Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Šéfa úřadu práce pro Ústecko odvolali. Malý tvrdí, že kvůli politice

Ředitele úřadu práce v Ústeckém kraji Oldřicha Malého odvolalo ministerstvo z funkce. Malý tvrdí, že resort v posledních letech podobným způsobem odřízl od ČSSD všechny ostatní krajské úřady práce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kolbaba 77

Odvolání přineslo čerství vzduch na Úřady práce

Nejprve bych chtěla poděkovat MPSV za odvolání Ing. Malého i když pozdě, ale přece jenom. Malý absolutně nezvládl funkci manažera, jak už je níže řečeno, prováděl komunikaci přes zastrašování, výhrůžky, sexismem, mobbingem a ještě bych klidně přidala šikanu zaměstnanců, kteří mu jak koliv nevyhovovaly, nebo nechtěly plnit jeho nařízení. Tento člověk nerespektoval zákony ČR a nařízení MPSV, které sám obcházel. (úpravy ve správním řízení o vyřazení uchazeče o zaměstnání), kteří byli jeho známí. Vydržování některých zaměstnanců, kde očekával revanš od jejich rodinných příslušníků pro osobní účely. MPSV by mělo nařídit audit podivného financování výjezdních zasedání, financování dovolených v Jižní Americe, Turecku, Rakousku atd., podivná výběrová řízení (kde vítězily, vždy jeho nejbližší přátelé). Doufám, že tento člověk se už nikdy nedostane do státní řídící funkce.

0/0
17.11.2011 20:23

Olda242

Re: Odvolání přineslo čerství vzduch na Úřady práce

Vážení čtenáři,

jsem rád, že konečně někteří lidé pod přezdívkami říkají nahlas, co si myslí. Těmto lidem se opravdu na chvilku uleví, ale život jim to lepší rozhodně neudělá. Zastávám názor a zastávat budu, že si Vážím lidí, kteří umějí říct věci na rovinu do očí, ať jsou sebe víc nepříjemné. Těch lidí, kteří to dokáží, si vážit budu. Těchto lidí bohužel ne, ale popřeji jim, aby měli teď život lehčí, když jsem odvolanej. Olda Malý R^

0/0
19.11.2011 10:19

Dusan74CZ

Re: Odvolání přineslo čerství vzduch na Úřady práce

Dobrý den, se zájmem jsem si přečetl rozhovor s Vámi v MFDnes, kde jste říkal, že Vás odvolali kvůli tomu, že jste snažil odvolat kamarády výše postavených lidí, ale to, že jste zaměstnal na ÚP své příbuzenstvo, kamarády a známé o tom jsem se tam nic nedočetl. Navíc jsem si myslel, že dokážete odejít jako chlap, a ne že budete každému psát uplakané e-maily jak Vás nikdo nemá rád a všichni kolem Vás se spikly za účelem Vás odstranit z funkce. Buďte chlap a odejděte se "vztyčenou" hlavou! ;-€

S pozdravem

0/0
21.11.2011 20:46

Petr Kalida

Re: Odvolání přineslo čerství vzduch na Úřady práce

Pokud jste zaměstnankyní ÚP, tak už jen gramatický projev o Vás něco vypovídá (pokud ne, tak také). Nicméně od dubna, kdy se to začalo sr.., si někteří ředitelé museli zvyknout pracovat. No a to se mnoha nelíbilo. Že nejsou svými pány, že je někdo úkoluje. A tak nějak je logické, že si krajský ředitel vezme s sebou svoje lidi. Například ředitel v Chomutově (Sýkora), to byl opravdu zářný příklad manažera. Ten při propouštění vyházel lidi, kteří pracují s klienty, ale kamarádům se hledala teplá místečka na další zašívání (vymýšlení nových oddělení a vedoucích). Něco podobného je Pražák v Lounech a Gutová v Děčíně. Staré struktury zastydlé v myšlení minulého režimu. A ano - Malý manažersky selhal. Ale jen tím, že neprosadil vyházení flákačů, kteří jen každý měsíc čekají na svoje penízky z daní občanů. Jsem zvědav, jak bude postupovat nový ředitel.

