Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ministerstvo vyslechne dotačního úředníka, který se vzepřel politikům

Ministerstvo financí prověří tvrzení vysokého úředníka ústeckého dotačního úřadu Leo Steinera, že rozdělování evropských dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji ovládl politický kartel. Steinerovi za to vedení úřadu a nově i hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová vyhrožují trestním oznámením. Steiner ale svá tvrzení ještě rozvinul.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

political incorrect

Leo Steiner je trochu mimo

Vážení přátelé, rád bych nejprve upozornil autora článku na skutečnost, že přestože Steiner ve svých prezentacích rád uvádí, že byl na Úřadě Regionální rady SZ "ředitelem", tak tomu tak nebylo. Steiner byl vedoucím odboru a měl pod sebou cca 5 (slovy pět) lidí. Úřad má ředitele jen jednoho a je smutné, že si Steiner po třech měsících působení na úřadě neuvědomil, jakou má funkci. Co se týče jeho "objevů", tak doporučuji se podívat do § 16d zák. č. 248/2000 Sb., o podpoře regionálního rozvoje. Tam se stanovuje, že členy tzv. Výboru regionální rady volí z řad svých členů zastupitelstva krajů, které tvoří region soudržnosti (tj. Ústecký a Karlovarský kraj). Steiner tvrdí, že to je špatně. Já sy myslím, že to je dobře. Kdyby se všechno rozhodovalo u Kalouska v Práglu nebo v Brusselu, tak v Ústeckém kraji neuvidíme ani korunu. A Regionální operační program je přece o podpoře regionů. Steiner akorát plive po lidech ze svého kraje a nedělá to ani moc šikovně.

+1/0
25.5.2012 9:29

drsny_zasveceny

Re: Leo Steiner je trochu mimo

Zdravím do paláce EDS. Už k vám přišli policajti na šťáru, nebo mají nahrabáno už od Kušnierze?

+2/0
25.5.2012 10:19

spiderman1981

Re: Leo Steiner je trochu mimo

souhlasím, Steiner je podržtaška Rabase a Dernerové a pokouší se dle jejich vzoru uhrát politické body jako samozvaný bojovník proti korupci, co bez důkazů očerňuje každého koho potká... ať žije PRO KRAJ :-))

0/0
25.5.2012 18:01

Píťa

Re: Leo Steiner je trochu mimo

Buďte prosím od té dobroty a nespojujte senátorku Dernerovou s hnutím PRO KRAJ. Nemá s ním nic společného. Senátorka Dernerová kandidovala do senátu jako nezávislá za politické hnutí SEVEROČEŠI.CZ, které kritizuje způsob přidělování dotací z programu ROP Severozápad již více než 4 roky.

0/0
25.5.2012 19:20

erbalk

Věřím tomu

Já tomu pánovi věřím. Vím, že na kraji vznikla panika poté, co zatkli Rátha. Politici raději někam odjeli a sekretářky lítaly se šanony z místa na místo. Proč tam někdo neudělal razii? Ta koalice ODS a ČSSD má také své opodstatnění. Například otec a syn Bendové. Jeden v ODS a druhý do nedávna v ČSSD. Vždy je jeden z nich blízko u moci a tak mají stále přehled o zajímavých "tunelech" a "zakázkách"...

0/0
25.5.2012 8:02

Český osel

Tato citace... mluví za vše:

..."ministerstvo financí přistoupilo k tomu, že systém je správně nastaven a schválen Evropskou komisí," uvedla mluvčí úřadu regionální rady Marcela Klíchová."

Ještě, že "trefená husa" zná konečné stanovisko ministerstva dřív než je vyřčeno

8-o[>-]Rv

0/0
25.5.2012 8:01

Glock Mark XXI

To není jen schizofrenní, ono je to bohužel běžné i v jiných

... oblastech.

Když se podíváte na samosprávu, která vykonává dělenou správu. tj. na obci sedí úředníci placení státem za to, že jménem obce vykonávají agendu pro stát (ne pro obec). Např. stavební úřady - když je stavitelem obce, tak rozhodnutí nabývají právní moci ihned poté, co zaschne razítková barva. Normální smrtelník si musí počkat 30 dní. Vedli jste nějaký spor se svojí obcí? Divíte se, že příslušný úřad rozhodl proti Vám? Nedivte se, šéfem úřadu je přece starosta! Stará právní zásada "nebudeš soudcem ve své vlastní při" dostává na pihel!

0/0
25.5.2012 7:44

oudy

Re: To není jen schizofrenní, ono je to bohužel běžné i v jiných

Ale to je omyl, vedoucím úřadu je tajemník a toho starosta jen tak neodstřelí, takže tak černé to zase není ...

0/0
25.5.2012 9:39

ctirad2468

Leo Steiner a PRO kraj

Opět účelová záležitost části ODS v čele s panem Patrikem Oulickým. Pan Oulický je domluven s p.Paroubkem a jeho stranou LEV21, stejně tak i p.Oulický "zezadu šéfuje" politickému uskupení PRO kraj.(ejhle - kde že to byl ještě před 3 měsíci pan Leo Steiner ?!?!) a i lidé v čele kandidátky ODS jsou "jeho" koně.

A jen pro všechny zúčastněné - víte kdy se začala tato část příběhu? V okamžiku, kdy náměstek hejtmanky a zároveň radní v městě Ústí nad Labem pan Fišera vymetl ODS z radnice před několika měsíci. A když si pak nechala udělat ODS průzkum stranických preferencí a zjistila by, že půjde do opozice, neboť pokud by ČSSD vyhrála a já doufám, že vyhraje krajské volby, spojí se v koalici s KSČM, bude p.Oulický jak na kraji , tak nyní už v Ústí odříznut od veškerých finančních zdrojů.

Naopak, já nyní ČSSD podpořím! A pokud to ostatní ještě nepochopili, tak snad tento příspěvek vám všem trochu otevře oči.

0/0
25.5.2012 6:52

drsny_zasveceny

Re: Leo Steiner a PRO kraj

Arno Fišero, jsi to ty?

+2/0
25.5.2012 10:26

obcan_CR

To je nadpis !!!

Poukázal na zlodějiny = vzepřel se politikům. Pak musí existovat opak: Lže a krade = politicky se angažuje

0/0
24.5.2012 21:58

mim7

troškař

Vedle zlodějen v Ústeckém a Karlovarském kraji je Rath jen troškař. ;-€

0/0
24.5.2012 19:02

Hlasik

Re: troškař

Souhlas ... jen a jen souhlas .... rath je jen jedna z bublinek v celé naší rádoby čisté politice.

0/0
25.5.2012 2:31

miluri

Re: troškař

A co teprve v Praze

0/0
25.5.2012 7:00

Hrubec

Spláchnete

s tím i tvůrce spolupráce ČSSD a ODS pana poslance Šulce ? Byla by to sranda, až by se v cele sešli s Rathem.;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

+1/0
24.5.2012 18:47Najdete na iDNES.cz