Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Sdružení Stop tunelům podalo trestní oznámení kvůli územnímu plánu Ústí

Sdružení Stop tunelům, které v Ústí nad Labem bojuje proti plánovanému obchvatu města s drahými mosty a tunely, podalo trestní oznámení kvůli územnímu plánu. Podezírá vedení města z toho, že porušilo zákon o veřejných zakázkách a Ústí tím vznikla škoda kolem tří milionů. Sdružení se opírá o výsledky ministerské kontroly.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

majkl1

Ono je toho podivného více,

v tom našem Ústí. Pokud se podíváte na podrobnou fyzickou mapu, zjistíte, že díky své poloze v terénu je dopravní situace ve městě a nejbližším okolí komplikovaná. Jinak řečeno, větší kamión skoro nemá šanci městem projet ( i díky nízkým železničním podjezdům).  Na druhou stranu se lze ovšem tázat, proč by kamióny měly vůbec městem projíždět. Do nedávna řešila moudře "dopravní obsluhu" velkých průmyslových závodů železnice, popř. lodní doprava. Dnes je plně funkčních velkých fabrik v Ústí jak za krejcar uranu. Jedna za druhou buď úplně končí, nebo silně omezuje výrobu i sortiment. Proč tedy vytvářet podmínky pro kamiónovou dopravu? Nehledě na to, že výrobky ústeckého průmyslu nepatří mezi ty "kazící se".

Chápal bych maximální tlak města i kraje na dokončení D8 a zejména tlak na změnu stavebního zákona v tom smyslu, aby vylučoval "ekoterorismus" těch, jichž se stavba přímo netýká.

0/0
5.4.2012 14:29

majkl1

Re: Ono je toho podivného více,

Nevešlo se:

Pohybuji se ve městě a okolí dost dlouho, abych mohl říci, že krom silnice Lovosice - Ústí je stávající síť dostatečná. Se spojkou Lovosice - Ústí se nic dělat nedá díky její poloze mezi Labem a železničním koridorem. To vyřeší jen dostavba D8 a žádoucí následný zákaz vjezdu kamiónů na tuto spojku.

Už takhle jsou velké potíže s údržbou stávající sitě silničních komunikací, připomínajících na mnoha místech spíše zkušební polygon pro armádní vozidla. Tak si nezadělávejme ještě na další!

0/0
5.4.2012 14:29

pufina

tunely a korupce není jen v Ústí

rozbujela se i v malých vesnicích

0/0
5.4.2012 13:45Najdete na iDNES.cz