Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ekologové zavěsili na jeřáb v Ústí transparent proti Prunéřovu

Ekologičtí aktivisté z hnutí Greenpeace vylezli na jeřáb umístěný před budovou krajského úřadu v Ústí nad Labem. Rozvinuli na něm transparent namířený proti stavbě tří nových bloků elektrárny Prunéřov. Právě o ní bude kraj v nejbližších dnech rozhodovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tomas__marny

Kde vzít a nekrást?

Uhelná ne. Vodní ne. Jaderná, to už vůbec ne. Větrná také moc ne (je ošklivá a hlučná). Solární jen někde (tak na střechách, ne na zemědělské půdě). Kde energii brát? To neřeší, to není jejich starost. Až jim vypadne, budou první křičet, protože v tom mají praxi. Třeba by už mohli trénovat protestní akci proti tomu, že slunce večer zapadá a vítr někdy nefouká.

0/0
26.5.2011 0:35

pavel.61.

Re: Kde vzít a nekrást?

elektriku při zemědělské samozásobitelské malovýrobě alá PolPot , nebudeme potřebovat. My ekologové už víme jak máte žít v souladu s Přírodou.

0/0
26.5.2011 9:38

Jindřiška Černá

Re: Kde vzít a nekrást?

Namáte pravdu, pane! Greenpeace tohle rozhodně řeší a říkají: Uhlí

ani jádro nepotřebujeme. A mají na to hned dvě odborné studie trvale

urdžitelné energetické koncepce: Energetická revoluce (pro EU)

http://www.energetickarevoluce.cz/ a Chytrá energie (pro ČR)

http://www.chytraenergie.info/ R^Než budete komentovat, přečtěte si je.

0/0
26.5.2011 10:27

pavel.61.

Re: Kde vzít a nekrást?

tak jsem si to přečetl. A je to ještě horší než jsem čekal. Totální vítězství ideologie nad rozumem. Tomu se nedá ani smát.  Jindřiško, Vy určitě nemáte technické vzdělání a energetiku posuzujete srdcem, že? Víte ono jsou fyzikální zákony na přáních a pocitech nezávislé.  Žádná ideologie nenahradí předpokládané a spolehlivé dodávky energetické energie. A když dopadne to jako s ekonomikou v komunismu.

0/0
26.5.2011 11:16

majkl1

Re: Kde vzít a nekrást?

Každý občan vyfasuje ebonitovou tyč a ocasů, těch máme nadbytek. I když ne ausgerechnet liščích. :-)

0/0
26.5.2011 12:11

pavel.61.

Re: Kde vzít a nekrást?

ano máme jich dost ale každý si podle "Chytré energie" musí vybudovat vlastní elektrárnu za milony, vlastní přečerpávací elekrárnu aby mohl svítit když slunce zajde, další počítač do Smart grids a vyměnit všechny spotřebiče umožnující řízení, atd... To vše odčerpá miliardy a miliardy prostředku lidem, kteří by jiste tyto své peníze uměli využít lépe. A perlička: vnucují nám to proto, že si prý Globálně oteplujeme planetu (podvod století)

0/0
26.5.2011 14:52

pavel.61.

další zviditelnění duševní chudoby "ekologů" z grínpic

Jak to, že do energetiky může hovořit "ekolog" ?  Ono jim nestačí , že se nám , po zrušení JE v Německu a podpoře hlubocenesmyslných OZE zvedne cena elektriky, ono jim nestačí že  každý rok kvuli Grínpic musí oslepnout půl milionu dětí a milion lidí že nepřímo zabijou  (viz Zlatá rýže), ono jim nestačí že oslavují hladomory a plenění deštných pralesů (biopaliva). Kam až tahle zběř chce dojít?  Chtějí změnit svět? A kam?  Ještě pár let a trumfnou ve skázonosnosti komunisty

