkně Rv[>-]Rv

+2/0
1.10.2012 17:54

lupenn

--

500Kc za dite,i za mimino je dost....prestal jsem tridit od te doby co zas platime ...

0/0
1.10.2012 14:50

billiner

Re: --

A opravdu platí za ty popelnice VŠICHNI? A OPRAVDU se to od VŠECH vymáhá? :-/

+2/0
1.10.2012 14:55

hurikaan

Re: --

všichni neplatí. minulý rok v neštěmicích odpustili poplatky "nepřizpůsobivým" s tím, že se vymáhání pohledávky prý nevyplatí... bych blil velebnosti ;-O

0/0
1.10.2012 16:31

uživatel eliminován v23.0

Re: --

žide :-P

0/0
1.10.2012 16:32

kecálek reloaded 5

Re: --

..prestal jsem tridit od te doby co zas platime ...

Tak to ani víc spát nemusíte, dost to o Vás vypovídá.

0/0
2.10.2012 10:26Najdete na iDNES.cz