0/0
22.11.2011 23:31

Dusan74CZ

Re: Odvolání přineslo čerství vzduch na Úřady práce

Dobrý den,musím s Vámi souhlasit, že je logické že si přivedl svoje lidi. Ale měli by mít alespoň nějakou kvalifikaci a zkušenosti v dané sféře. Nevím jestli zrovna tuto kvalifikaci splňovala matka pana Malého, nebo dnes již jeho ex-švagrová, či dcery kamarádů ze zastupitelstva, nebo jeho kamarádi "ajťáci". Ale jak píšete tak asi byli na tuto práci dost kvalifikováni. R^

0/0
23.11.2011 13:31

blackskull

Re: Odvolání přineslo čerství vzduch na Úřady práce

Tak mně osobně klientelismus moc nevadí. To mě v tomto státě štve Xvíc věcí.

0/0
25.11.2011 17:17

blackskull

Re: Odvolání přineslo čerství vzduch na Úřady práce

Prvním jeho krokem by mělo být okamžité odvolání těch, co podkopávali Malého, jinak mu budou dělat to samé. Zase na druhou stranu jmenování někoho, kdo nemá absolutně páru o čem ÚP v dnešní době je, vyvolává otázku, zda nebyl jmenován jen proto, aby mlčel a kýval hlavou - ANO pane generální, ANO pane ministře Ústí už nebude zlobit.

0/0
22.11.2011 23:38

Jen jeden? Po třetí anihilaci.

tak

on pokud někdo vymyslí takovou blbost jako superúřad práce s tím že státní prachy se vytunelují pomocí soukromých agentur tak se mu nedivím že s tím moc nespěchal

0/0
13.11.2011 18:12

Pavel Nowak

Důvod odvolání Ing. Malého z funkce

prokazatelně nebyla jeho politická příslušnost, ale jeho manažerská a osobnostní neschopnost. Média i vedení MPSV a generální ředitelství úřadu práce podcenilo neschopnost tohoto zaměstnance a zbytečně dlouho, na úkor instituce, jej ve funkci podporovalo. Jmenovaný řídil Úřad práce v Mostě několik let, ale nezvládl komnikaci s kolegy, řízení provádí přes zastrašování, výhrůžky, sexismus a mobbing. Je s podivem, že MPSV zareagovalo tak pozdě, po všech stížnostech zaměstnanců kraje, jejichž výsledkem často bylo "odejití" stěžovatelů pod nátlakem. Bývalý pan ředitel byl slabým odborníkem, neschopným manažerem a "podivným" financiérem úřadu (výjezdní zasedání hrazená z podivných zdrojů, "výlety" do zahraničí, vydržování několika řidičů z řad bývalých policistů, příbuzenské vztahy s rozpočtářem organizace, obsazování postů ředitelů úřadů v kraji bez výběrových řízení či za jejich manipulace). To je jen špička ledovce konání jmenovaného v kraji, kdepak se asi pro něho chystá vhodná trafika?

0/0
13.11.2011 16:31

Mrzout Jarda

Re: Důvod odvolání Ing. Malého z funkce

Tak jak popisujete ve svém příspěvku se Ing. Malý chová i ve funkci zastupitele - neuvolněného místostarosty, jenže tady bohužel ho můžeme jen nakopat do zadnice, o odvolání nebo vůbec jeho odstoupení nemůže být ani řeč.

0/0
14.11.2011 16:59

Vifon

Další Sosan od koryta!!!

;-D

0/0
13.11.2011 15:38

Saša W.

Politická příslušnost - důvod odvolání?

Děkuji za odvolání Ing. Malého z funkce ředitele krajské pobočky Úřadu práce ČR v Ústí nad Labem, ačkoliv se domnívám, že k odvolání došlo pozdě, neboť jednání a chování Ing. Malého již způsobilo značné škody v organizaci, řízení a důvěryhodnosti úřadu práce v dotčeném kraji. Jmenovanému jistě při opakovaném obhajování svých "manažerských selhání" (jak se všechna pochybení v součanosti "ráda" označují) pomohla stranická příslušnost k ČSSD, zvláště při jednání se zástupci MPSV panem Machotkou a panem Šiškou. Rovněž je pravdou, že Ing. Malý byl členem ČSSD a současně zastupitelem za tuto stranu v Meziboří, již při jeho jmenovanání do funkce ředitele krajské pobočky úřadu práce k 1. 4. 2011, kdy jeho politická příslušnost, zřejmě nehrála žádnou roli (proběhlo interní výběrové řízení na obsazení těchto pozic). Vzhledem k tomu, že TOP 09 spolupracuje velmi úzce se starosty, lze se tedy domnívat, že politická příslušnost Ign. Malého byla spíše pozitivem,než-li překážkou v jeho funkci.

0/0
13.11.2011 14:52Najdete na iDNES.cz