Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Audit odhalil chyby ve všech 35 dotačních projektech, které prověřoval

Audit v Úřadu Regionální rady Severozápad, který rozděluje evropské peníze v Ústeckém a Karlovarském kraji, našel pochybení ve všech 35 kontrolovaných projektech. Úřad se nyní snaží přesvědčit ministerstvo financí, že je audit špatný a nemá smysl z něj cokoliv vyvozovat. Hrozí totiž, že celý dotační program skončí a peníze se budou vracet.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dubanová

strašný, strašný

škoda, že nám - občanům - někdo nenapsal, kolik MILIARD - OBNÁŠEJÍ TY CHYBY??? a kdo si za to půjde sednou???

0/0
12.5.2012 16:14

dubanová

Chyby v dotačních projektech

úřad, který má v Ústeckém a Karlovarském kraji na starosti rozdělování miliard korun z evropských dotací, bude muset vysvětlovat Bruselu předražené zakázky a policejní vyšetřování svého bývalého ředitele. Pokud to neudělá, hrozí, že už žádné evropské peníze nedostane.

Regionální rada Severozápad, která miliardy z EU rozděluje, se snaží odvrátit hrozbu krachu. Brusel totiž žádá vysvětlení týkající se předražených zakázek a policejního vyšetřování někdejšího ředitele úřadu Petra Kušnierze a varuje, že utne přísun peněz.

Rada se navíc obává, zda nebude muset vracet všechny peníze, které od roku 2007 - tedy od doby svého vzniku - dostala. Jde o zhruba 4,5 miliardy korun.

0/0
12.5.2012 1:20

dubanová

v roce 2006 se "ztratila" půl miliarda z účtu České konsoli

A při zmínce o "půlmiliardě", jsem si vzpomněla na jinou rovněž "ztracenou" půlmiliardu. To se stalo v roce 2006, z účtu České konsolidační agentury se ztratila půlmiliarda - aby se téměř vzápětí objevila na účtě velké švýcarské banky USB - USB se dohodla s Českou vládou že vrátí 420 miliónů kč a zbytek, že bude vláda vymáhat na Miloši Skořepovi, který tu půlmiliardu, bez vědomí společnosti Galileo Real, převezl do zahraničních bank, prý aby peníze zhodnotil - Miloš Skořepa je "uprchlý", byl zřejmě vyšetřován na svobodě. Protikorupční policie obvinila bývalého manažera dceřiné společnosti ČKA - Galileo Real, Jana Šika, který pravděpodobně již "uprchnout" nestačil ? Jak to s půlmiliardou - ztracenou z účtu z dnes již neexistující společnosti vůbec dopadlo, tak o tom se již nikde nepíše.. a úroky z půlmiliardy za čtyři roky - ty byly zřejmě považovány jen za za takovou drobnost, neboť o úrocích se vůbec nikdo nezmínil..

0/0
11.5.2012 22:18

dubanová

Tento "příběh" je z 2. března 2010

Ministr Janota posílá kontrolu do Ústí nad Labem, ztrácejí se tam peníze

2. března 2010 v 2:22 | marie dubanová

Všeobjímající korupce, kam jen oko dohlédne..V dnešním Aktuálně.cz jsem se dočetla, že ministr Janota posílá kontrolu do Ústí nad Labem, aby prý předešel kontrole protikorupčního úřadu z Bruselu - neboť ústečtí radní prý nakoupili zdravotní přístroje za cenu značně nadhodnocenou a využili k tomu evropské dotace a tím prý je vystavená ČR riziku kontroly bruselského protikorupčního úřadu OLAF.. Ministerstvo financí bude prověřovat půlmiliardovou zakázku na přístroje pro nemocnice Ústeckého kraje?

0/0
11.5.2012 22:16

nenovak

Upřímně řečeno se domnívám, že ani svatí by

se nedokázali vyvarovat nějaké chyby.

0/0
11.5.2012 18:00

Faberge

popisek pod fotkou

jak chcete delat noviny a přitom ani neumite příčestí minule a i a y? Ztrácíte na důvěryhodnosti. Forma a obsah vám asi nic neřiká, co?

0/0
11.5.2012 17:52

želvaželva

Správně by měli prověřit všechny projekty

ne vybrat jen pár. A peníze rozhodně vrátit ! Zlodějnu trpět nelze.

+1/0
11.5.2012 17:42

beldor4

Dotace..

Dotace = tunel ..sama o sobe .. Takze to neni nic zvlastniho :-P

0/0
11.5.2012 17:34

Vyškolený_1

Re: Dotace..

Ne, tak přímočaře to platí jen v Česku. 

No ostatně, když podle našeho naštěstí dožívajícího všeználka na Hradě "každý má svou morálku", tak se není co divit. Zloděj má přece morálku zloděje, tak je to v pořádku, ne?

0/0
12.5.2012 2:41

antipravdoláskař

Schválně...

Kolik odpovědných ,,pracovníků" za to sedí ve vazbě...?;-)

0/0
11.5.2012 17:29

Vyškolený_1

Re: Schválně...

Co je děsivé je ten rozsah. Prostě kontrolní orgány ani policie, i kdyby byly svaté, to nemohou stihnout. Ideální stav pro tyto i všechny následující zloděje. Všechny je prostě pochytat nemohou a také nepochytají.

0/0
12.5.2012 2:44Najdete na iDNES.cz