Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Z architektonicky cenné secesní budovy v centru Ústí se stala tržnice

Jedna z nejcennějších budov v centru Ústí dostala citelný zásah do své původní podoby. Z historické budovy bývalé banky se totiž po přestavbě stala tržnice. Město tvrdí, že s tím nic dělat nemůže, protože mu budova nepatří.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vyplesk

Fórum při pohledu z Větruše

Co je ale hotová tragédie je vzhled Fóra směrem ven z centra (k Větruši a ke Střekovu). Nevzhledná, monolitní zeď - to je to, co uvidíte z vyhlídky na Větruši (a do toho ještě ta blbá lanovka).

Za tímto hnusným valem není vůbec poznat, že se jedná o stavbu pestrého obchodního centra. Prostě jedním směrem je to zase betonový hnus, jako byla předtím ta vietnamská tržnice a vedle stále ještě dožívající obchodní dům Labe, který by možná vypadal docela pěkně, kdyby jeho aluminiové obklady nebyly ohyzdně zkorodované a špinavé, a místo toho se třeba stříbrně leskly v záři slunce. (Nemohl by je kruci někdo umýt a vyleštit? Dyť je to ostuda...)

0/0
27.8.2011 8:21

Vyplesk

Fórum a vzhled centra

Zástavba mrtvého prostoru kolem kostela je skvělá věc. Z parkoviště na střeše Fóra je krásně vidět věž kostela. Takový pohled dříve nebyl vůbec možný, leda z vrtulníku. Kromě prostor v téhle zóně celá léta vypadal jako kdyby tam před rokem skončila válka. Po vybombardovaných domech nezůstalo nic, jenom prázdné, v podstatě neudržované plochy, malá nízká tržnice (babička tam v 70. letech nakupovala), později "velká" tržnice - krabice na opačné straně.

Bohužel Fórum je příliš masivní, takže prostor před kostelem vypadá velmi sevřeně. Kdyby se bývalo podařilo postavit obchoďák na straně před kostelem o něco nižší, nebo méně krabicovitý (třeba stupňovitě, co já vím), bylo by toto malé "náměstíčko" méně depresivní.

0/0
27.8.2011 8:20

Vyplesk

Galerie v Ústí nad Labem?

Prosím vás, kdo by do ní chodil? V Ústí jsem vyrostl a zhruba od 13 let mě fascinovala tupost zdejšího davu (i když tím to nechci zevšeobecňovat automaticky na všechny). Ještě v roce 1990 ústečáci nechápali, že z narvaného autobusu se musí nejdřív vystoupit, aby se do něj pak ještě někdo dostal, a cpali se na zastávce hlava nehlava. Tím, a jinými projevy imbecility, mě iritovali celá sedmdesátá a osmdesátá léta.

Imbecilní uvažování většiny ústeckého obyvatelstva pokračuje dodnes a projevuje s právě tím, že v Ústí nejvíc frčí "levné nákupy" a sehnat například kvalitní potraviny tam není jednoduché, je-li to vůbec možné.

Takže jestli se v Ústí neuživí kvalitní obchody, tím spíš by se tam neuživila galerie. To je zřejmě nápad nějakého kavárenského estéta z Prahy... takoví by tam asi chodili, ale v Ústí a okolí jich je jen pár. A turisti tam moc nejezdí, není proč.

0/0
27.8.2011 8:12

Karel I

Čím to je?

Proč se daří těmto tržnicím v provozně nejdražších lokalitách v centru města?  Žádný obchodník se zaměstnanci sídlící ve středu města nemůže mít obrat tak malý, aby se nemusel stát povině plátcem DPH. Jsou tu tak drahé nájmy, ke kterým ještě je třeba připočítat energie a náklady na zaměstnance, že roční tržba pod limit nutný k registraci DPH není ekonomicky možná. Kdo z těchto prodejců je plátcem DPH? Proč si to stát neohídá a nepoužije nástroje ke stanovení daně? Proto se v těchto místech těžko udrží běžné obchody, které musí do cen zahrnout i tyto daňové náklady.  V těchto tržnicích je zboží z jednoho centrálního zdroje, kde se zřejmě na papíry moc neklade důraz. Prodejci se tak dostanou na zajímavou nákupní cenu a ještě větší část zboží nezdaní. To se pak podniká. Je to jako bezcelní zóna, ale v centru města.

