Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Komise vybrala ředitele litoměřického gymnázia. U rady ale může narazit

Jako nejlepší náhradu za kritizovanou ředitelku litoměřického gymnázia Evu Bulasovou, která ze školy odešla po tlaku studentů, učitelů a představitelů města, určila výběrová komise dosavadního ředitele gymnázia v Lovosicích Miloše Štykse. Ten se do výběrového řízení přihlásil i proto, že kraj chtěl lovosické gymnázium sloučit se zahradnickou školou. Kraj od toho poté ustoupil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

styksm

Drobné doplnění 2

Pokud jde o předpovědi rozhodnutí Rady ve věci jmenování ředitele, jsem přesvědčen, že bude respektován jednoznačný  výsledek konkurzu. Pokud by mělo být rozhodnutí jiné, musel bych se ptát, k čemu by vlastně byla konkurzní komise, kde jsou odborníci (inspekce, řídicí pracovník ve školství, pedagog), zástupce školské rady a 3 zástupci zřizovatele. Oni měli přístup k materiálům, měli možnost klást uchazečům dotazy a stanovit jakékoliv podmínky, na jejichž základě pak stanovili pořadí. Jak by mohla jakákoliv jiná skupina osob (ať již mají k tomu oprávnění ze zákona či nikoliv) lépe posoudit vhodnost uchazečů? Pak bych se musel domnívat, že rozhodují nějaká jiná, zvláštní kritéria, o kterých nikdo nic neví. Nemohu uvěřit, že by dnes měly být aplikovány metody používané před 23 lety. O řediteli rozhodl tajemník OV nebo KV KSČ na základě kádrových předpokladů uchazeče. Neměl přitom žádnou potřebu maskovat toto rozhodnutí nějakým zbytečným konkurzem. V této době snad již nežijeme, nebo ano?

0/0
19.1.2012 12:18

sammach

Re: Drobné doplnění 2

Pane Štyksi, děláte si legraci? Umístila se snad paní Bulasová při předchozím konkursu na prvním místě?

0/0
19.1.2012 13:27

stymilo

Drobné doplnění 1

K článku bych jen rád uvedl, že jsem v žádném případě nepřetahoval žáky z litoměřického gymnázia. V průběhu tamní krize se na mě obracela celá řada rodičů s dotazy o možnosti přestupu (dokonce padl návrh, zda bychom mohli přijmout celou třídu). Vždy jsem odpovídal, že mohu vyhovět v rámci kapacity školy, přijetí celé třídy nepřipadalo do úvahy. Několik rodičů pak skutečně požádalo o přestup, všem bylo vyhověno, neboť jsme měli volná místa a jednalo se o velmi dobré žáky. Pár z nich pak svoji žádost stáhlo po oznámení odchodu paní ředitelky. Do Lovosic nakonec přestoupilo méně než 10 žáků.

0/0
19.1.2012 12:00Najdete na iDNES.cz