0/0
25.5.2011 15:07

Macarát99

Kam dosud zelená noha v ČR šlápla, tam to drsně platíme

Nedávno jsme byl několikrát v Nigérii, a viděl jsem hory odpadků všude, olej vypouštěný z aut na zem, desetitisícová sídla bez ČOV, topení rozřezanými pneumatikami v provozovně... ale neviděl jsme ani jednoho člena Greenpeace! Dámy a pánové, TAM máte pole působnosti jako hrom. TAM dostává planeta na frak ve velkém stylu, nikoliv v Evropě! Já to chápu - mediálně je lepší vylézt na jeřáb v Evropě než něco OPRAVDU UŽITEČNÉHO udělat třeba v Africe.

To co předvádíte, je demagogie a manipulace ve velkém stylu. Co jste dosud prosadili, to tuhle společnost (a planetu) stálo, stojí a bude stát neuvěřitelné peníze: solární elektrárny, bionafta, větrníky v krajině, Zelená úsporám,  ....  jakápak je skutečná uhlíková stopa vaší bionafty a přísad do paliv...? Kde chcete brát energii, když jste prostě proti všem zdrojům a žádný vám není dost dobrý? Ze Slunce a větru ??? Svatá prostoto.

To, co děláte, je naivita, nevzdělanost a ztráta zdravého rozumu, nic víc. V horším případě je to zelený byznys.

0/0
25.5.2011 15:06

pavel.61.

Re: Kam dosud zelená noha v ČR šlápla, tam to drsně platíme

je to vítězství ideologie nad rozumem.

0/0
25.5.2011 15:09

Milioi

A co tedy chtějí?

A co teda vlastně chtěj? Dostavbu jaderných elektráren nechtějí, jejich alternativu, tj. uhlené elektrárny taky ne. To chtěj budovat nové vodní elektrárny? Kde a na jakých řekách? Nebo chtěj zahltit celou ČR solárními panely a když nebude svítit Slunce, tak všichni budem bez proudu? Nebo podobně větrníky?

0/0
25.5.2011 13:49

pavel.61.

Re: A co tedy chtějí?

Chtějí,  a zatím se jim to daří,  poškozovat přírodu a ekonomiku. V rozvojovém světě se jim dokonce daří nepřímo zabíjet lidí a to po statisících. Chtějí nám vnutit jiný "společenský řád" (který by byl v souladu s přírodou a zrušil by růst růstu )

0/0
25.5.2011 15:25

stefi_ul

Re: A co tedy chtějí?

A tam, kde by se dalo udelat par kaplanek / jez na Labi u Dolniho Zlebu to taky EKOLOGOVE nechteji.

Zajimalo by me, jak ekologicky dostali ty sve fotky na internet. Pouzili uplne cistou energii?? Pocitac, ze kteryho byl jiste vyroben ze slamy a elektrika, kterou pouzili, byla taky ciste ekologicka? Generator, ci solarni clanek se totiz take neda vyrobit ciste ekologicky...

Neexistuje NIC, co by bylo 100% ekologicke.

Svou energii a um by meli vrazit do toho, aby v Cine a USA - nejvetsich znecistovatelich planety, se lidi a tovarny snazili ekologicky myslet. Evropa je na tom celkem solidne.

0/0
27.5.2011 20:51

vaclav13

Aktivisté by měli ...

Páni aktivisté z Greenpeace a podobných pomatených spolků by především měli, jakmile začnou něco podobného vyvádět, dostat zfleku pár přes ústa a každé ráno pak nějakou přidat. Kdyby blbost nadnášela, tak ten jařáb ani nepotřebovali a mohli ten transparent akorát bafnout do teplejch. Tfujtajbl.

0/0
25.5.2011 13:47

pavel.61.

Re: Aktivisté by měli ...

bohužel fyzikální zákony platí. Oni si je moho dovolit nebrat na vědomí, věda se jich nedotýká. Ale je to škoda, dávno by odletěli pryč a neškodili

0/0
25.5.2011 15:12Najdete na iDNES.cz