Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ústecký kraj se dovozu ropných kalů brání nedostatečně, tvrdí ekologové

Ústecký kraj se mohl bránit dovozu ropných kalů z Ostravy na sever Čech, tvrdí ekologové z hnutí Greenpeace. Kraj kritizují za to, že nevyhověl jejich odvolání, když je opominul jako účastníka řízení o povolení pro skládku Celio u Litvínova, kam se kaly dováží.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bara1y

Matení čtenářů

Je úsměvné, jak všichni z greenpeace jako tradičně používají jen to, co se jim hodí. Jejich příprava na jakoukoliv problematiku je stále slabší a slabší. Proč např. pan Rovenský neuvede jaká je kapacita té moderní spalovny v Ostravě a kde by se kaly do té doby skladovaly, aby mohla proběhnou rekultivace lokality Ostramo po jejich vymístění. Podlemých kusých informací by se kaly v mstní spalovně spalovaly cca 15let a to by nesměly spalovat jiné odpady. Zkrátka se těžko někomu říká to, co je evidentní, že lepší alternativa (při dodržení pravidel pro ochranu živ.prostředí) v této malé zemi neexistovala.

PS. Zkuste se víc věnovat lidem - viz Vaše nesmyslná blokáda D8 (stromy nad životy lidí i zvěře) , která brzy oslaví 20let?!?

0/0
19.12.2011 11:52

majkl1

Abych pravdu řekl,

skoro pokaždé, když čtu EKOLOGOVÉ (zejména ve spojitosti s Greenpeace, Duha, Děti Země atd.), zježí se mi všechny chlupy a otevře kudla v kapse. Ekologie jako taková je přírodní věda a ekolog je člověk, který má v tomto oboru patřičné vzdělání. Pokud vám bába odvedle doporučí na bolavé koleno čerstvé kravské lejno, nikoho nenapadne ji nazývat lékařkou. Stejně tak laik plácající o přírodě či životním prostředí není ekologem.

Slavnou biomasu snad připomínat nemusím.

0/0
13.12.2011 12:49

hanspunk

Banda veledůležitých se nám urazila

Chudáky je nikdo nepřizval k jednání. Já bych je teda osobně také k jednání nezval, ještě jsem od Greenpissů neslyšel jediný konstruktivní názor. Všechno blokovat, do všeho se míchat, ale aby jednou přinesly nějaké realizovatelné řešení problému, to ne. Nejlepší fór je, že kdyby se Geobal nezačal vozit na sever Čech, prudili by, že na ostravských lagunách hyne ptactvo. A kdyby nebyla možnost jej v Čížkovicích spálit, zůstával by ležet na Celiu, což by bylo rozhodně špatně a hádejte, kdo by tam první protestoval?

0/0
13.12.2011 12:34

2kedar

Greenpeace....

Je pro srandu králíkům!!Příjdou vždy s křížkem po funuse a pak mají chytré řeči.Rv

0/0
13.12.2011 11:07Najdete na iDNES.cz