+1/0
5.8.2011 13:14

výtržnice

za tím je OC Forum - vino je město a jeho zastupitelstvo

Město dovolilo, aby vedle kostela vyrostlo monstrozní centrum Forum. To stáhlo z města všechny obchudky, které v normálních městských centrech fungují. Ve Foru ted živoří firmy, zákazníci tam nenakupují a po šesté hodině kdy centrum  města opustí kancelářští je tu pusto, jen znuděné prodavačky, Centrum je oteřené rok a už deset obchodů tam zkrachovalo a zavřelo. Bohužel tohle monstrum zničilo pohled na unikátní gotický kostel, který má o dva metry nakloněnou věž. A navíc tohle centrum odtáhlo z celého města život. Prázdné i tak uniktní prostory zaplňuj Vietnamci. Řízení města je v rukou gaunerů, kteří tu dovolí postavit cokoli a pak tradá do Prahy, přeci nebudou v takhle zničeném městě žít. Viz Kubata, Gandalovič a jiní... Rv

0/0
3.8.2011 21:50

Xerxes

Podvodné zastupitelstvo

O Řeřichově inteligenci a poctivosti by se dalo s úspěchem pochybovat. Tento univerzální politik bude sloužit do roztrhání těla, pokud půjde o jeho peněženku. Těch pitomostí již obvodní radnice ve vzorné spolupráci s magistráten nadělala na několik volebních období předem. A to již třetí volební období ruku v ruce ODS spolu s ČSSD. Jakmile se ovšem ozve jakýkoli kritik těchto pitomostí našeho zastupitelstva, magistrátní a radničtí úředníci spojí své síly a snaží se o jeho likvidaci. Kritika se v Ústí nepřipouští a naprosto bezohledně potlačuje. je zajímavé, že žádný z politických radních nikdy za nic nemůže. Předražený park, obchodní centrum zakrývající jednu dominantu Ústí (také postavené jinak, než byl záměr, zmrskané Mírové náměstí, předražené záchodky v Domě kultury, nový hotel s odpuštěným parkovištěm a zabrané stávající, prodané pozemky v centru města za pakatel, rozestavěná budova v centru města, zcela jasně bez určení účelu,

0/0
3.8.2011 21:08

Xerxes

Re: Podvodné zastupitelstvo

dále naprosto neúčelný kruhák v prominentské čtvrti Nové Skorotice, park, původně ohodnocený na cca 80 miliónům nyní záhadně na 38 mil. atd. Jak může zastupitelstvo a jeho úředníci, přiživující se na našich daních takto hospodařit? Copak v tomto státě projde každá lumpárna ? Pak se nelze divit pochybám EU o poctivosti ČR. A zase to bohužel asi vyšumí do ztracena a další nekalosti se budou dále rodit. Komu tyto nepořádky slouží? Asi by měla do Ústí zamířit kontrola z ministerstva vnitra a financí, ale kdo sedí tam ? A neměl by to odskákat jen nějaký úředníček. Nebo poslanecká imunita je zárukou, že i při dělání lumpáren je možné uniknout? Nedejme se obalamutit řečma ODS, ČSSD, TOP 09 a VV o boji proti korupci. Zřejmě těmto všem stranám náramně vyhovuje nečinost v tomto boji. Těch jenom provalených lumpáren je už tolik, že v jiných zemích by to stačilo na krvavou revoluci.

