Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Těžařské strašení skončí, věří lidé v Jiřetíně po škrtnutí vyvlastnění

Zastrašování ze strany těžařů skončí. Tak reagují lidé v Horním Jiřetíně na Litvínovsku, obci ohrožené další těžbou, na vypuštění vyvlastňovacích paragrafů z horního zákona. Odmítnutí vyvlastnění kvůli uhlí, které schválila vláda, ale nejprve musí schválit poslanci a senátoři.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Opravdu?

Co se změní? Tímto se jen vláda zbavila své přímé odpovědnosti a také jen to, že nikdo nikomu už nemůže „vzít“ barák proti jeho vůli. Ale to je asi tak vše. Co brání tomu, aby dům vykoupili nebo ten od souseda vedle či naproti? A po té je zbourali nebo je „přenechají“ třeba nepřizpůsobivým. A takto prošli celou vesnici. Do roka se tam zavře poslední večerka, hospoda protože se neuživí, pak přestane jezdit MHD a do dvou let je zbytek baráků bezcenný a neprodejný a ti „skalní“ budou koukat, kudy z té díry duchů zdrhnout.  Jak jednoduché. On si opravdu někdo myslí, že se 740 milionů tun jen tak odepíše?  Otázkou proto není jestli, ale kdy se to uhlí vytěží.

+1/0
28.6.2012 9:08

qik.cz

Re: Opravdu?

Spíš co by tamní obyvatele vedlo k prodeji nemovitostí, které prodat nechtějí. Mimo to, když někdo chce prodat nemovitost, musí ji dle zákona nejprve nabídnout majitelům sousedních nemovitostí. K bourání potřebujete mít povolení stejně jako k výstavbě a i kdyby tam měli žít nepřizpůsobiví lidé, možná byste se divil, jak tam lidé dokáží soužít. Nakonec by to dopadlo tak, že nepřizpůsobiví by se přizpůsobili a kdyby ne, obec by mohla zavádět vyhlášky proti rušení klidu apod. nebo by mohlo podávat podněty k hygienickým kontrolám. Myslím, že Horní Jiřetín nemá zapotřebí chránit nepřizpůsobivé pro své politické volební záměry, jako to dělá zastupitelstvo Most s Chánovem.

Takže vy rozlobený zklamaný horníku: měl byste zvednout zadek a začít se jít učit, abyste měl šanci ostatním přispět něčím lepším a prospěšnějším, než spolupodílnictví na rabování krajiny a majetku lidí, kteří mají mít svobodu rozhodnout nad budoucností svého majetku.

0/0
28.6.2012 14:09

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Re: Opravdu?

Já Vám upřimě přeji Váš bezbřehý optimismus. A jakým pohnutím jste došel k tomu, že jsem zklamaný horník? Já jsem zde jen demonstroval, že toto rozhodnutí je rozhodnutí vlády a není tedy závazným zákonem ( a jak tento zákon v budoucnu obejít - to je to o čem píši)  a proto má cenu papíru na ktetrém je napsáno. A já jako obyvatel takto ohrožené vesnice bych si budoucností pro své děti a vnuky nebyl v žádném případě jistý. Nicméně, Vaše duševní pochody jsou zajímavé i když poněkud jednoduché. Takže to učení bych doporučil já Vám.

0/0
29.6.2012 6:57

qik.cz

Re: Opravdu?

Upřímně, pokud jde o nezávazné rozhodnutí, pak se vám divím, že se tolik rozčilujete. Když z těmi kutaly nemáte nic společného, tak proč se tolik znepokojujete?

Děkuji za psychologické varování, budu při jednání s vámi jen velice opatrný. Jen abyste někoho nepokousal.

0/0
29.6.2012 9:46

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Re: Opravdu?

Ale vůbec neznepokojuji. Upřímě, mě je osud nejošklivější vesnice (nehrajte si na město, do toho máte hodně daleko) okresu ukradený. Jen mě fascinuje ta hysterie s kterou si chcete vykřičet a vyvzdorovat svůj kyblíček s lopatičkou a podpíráte to lží o majetku a kořenech. Vždyť jse sem po válce přišli s holým pozadím a zabrali si co se komu líbilo. Vám v podstatě nepatří ani ta klika od baráku.

0/0
29.6.2012 10:15

qik.cz

Re: Opravdu?

Tak už se nezlobte. Hodnej pejsánek, hooodnej pejsánek. Jak říkám: hlavně nikoho nepokousat.

Udivuje mne, že byste o majetku ostatních rád rozhodoval vy. Určitě závidíte tamním obyvatelům, protože sám jste chudý a závislý na státu, nebo na nějaké hornické fabrice. To je škoda, protože když není svobodná mysl, není možnost přiblížit se k pravdě. Možná kdybyste tolik nerozhazoval, možná byste si za nějaký čas mohl také koupit třeba nějakou zahrádku.

Ostatně to, že se nerozčilujete, lze vyčíst z vašeho textu. Jste velice mírumilovný člověk, od kterého se mám o pokoji v duši a o komunikaci mnoho co učit.

0/0
29.6.2012 10:50

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Re: Opravdu?

Opravdu si myslíte, že vám lidi závidí ty za pár šupů nakašírované plesnivé baráky co v Jiřetíně máte? Jsou tu jiné, hezčí lokality (a ne satelity kolem Mostu), kde do domu člověk rád investuje svoje peníze a opravdu nemusí počítat  akždou kačku. Nemusí se bát, že on, děti či vnuci budou mít starosti jako vy. Ale budu se dále bavit sledováním vaší žabomyší války, jejíž výsledek je zcela jasný. :-)

0/0
29.6.2012 11:28

qik.cz

Re: Opravdu?

No vzhledem k tomu, že vy komunisti už nejste u moci, tak ten výsledek je ještě otevřený. Ten majetek, který lidé vlastní mohou mít v tak strašlivém stavu, jak sami chtějí. Ostatní možná nezávidí a to je dobré, ale z vás závist jasně hovoří.

Jen by mne zajímalo, jakému výsledku vy věříte a jaké hezké lokality myslíte (tedy na Mostecku). No a co budou dělat vaše děti v případě, kdyby se vytěžil Horní Jiřetín s Černicemi? Pak by teprve začaly šetřit s energiemi a začaly využívat účinnější zdroje energií?

0/0
29.6.2012 11:43Najdete na iDNES.cz