0/0
3.8.2011 21:22

majkl1

No, architektonicky cenných budov

bývalo v Ústí daleko více a vlastník je za potlesku davů poslal do vzduchu. Změnila se doba i režim. A snad každému je jasné, že majitelé budov chtějí mít z těchto zisk, nikoliv prodělek. Prostě si prachy netisknou a dotovat je nikdo nebude. Představy páně Páralovy jsou k smíchu. Galerie? Kdo bude platit režii, údržbu, zaměstnance etc.? Vlastník? On má "serpenízka"? Prostě je to obchod jako každý jiný.

A zaplať Bůh, že město na nákup nemělo. Ubyla alespoň jedna černá díra, ve kterých mizí jeho prostředky.

Ze stávajícího stavu nemám žádnou radost. Dokázal bych si představit třeba přestavbu na luxusní bydlení, ale to vše je záležitost financí, nabídky a poptávky. Takže mi je nakonec milejší třeba tržnice s levným zbožím, než zazděné vchody a chátrající barabizna, která za čas účelově shoří.

A ruku na srdce - podívejte se na velkorysé plány a skutečnost: Špalíček, Zdar, Fórum i s lanovkou a velestavby u bývalého Hraničáře. Zato v K. Březně nenajdete 1 řezníka či poštu. Něco je asi špatně.

0/0
3.8.2011 16:54

jan33333

město nikdy nemůže za nic

Stará,obehraná písnička,20 let,město nemůže nikdy nikde,ani ve městě,za nic,ani za monstrum na ST/a vida,pak to šlo/,ani za obohacování se za městský park,ani za nový mírák a palác zdar,ani za děsný budovy CPI na hraničáři,ani za tunely pod střížákem,za co teda město může?Aspoň jednou bych si rád přečetl článek,nazvaný: Město může za:a vyjmenovat,za co všechno město může.Slyšet a číst jenom to,že město nemůže,to je děs.

0/0
3.8.2011 13:40

bebedna

nechápu

Nechápu, proč jsou u nás pořád tak blbý zákony, že je možný do takhle krásný budovy vybourat obří plastový vchod na fotobuňku, a nikomu to nevadí. Zato my když jsme opravovali dům cca 1km pod Střekovským hradem, tak nám tam pořád lezli památkáři a diktovali jaký máme mít okna a jakou barvu fasády...ach joRv

+1/0
3.8.2011 13:28

Pohoda.55

Líbí se mi,

že naši radní nikdy za nic nemůžou, s nic se s ničím nadá dělat, město nemá na kulturní památky peníze, na cdo město má peníze a co vlastně naši radní mohou ovlivnit, asi nic.....:-)

0/0
3.8.2011 11:34

mar3k

Re: Líbí se mi,

Radní nemají peníze, protože je všechny buď rozkradli, nebo je nacpali do pochybných projektů a rozkradli anebo je nacpali do pochybných městských podniků kde je potom rozkradli jejich kamarádi... R^

0/0
3.8.2011 12:56

mar3k

Ach jo...

Výborně, teď, když přijdu na náměstí, tak se nebudu moci rozhodnout, zda půjdu do jedné, druhé, třetí nebo čtvrté tržnice, do mekdonalda anebo na vlakové nádraží.

Ještě stále pár normálních obchodů zbývá, měli by s tím rychle něco udělat, aby nedělali konkurenci... ;-ORv

0/0
3.8.2011 9:50

Lord Havelock Vetinari

Re: Ach jo...

Větnamci mi jinak nevadí, ale nevím, proč by např. renesanční náměstí v jihočeských městech (viz Telč) měla být plná jejich obchodů s tupýma katanama, shurrikeny a gumovýma koulema na šňůře.

0/0
3.8.2011 10:10

Amoniak II

Re: Ach jo...

Protože jsou obchodně úspěšnější než jejich čeští předchůdci.

0/0
3.8.2011 10:35

Amoniak II

Jak jinak

I historicky cenná budova musí na svůj provoz vydělat, jinak ji čeká stržení. Nebo požár.:-/

0/0
3.8.2011 9:50Najdete na iDNES.cz